Pokud se Vám email nezobrazil správně, klikněte sem!
Povolte si zobrazování obrázků !
Povolte si zobrazování obrázků !
Povolte si zobrazování obrázků !
CK EMMA, Kozí 10, 602 00 Brno
tel.: 542 214 343, fax: 542 214 914
web: www.emma.cz
e-mail: emma@emma.cz
Facebook Youtube

Vydání: 01/2019, vyšlo 24.01.2019

Vážení zákazníci !

Vítáme Vás v novém roce 2019 a budeme rádi, pokud si tento rok zpestříte i nějakou pěknou dovolenou s naší cestovní kanceláří. Připomínáme Vám možnost využít slev za včasný nákup i nabídky na parkování na letišti zdarma u vybraných zájezdů, které poskytujeme jen do konce ledna. Tyto slevy jsou poskytovány jak na pobytové, tak i na stále oblíbenější poznávací zájezdy. A jejich nabídku Vám chceme dnes přiblížit.


Poznávací zájezdy do Španělska a Portugalska

Rádi bychom vás upozornili na letošní novinky poznávacích zájezdů do Španělska. Jedná se o výjimečné cesty v menších skupinách (max. počet 25 osob) do velmi zajímavých koutů Španělska.

Tradičním cílem našich turistů je Andalusie, kterou letos nabízíme pod názvem Andalusie tradičně netradičně v termínu 13.9.-20.9. Zájezd je s leteckou dopravou z Prahy do Málagy a zpět. Zaměříme se v něm na část Andalusie mezi Malagou, Cordobou a Granadou, kde kromě proslulých památek navštívíme i menší andaluské vesnice, přírodní parky, soutěsky i pohoří Sierra Nevada. Zájezd je spojen s lehkou turistikou, jejímž vrcholem asi bude návštěva soutěsky Desfiladero de los Gaitanes se slavnou královskou cestou (Caminito del Rey) po lávkách zavěšených na skále vysoko nad údolím.

Novinkou v naší nabídce je zájezd Galicie - z Čech až na konec světa v termínu 2.7.-9.7. Tato nejvzdálenější a současně nejkrásnější oblast Španělska zůstává již dlouho neprávem mimo zájem našich turistů. A přitom okouzlí každého návštěvníka. Nádherná příroda se zde snoubí s úžasnými památkami, výborným jídlem a lahodnými víny. Zájezd je zajištěn s leteckou dopravou z Prahy do Porta a zpět.

Dále si dovolujeme upozornit na již zavedené zájezdy do Španělska, které se těší v posledních letech velké oblibě. Jedná se o zájezd Svatojakubská pouť do Santiaga de Compostela v termínu 3.6.-11.6. (posledních 6 míst), který Vám přiblíží atmosféru nejslavnější evropské pouti a umožní projít část těch nejkrásnějších úseků i s poutníky (zbývá posledních pár míst). Neméně krásnou a neskutečně pestrou co do přírody a památek, je i Severní Svatojakubská cesta po pobřeží Asturie a Kantábrie, přes pohoří Picos de Europa, která se uskuteční v termínu 17.6.-25.6. A poslední dvě místa zbývají na Portugalskou svatojakubskou cestu, která je v termínu 10.9.-17.9.

Samostatnou kapitolou v naší nabídce je ostrov Mallorca. Zde nabízíme zájezd Turistika na Mallorce, kdy můžete před a po hlavní sezóně v termínech 2.6.-9.6. a 22.9.-29.9. poznat nejen krásné pláže, ale především jedinečné vnitrozemí tohoto ostrova, místa, kam se běžně se zájezdovými autobusy nedostanete. Velmi oblíbený je i pobytově poznávací zájezd Mallorca - kouzelný ostrov Baleárského souostroví s ubytováním v pěkných 3* hotelích v blízkosti pláže a s výlety do těch nejzajímavějších míst ostrova. Jsou nabízeny s odletem z Brna, Prahy a Ostravy v mnoha termínech od června do září a u všech je jistota, že se uskuteční.

Opět v naší nabídce nechybí zájezdy na portugalský ostrov Madeira, ostrov věčného jara, nádherné přírody a krásných turistických výletů. I proto jsme tento zájezd nazvali Madeira květinová a turistická. Termíny 5.7.-15.7. i 20.9.-30.9. jsou s odlety z Prahy přímými lety na ostrov Madeira a pobyt na 10 nocí umožní nejen dostatečně poznat a prozkoumat všechny krásy tohoto ostrova, ale i si odpočinout u hotelového bazénu uprostřed bujné vegetace.

Novinkou v naší nabídce je zájezd na Azorské ostrovy, nabízející turistiku v zeleném ráji ve skupince 15-20 turistů. Pěší túry v délce cca 10 km denně nabízí dokonalé poznání ostrova Sao Miguel. Je možno i absolvovat výlet na moře s pozorováním delfínů a velryb. Termín zájezdu je 22.6.-29.6.


Poznávací zájezdy do Velké Británie a Irska

Nabídka zájezdů do této ostrovní části Evropy zůstává u již vyzkoušených a oblíbených tras. Nejdelším poznávacím zájezdem je okruh Anglie-Skotsko-Wales s leteckou dopravou z Brna a Prahy i s autobusovou dopravou z ČR v termínu 28.6.-9.7. U tohoto zájezdu je již více než polovina kapacity vyprodána a určitě se uskuteční.

Prázdninovým zpestřením může být zájezd Skvosty jižní Anglie a Londýn, který nabízíme s leteckou dopravou z Brna a Prahy i s autobusovou dopravou z ČR v termínu 10.8.-17.8. a kde se návštěva měst jako Londýn či Bath kombinuje s prohlídkou zámku Windsor, monumentu Stonehenge, ale především s pobytem na anglické riviéře s možností koupání i výlety na nejzápadnější kout Anglie - Lands End, Jurské pobřeží s nádhernými zátokami i dochovanými stopami dinosaurů nebo výlet historickým vlakem a lodí podél pobřeží do kouzelného města Dartmouth. Výlet je ideální i pro rodiny s dětmi.

Téměř vyprodaný je již zájezd Skotsko - nádherné dobrodružství s návštěvou Orknejských ostrovů a ostrova Skye v termínu 21.7.-28.7. Zůstává zde posledních 6 míst a tedy se zájezd také určitě uskuteční. Jedná se o zájezd s leteckou dopravou z Prahy.

Pokud byste chtěli navštívit a poznat pouze Londýn a jeho okolí, nabízíme Vám letecký zájezd s odletem z Brna v termínech 26.4.-1.5. a 14.8.-19.8. Jedná se o zájezdy s 5 noclehy v hotelu v Londýně a každodenním programem s česky mluvícím průvodcem. Poznání Londýna je možno doplnit i výletem do Windsoru.

Stále velmi oblíbeným je zájezd Irsko, smaragdový ostrov, který nabízíme v termínu 2.8.-9.8. s odletem z Prahy do Dublinu. Týdenní putování po celém Irsku Vám přiblíží ta nejvýznamnější a nejkrásnější místa tohoto věčně zeleného ostrova. Ubytování je ve 3* hotelech a zájezd provází zkušená česká průvodkyně.


Poznávací zájezdy do Itálie

Náš nejprodávanější autobusový zájezd do Itálie během kterého v šesti dnech navštívíte Florencii, Řím, Neapol, Pompeje, Benátky nemůže ani letos chybět v nabídce a opět se velmi dobře prodává. První termín jede již na velikonoce od 17.4. a pak každý měsíc jeden termín.

