X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Německá hanzovní města a Dánsko

Německo

CELLE • BRÉMY (UNESCO) • HAMBURK • LÜBECK (UNESCO) • EUTIN • KRONBORG (UNESCO) • KODAŇ • ROSKILDE (UNESCO)
Německá hanzovní města a Dánsko
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 05:15) přes Prahu (cca 08:15) do Německa, od 4 osob svoz Plzeň 400 Kč, další nástupní místa : Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Velká Bíteš – dálnice – zdarma, Velké Meziříčí – dálnice – zdarma, Jihlava – Pávov – zdarma. Před příjezdem na naše ubytování se zastavíme v romantickém Celle s podmanivým historickým jádrem se stovkami hrázděných domů a půvabným renesančním zámečkem. Cestou se nám možná poštěstí uvidět i fialově kvetoucí vřesoviště v jeho okolí. Večer dojezd na ubytování.

2. den

Po snídani navštívíme starodávné Brémy (UNESCO), které se staly členem hanzy již roku 1358. Dnes městu vévodí historické jádro kolem Marktplatzu, kde si prohlédneme velkolepý dóm, renesanční radnici, půvabné štítové domy nebo cechovní dům Schütting z 16. století. Odpoledne strávíme v druhém největším německém městě v Hamburku, kdysi vůdčím městě hanzy. Zamíříme k radnici, jejíž interiéry jsou pýchou hamburské střední třídy, ke gotickému kostelu sv. Petra a ke kostelu sv. Jakuba, kde se ve fascinujícím interiéru vyjímají největší barokní varhany v severním Německu. Z náměstí Rathausmarkt budeme moci dojít noblesní pasáží k rozlehlému městskému jezeru Binnenalster, které vzniklo přehrazením řeky Alster, nebo se podél jezerních břehů projít po elegantním bulváru Jungfernsteig. Zájemci mohou absolvovat zajímavou vyjížďku lodí v hamburském přístavišti. Večer se ubytujeme v okolí Hamburku.

3. den:

Po snídani nás čeká vyjížďka do města označovaného jako „Krále hanzy“, do rodiště Thomase Manna, ve středověku nejvýznamnějšího města na Baltu – do Lübecku (UNESCO). Za klenoty Lübecku jsou považovány gotický cihlový mariánský kostel a dóm, Holštýnská brána i nejproslulejší cihlová radnice v Německu se svými neobvykle řešenými zdmi a věžičkami. Knihomilové by neměli vynechat dům Buddenbrookových, ukrývající muzeum věnované rodině Mannových, a milovníci sladké mandlové pochoutky návštěvu Niederreger Café, kde se nachází marcipánové muzeum s marcipánovými sochami v životní velikosti a kde můžeme nakoupit pravý lübecký marcipán. Odpoledne budeme projíždět krajinou Holštýnského Švýcarska. Množství malebných domů i paláce vdov nás okouzlí při zastávce v Eutinu. Scenérie jako z pohádky nás doprovodí až na konec ostrova Fehmarn, odkud se přeplavíme do Dánska, kde budeme projíždět ostrovy Lolland a Falster až na Sjćlland. Večer přijedeme na ubytování u Kodaně.

4. den:

Po snídani si uděláme výlet do Kronborgu, jehož proslulý zámek je dnes po celém světě znám díky Shakespearovi jako „zámek Hamletův“ (UNESCO). Zámek Frederika II. je jak elegantním renesančním sídlem, tak i úžasným příkladem středověké pevnosti. Uvidíme zde renesanční a barokní interiéry s nejatraktivnějším 62 m dlouhým tanečním sálem i nádherně zachovalou kaplí. Většinu dne pak strávíme v hlavním městě. Prohlédneme si dánskou metropoli Kodaň, sídlo královny, projdeme se nejdelší pěší zónou světa Stroget až k idylickému přístavu Nyhavn, kde žil Hans Christian Andersen a kde budeme mít možnost nasednout na lodičku a vydat se po přístavních kanálech až k pohádkové „Malé mořské víle“ i nedaleké historické přístavní pevnosti Kastellet ze 17. století. Slavnou minulost malého skandinávského království nám připomenou zámky Rosenborg, Christiansborg a Amalienborg, který hlídají vojáci v historických uniformách. Známý zábavní park Tivoli najdou zájemci přímo v centru Kodaně. Večer se vrátíme na ubytování.

5. den:

Po snídani pojedeme do univerzitního Roskilde s cihlovou katedrálou sv. Lukáše (UNESCO), která se stala tradičním pohřebním místem dánských králů, je zde pohřbeno 22 panovníků a 17 královských manželek. Katedrále hrdě konkuruje i další atrakce Roskilde, tou je expozice vikingských lodí, které byly vyzvednuty ze dna přilehlého fjordu. Lodě pocházející přibližně z 10. století, mezi nimi i válečná loď, kterou Vikingové užívali k nájezdům do Anglie, byly podle všeho záměrně potopeny místním obyvatelstvem, které se tak snažilo ochránit před nepřátelskými nájezdy. Zde naše putování zakončíme a odpoledne se přeplavíme do Rostocku, odkud budeme pokračovat přes noc jízdou zpět do ČR.

6. den:

Návrat do ČR v nočních hodinách (do Prahy cca 01:00, Brna cca 03:30).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem, trajekty
• 4× ubytování v 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 990 Kč
• pojištění ERV-léčebné výlohy a storno 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Slevy:
• 3. osoba na přistýlce (palanda) 1 500 Kč

Doporučená částka na vstupy cca 30 EUR + cca 400 DKK (v závislosti na výběru)400 DKK (dle výběru).

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

5 hodnocení

9,5

Hotel

9,5

Strava

9,8

Delegát

9,8

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Paní průvodkyně byla výborná! Kvalifikovaná, příjemná, organizačně schopná, takových průvodců by mělo být víc! Řidiči klidní, rychlí nejen na kolech autobusu, ale i při manipulaci se zavazadly, opravdu velmi dobrý zájezd. Nepřeháním
Milena Kozumplíková
Milena Kozumplíková - Německá hanzovní města a Dánsko (20.08.2022 - 25.08.2022)

Spokojen.
Josef Tkadlec - Německá hanzovní města a Dánsko (20.08.2022 - 25.08.2022)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Bohužel byl zájezd vypraven v sobotu, v neděli byl v Hamburku cyklo závod - město ucpané, přístav přelidněný, ale pondělí v Lubecku jsme neviděli v podstatě nic, v pondělí bylo zcela vše zavřeno, průvodkyně měla velice omezený čas - např, v Kodani nebyl čas na Rosenborg, Tivoli. Ale chápeme , že vždy nelze vše stihnout, ale vzhledem k tomu , že Německo má v pondělí podstatnou část věcí uzavřenou, příště jednoznačně od pondělí do soboty, nebo neděle. Vzhledem k tomu, že máme za sebou desítky poznávacích zájezdů po světě, můžeme hodnotit s nadhledem . Tento zájezd byl jinak , až na zmíněné, přepraven skvěle, vše fungovalo, děkujeme
Olga Naučová - Německá hanzovní města a Dánsko (20.08.2022 - 25.08.2022)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Blanka Štěrbová - Německá hanzovní města a Dánsko (20.08.2022 - 25.08.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
vynikající, paní průvodkyně skvělá, no a páni řidiči úžasní


Zdraví

Vl. Hajčman
Vladimír Hajčman - Německá hanzovní města a Dánsko (31.07.2018 - 05.08.2018)