X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Budapešť a oslavy sv. Štěpána

Maďarsko

NÁVŠTĚVU BUDAPEŠTI POŘÁDÁME V DOBĚ OSLAV SV. ŠTĚPÁNA, FESTIVALU VÍNA A TRADIČNÍCH JARMARKŮ.
Budapešť a oslavy sv. Štěpána

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 500
večerní plavba lodí s taneční hudbou a večeří Na osobu / Na zájezd 890
plavba lodí Na osobu / Na zájezd 340
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna, Břeclavi nebo Hodonína a Bratislavy odjedeme v brzkých ranních hodinách (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč) přes Slovensko, v dopoledních hodinách přijedeme do Budapešti. Nejdříve navštívíme tradiční tržnici, kde nahlédneme pod pokličku maďarské kuchyně a výhodně zakoupíme místní speciality. Po obědě si budeme moci vychutnat šálek kávy na vyhlášené noblesní promenádě Váci Útca a projdeme se až k bazilice sv. Štěpána, zasvěcené prvnímu křesťanskému králi. V podvečer se budeme věnovat starší části města – Budě, které dominují dva symboly města – Královská rezidence a Matyášův chrám, dříve místo korunovací maďarských králů, dnes často oblíbený chrám pro svatební páry. Z Rybářských bašt, kde se ve středověku nacházelo tržiště s rybami, se nám rozevře nádherný výhled na Dunaj, Pešť i největší budovu Budapešti – novogotický parlament, jenž je mladším „kolegou“ londýnského parlamentu. Vyvrcholením dne a nezapomenutelným zážitkem je večerní plavba po Dunaji za doprovodu taneční hudby s bohatým švédským stolem. Necháme se unést půvabem nasvětlené Budapešti.

2. den

Po snídani absolvujeme okružní jízdu Peští. Vyjedeme na návrší Gellért s pevností, odkud budeme pozorovat celou Budapešť z ptačí perspektivy Poté přijedeme k druhé největší synagoze světa, jejíž návštěvu bychom si neměli nechat ujít, a podíváme se také na náměstí Hrdinů, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů, uvidíme i hrad Vajdahunyad s parkem Varosliget. Odpoledne strávíme v tomto zeleném pásu Pešti – v bezprostředním okolí Městského parku. Tady budeme moci navštívit buď novobarokní termální lázně Széchenyi, jedno z největších lázeňských zařízení v Evropě, které nabízí termální koupele, vanové lázně, bublinkové a slané koupele a také velké bazény pod otevřeným nebem, nebo zábavní park Vidámpark. Milovníci umění si mohou přijít na své v nedalekém Muzeu krásných umění, kde je prezentována snad nejvzácnější sbírka umění v Maďarsku. Svými díly jsou zde zastoupeni nejen světoznámí staří mistři (např. Raffael, Tizian, da Vinci, Dürer, Rubens, Rembrandt, El Greco, Goya), ale i umělci 19. století (např. Delacroix, Gauguin, Monet, Renoir). Odtud již budeme směřovat zpět do Brna, příjezd ve večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 1× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 500 Kč
• celovečerní plavba s taneční hudbou a večeří (švédský stůl) 890 Kč nebo hodinová vyhlídková plavba 340 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy