X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Města severní Itálie

Itálie

FERRARA (UNESCO) • MANTOVA (UNESCO) • VERONA (UNESCO) • SIRMIONE • LAGO DI GARDA • VICENZA (UNESCO) • PADOVA (UNESCO) • MILÁNO
Města severní Itálie

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna, Prahy a Plzně (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) v brzkých ranních hodinách, cesta přes Německo do Itálie. Večer se ubytujeme v oblasti Lago di Garda.

2. den

Po snídani navštívíme Mantovu, kterou většinou známe jako dějiště Verdiho Rigoletta a místo, kam utekl Romeo před pomstou Kapuletů, ale méně již jako skutečné, zhruba osmačtyřicetiticícové město v ploché krajině od severu chráněné třemi uměle založenými jezery a disponující množstvím historických památek; právě kvůli nim je od roku 2008 na seznamu UNESCO… Odpoledne zavítáme do Ferrary (UNESCO) – město renesančních pokladů a klidného pouličního života, spojené s historií bohatého knížecího rodu d´Este. Prohlédneme si monumentální vodní hrad Castello Estense, středověkou budovu Palazzo Comunale vyzdobenou množstvím soch a katedrálu s průčelím plným oblouků, sloupů
a reliéfů. Večer se vrátíme na ubytování.

3. den:

Po snídani pojedeme do opěvované Verony (UNESCO), města Romea a Julie, kde zavítáme k velkolepé románské bazilice San Zeno Maggiore, dále na jedny z nejmalebnějších italských náměstí – Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, v jejichž okolí lze najít množství paláců, pomníků a kostelů. Podíváme se na náhrobky Scaligerů, scaligerský hrad Castel Vecchio a most Ponte Scaligero. Na náměstí Bra, které samo o sobě stojí za prohlídku, si prohlédneme římský amfiteátr z 1. století po Kristu a samozřejmě nezapomeneme na Juliin dům se slavným balkónem. Odpoledne se seznámíme s antickou a středověkou částí malebného městečka Sirmione na jižním břehu jezera Lago di Garda, které bylo postaveno na termálních pramenech Boiola, které se využívaly k léčení. Projdeme se podél pobřežní promenády s živými uličkami a obchůdky a můžeme také navštívit hrad z roku 1259, odkud se nám naskytne krásný výhled na jezero i okolní přírodu a hory. Volna můžeme využít k odpočinku na pláži.

4. den:

Po snídani se vydáme do místa zaslíbeného milovníkům renesančního stavitelství – do Vicenzy (UNESCO) s díly Andrea Palladia, který zde vystavil množství paláců a výstavních vil. Prohlédneme si také poutní baziliku na Monte Berico, od níž se nám naskytne nádherný výhled do okolí. Odpoledne navštívíme univerzitní město Padova. Navštívíme poutní baziliku svatého Antonína, která je postavena v podivné kombinaci byzantského, benátského, románského a gotického slohu, a navíc má osm kopulí. Projdeme se nejstarší botanickou zahradou na světě (UNESCO), uvidíme i univerzitní budovy a centrum města se středověkou soudní budovou Palazzo della Ragione. Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani se vydáme do hlavního města kraje Lombardie – do Milána, druhého největšího města v Itálii. Prohlédneme si slavný nebetyčný dóm, jednu z největších gotických katedrál na světě. Okouzlující pohled na město se nám naskytne ze střechy dómu. Navštívíme nedalekou Galerii Vittorio Emanuele II, nejznámější obchodní pasáž, kde budeme moci v Il Solatto ochutnat údajně nejlepší kávu v Miláně. Budeme mít možnost navštívit Museo Teatrale, kde se schraňují scénické dekorace, kulisy a kostýmy z někdejších inscenací a které je součástí budovy slavné opery, jež se řadí k nejprestižnějším na světě – Teatro alla Scala. Navštívíme světoznámou obrazárnu Pinacoteca di Brera s nejkrásnější uměleckou sbírkou v Miláně, nalezneme zde obrazy Piera della Francesca, Raffaela, Veronesa a dalších mistrů. Zájemcům o prohlídku Poslední večeře od Leonarda da Vinciho doporučujeme včasnou rezervaci s několikatýdenním předstihem v odpoledních hodinách během osobního volna mezi 15.–19. hodinou. Odjezd z Milana v cca 20 hodin.

6. den:

Příjezd do Plzně, Prahy v ranních hodinách, následně do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.990 Kč
• 3× večeře 1.100 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 31.5.2011
Dobrý den přeji a moc Vám s manželkou děkujeme za neskutečně nádherný poznávací zájezd " Okolo Lago di Como a Miláno". Ještě nyní po návratu domů to v nás doznívá a máme stále před očima krásy jezera, nádherné zahrady, vily a pohodovou atmosféru!!! Vše bylo ještě umocněno vynikající průvodkyní paní Janou Zaviačičovou, která nám poutavým a
fundovaným výkladem přiblížila Itálii a Švýcarsko po všech stránkách a to od minulosti k současnosti a toto vše prokládala cennými informacemi. S díky a přáním ať se Vám daří v pořádání krásných poznávacích zájezdů Anna a
Jiří Cibulcovi P.S. Doufáme, že ještě někdy zařadíte do programu: " Graubünden, největší švýcarský kanton", " Kouzlo švýcarského Ticina" a " Jungfrau a Eiger", kterých bychom se moc rádi zúčastnili!

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy