X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Velký okruh Sicílií pro milovníky vína a dobrého jídla

Itálie

TAORMINA • ETNA • SYRAKUSY • AGRIGENTO • LIPARSKÉ OSTROVY • VULCANO • PALERMO • MONREALE • CEFALU • PIAZZA ARMERINA • ERICE
Velký okruh Sicílií pro milovníky vína a dobrého jídla
9,8 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5690
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy (předpokládaný odlet v 6:40 - za příplatek transfer z Brna). Přejezd na ubytování do oblasti Marsala proslulé těžkým dezertním vínem. Ubytování, večeře, nocleh.

2. den

Po snídani zavítáme do údolí nejznámějších řeckých chrámů v Agrigentu, v době své největší slávy „nejkrásnějšího města smrtelníků“. Projdeme se antickou částí města s nejstarším chrámem Herkulovým, dórským chrámem svornosti, který je nejlépe zachovalým řeckým chrámem v Itálii, Junoniným chrámem a oblastí pozůstatků dalších téměř 20 antických chrámů. Odpoledne navštívíme barokní městečko Piazza Armerina, poblíž něhož se nachází Villa Romana del Casale, unikátní římská vila ze 4. stol., která byla ve 12. stol. pohřbena pod nánosy bahna a znovuobjevena ve 20. stol. Ubytujeme se v oblasti Taormina, večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani pojedeme na jihovýchod ostrova. Přejedeme do Catanie, kde se projdeme po hlavní ulici Via Etnea v historickém centru města. Na ochutnávku přejedeme do vinařství s dlouholetou rodinnou tradicí, které zotavilo ztracenou chuť Moscato di Siracusa a původní sicilskou odrůdu Nero d‘Avola. Ochutnávka vytváří lahodný celek s lehkým obědem (6 druhů chuťovek a desert). Jako v Trnkově Zahradě si budeme připadat ve starobylém zámečku s pomerančovou zahradou, kterou se můžeme volně procházet – tak vypadá toto vinařství. Poté již pojedeme za památkami města Syrakusy, jednoho z nejnavštěvovanějších míst Sicílie. Navštívíme archeologický areál s řeckým divadlem, jedním z největších a nejlépe dochovaných antických divadel na světě, římským amfiteátrem, jeskyní uměle vytesanou do skály nazývanou Dionýsovo ucho aj. Přejedeme přes most Ponte Nuovo a navštívíme starou část města na ostrově Ortygia s mnoha paláci ozdobenými krásnými balkóny, Apollónovým chrámem, který je nejstarším dórským chrámem na Sicílii, Aretušiným pramenem opěvovaným Vergiliem i příjemnou pobřežní promenádou s krásnými výhledy na přístav a na Etnu. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani navštívíme nejvyšší horu Sicílie a největší činnou sopku Evropy, Etnu. Autobusem vyjedeme do Rifugia Sapienza, kde se můžeme procházet krátery hýřícími nejrůznějšími barvami, občerstvit se v horské chatě, ochutnávat tradiční speciality nebo nakoupit suvenýry. Zájemci mohou vyjet lanovkou až pod samotný kráter této aktivní sopky do výšky 2 900 m a džípy až na zasněžený vrchol. Odpoledne věnujeme Taormině, antickému městu založenému Řeky již ve 4. stol. př. n. l. Dnes vyhlášené klimatické lázně jsou považované pro svou jedinečnou polohu na terase nad mořem za jedno z nejkrásnějších míst Itálie. Prohlédneme si druhé největší řecké divadlo na Sicílii s vynikající akustikou, kde se dodnes pořádají představení klasických děl, budeme mít čas i na nákupy suvenýrů v uličkách města a posezení
u skleničky vína v jedné z množství lákavých zahrádek. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den:

Lodní výlet na dva z Liparských ostrovů – hlavní ostrov Lipary a ostrov Vulcano. Z přístavu Milazzo se vydáme na plavbu kolem krásného pobřeží těchto ostrovů sopečného původu, kde můžeme pozorovat nejen pemzové jámy a bílé pláže, ale také charakteristickou barvu způsobenou čistotou mořského dna. Prohlédneme si hlavní město ostrovů Lipary. Potom poplujeme na ostrov Vulcano, kde si můžeme vyzkoušet koupel v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku a koupat se v moři vyhřátém fumarolami – sopečnými výpary. Možnost poobědvat v místní restauraci. Odpoledne se vydáme na plavbu kolem Liparských ostrovů – skalní útvar Fraglioni, jeskyně andělů, jeskyně Cavallo, Lví skála a další. Před návratem do přístavu se pokocháme pohledem na malebnou vesničku Gelso se starověkým majákem. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani se vydáme směrem k Palermu. Ale ještě předtím se zastavíme v téměř nejstarším a jednom z nejprestižnějších
vinařství v Itálii, v Casteldeccia, jehož prvopočátky se datují zpět od roku 1824, kdy poprvé spatřilo světlo světa víno Corvo a Duca di Salaparuta. Vinařství založil Giuseppe Alliata, vévoda ze Salaparuty, a od samého začátku se vína těšila velké oblibě. Po celou dobu je hlavním cílem vinařství vytvářet mimořádně kvalitní vína zejména z místních odrůd
a může se pochlubit dnes již téměř zapomenutými révami jako jsou Grillo a Nerello Mascalese ze svahů sopky Etny. Po ochutnávce a prohlídce sklepů přejedeme do Monreale shlížejícího na sicilskou metropoli, kde už více než 800 let stojí katedrála, která je skutečným klenotem mezi sicilskými památkami. Při návštěvě si obklopeni její mozaikovou výzdobou budeme připadat jako v pohádce – mozaiky v katedrále zabírají plochu více než 6 000 m2 a jsou tak největší mozaikovou plochou na Sicílii a zároveň největší sbírkou středověkých křesťanských mozaik na světě. Ubytování v Palermu, večeře, nocleh.

7. den:

Po snídani se vydáme na výlet. Kdo miluje zachovalá městečka a úzké uličky se spoustou obchůdků a kaváren, ten si
jistě zamiluje Cefalù. Tento klenot Sicílie leží na severním pobřeží pod téměř kolmou skalní stěnou la Rocca, na které kdysi stával antický chrám. Projdeme se středověkým centrem se středověkou prádelnou a impozantní katedrálou z 12. stol. s dvojicí hranatých věží, která spolu s monrealskou patří mezi katedrály s nejlépe dochovanou vnitřní mozaikovou výzdobou. Jižně od Cefalù se ve vnitrozemí ostrova rozprostírá přírodní park Madonie s druhou nejvyšší horou Sicílie Pizzo Carbonara (1 979 m). Zde poblíž horského městečka Castelbuono se budeme kochat pohledy na krajinu s vinicemi na slunných svazích. V místě bývalého opatství se nachází modelové vinařství s prvotřídní restaurací, které produkuje více než patnáct různých vín, která jsou certifikovaná buďto jako organická nebo biodynamická. Na terase s nádhernými výhledy ochutnáme vína ze sortimentu typických sicilských bílých a červených vín – Grillo a Nero d‘Avola.
V pozdním odpoledni se vrátíme do hlavního města Palerma, které nám učaruje jedinečným spojením normanských staveb v orientálním stylu, památek baroka ze španělského období a klikatých uliček starého města. Prohlédneme si Normanský palác s Palatinskou kaplí – bývalý královský zámek připomínající pevnost i monumentální katedrálu, v jejíž kapli se zde nachází schránka s ostatky patronky města. Večeře, nocleh.

8. den:

Po snídani vyjedeme na nádherné poutní místo Monte Pelegrino se svatyní ve skále a s výhledem na celý palermský záliv. Odtud se po projetí příkrých serpentin dostaneme do pitoreskního městečka Erice založeného již v dobách řecké kolonizace ostrova. Je obehnáno zdí s baštami a protkáno spletí úzkých dlážděných uliček lemovaných kamennými domky, které jsou nalepeny jeden na druhém. Nádhernými výhledy do kraje a symbolickým přípitkem těžkým dezertním vínem Marsala se rozloučíme s kouzelnou Sicílií. Přejezd na letiště do Trapani, odpoledne odlet do Prahy (předpokládaný příjet 11:45, za příplatek transfer do Brna).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Praha–Trapani–Praha
• letištní taxy a palivový příplatek
• odbavené zavazadlo do 15 kg
• dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 3*
• 7× snídani
• 7× večeři (3 chody a 0,25 l vína)
• 2× ochutnávku vín s občerstvením
• 1× ochutnávku vín s obědem
• výlet lodí na Liparské ostrovy
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 690 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
• pobytové taxy (hradí se na místě v €)

Předpokládaná částka na vstupy cca 80 €.

Doprava

Doprava do Itálie je zajištěna letadly Boeing 737-800.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha 06:40 - Trapani 09:00

Trapani 09:25 - Praha 11:45


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 15 kg

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 17.6.2011
Děkujeme za velice pěkný zájezd, o jehož velmi dobrý průběh se nemalou měrou přičinila naše průvodkyně, paní Lenka Nečesalová. Spokojení klienti, manželé Machálkovi.

Mail doručen: 14.6.2011
Dobrý deň, volám sa Miroslav Hula a bol som spolu s manželkou účastníkom poznávacieho zájazdu na Sicíliu v dňoch 3.6.2011 až 10.6.2011,ktorý som dostal ako darček. Zájazd bol veľmi dobre zorganizovaný a obohatil naše poznatky o histórii i súčasnosti južnej časti Európy a to aj vďaka výbornej práci, vedomostiam a ústretovosti našej sprievodkyne p. Lenky Nečesalovej. Táto pani sa snažila vo všetkom byť ústretová všetkým členom zájazdu, ktorí boli vysoko kultivovaní a vzdelaní. Jedinou výnimkou bola pani ... a pán ...,ktorí boli už vopred nespokojní so všetkým a s každým. Podľa ich rečí precestovali celý svet, ale ich správanie tomu nenasvedčovalo.Všetko by zorganizovali inak a samozrejme lepšie, pri každej prehliadke kultúrnej pamiatky ich zaujímalo iba to,v ktorom stánku čo bolo lacnejšie ,až sme mali dojem , že si pomýlili poznávací zájazd zo zájazdom na návštevu blších trhov. S manželkou sme mali tú smolu, že sme sedeli v autobuse pred nimi a nechtiac sme si museli všetky tieto "múdrosti" ,sústavné námietky a uštipačné poznámky vypočuť.Tak nás napadlo, aj keď vieme,že z legislatívneho hľadiska a z hľadiska porušovania ľudských práv je to nemožné ,že by mali cestovné kancelárie vyžadovať od účastníkov skupinových zájazdov psychologické vyšetrenia ,alebo aspoň psychotest. Podobné typy by potom asi museli sedieť doma a nekaziť tak dovolenkové zážitky ostatným účastníkom. Ale aj napriek tomu ďakujeme Vašej cestovnej kancelárii a našej sprievodkyni p.Lenke Nečesalovej za pekné dovolenkové zážitky. Prajeme Vám naďalej veľa úspechov a spokojných klientov
Miroslav a Veronika Huloví

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,8

3 hodnocení

10

Hotel

9

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Paní průvodkyni bych dala nejraději 100 bodů, byla opravdu skvělá a pan řidič rovněž!
Martina Pilařová - Velký okruh Sicílií pro milovníky vína a dobrého jídla (23.05.2017 - 30.05.2017)