Řím láká i v letošním roce, a proto jsme do nabídky opět zařadili letecké zájezdy do Říma, které se liší od obvyklých víkendových pobytů tím, že strávíte v Římě 5 nocí a máte mnohem víc času na jeho poznání. I proto jsme ho nazvali Řím nejen na víkend. Zajišťujeme ho s odletem z Bratislavy a s transferem z Brna do Bratislavy zdarma. První termíny 26.4.-1.5. a 5.6.-10.6. jsou již natolik obsazeny, že můžeme zaručit, že se uskuteční. Tyto letecké zájezdy do Říma je možno kombinovat i s celodenním výletem vlakem do Florencie, do Neapole nebo s koupáním v Ostii.

Tradičně nejoblíbenějšími pobytově poznávacími zájezdy do Itálie pak zůstávají letecké zájezdy Kalábrie s výletem na Sicílii a Liparské ostrovy a Slunná Kalábrie od Jónského moře, které nabízíme v mnoha termínech od června až do září s odlety z Brna a z Prahy. Zájezdy nabízí ubytování s polopenzí v hotelích na Capo Vaticano na Tyrhénském pobřeží nebo ve 4* rezortu Villaggio Borgo Ulivi na Jónském pobřeží a jsou naplněny výlety do těch nejkrásnějších míst Kalábrie včetně výletu na Sicílii nebo Liparské ostrovy. Ve všech vypsaných termínech se tento zájezd určitě uskuteční.

Nově jsme letos do nabídky zařadili zájezd To nejlepší ze Sicílie v termínu 24.9.-1.10. Zájezd je s možností odletu z Brna a Prahy a příletu do Prahy. Pro účastníky z Brna je pak při návratu zajištěn odvoz do Brna. Díky využití našich charterových letů je tento zájezd za velmi příznivou cenu a nabízí jak koupání, tak i poznávaní vyhledávaných míst na Sicílii, mezi nimiž nechybí ani sopka Etna, Syrakusy, Palermo a další.


Poznávací zájezdy do Bulharska

Velmi oblíbený je náš osvědčený pobytově poznávací letecký zájezd Bulharsko, krásy černomořského pobřeží. Je možné jej absolvovat letecky s odletem z Brna nebo Prahy. Naši zákazníci oceňují komfortní ubytování v našich hotelích na Slunečném pobřeží, stejně jako zajímavé výlety po černomořském pobřeží.

Letošní novinkou je letecký poznávací zájezd Velký okruh Bulharskem, rovněž s možností odletu z Brna nebo Prahy, kde poznáme také zajímavé bulharské vnitrozemí se starými památkami a horami.


Poznávací zájezdy do Pobaltí a Ruska

Ani letos nemůže v naší nabídce chybět letecký zájezd Litva, Lotyšsko, Estonsko s odletem z Prahy v termínu 15.8.- 22.8. Již nyní můžeme potvrdit, že se tento zájezd uskuteční a případným dalším zájemcům doporučujeme včasnou rezervaci, neboť zůstává posledních 10 míst. Ubytování během tohoto zájezdu je zajištěno v centrech měst Vilnius, Riga a Tallinn a vedle těchto historických skvostů navštívíme i významné přírodní oblasti Pobaltí včetně ostrova Saaremaa s pobytem a noclehem na ostrově.

I letos trvá zájem o návštěvu Petrohradu a letecký zájezd Petrohrad, klenot na Něvě s odletem z Prahy nabízíme v termínu 28.5.-2.6. (zbývají poslední 4 místa) a 23.7.-28.7. Zájezd je zajištěn s ubytováním v hotelu v centru Petrohradu, odkud máte všechny nejvýznamnější památky v pěším dosahu, letecká doprava je se společností ČSA z Prahy.

Zájezdy do Ruska jsme letos rozšířili i o další zajímavé novinky. Jde zejména o zájezd Tři ruská hlavní města, který v termínu 3.8.-12.8. nabídne návštěvu Moskvy, Nižného Novgorodu a Kazaně. Letecká doprava je zajištěna lety ČSA z Prahy do Moskvy a zpět z Kazaně do Prahy. Opravdovým zážitkem bude určitě přesun mezi Nižným Novgorodem a Kazaní, který je zajištěn plavbou po řece Volze s noclehem ve dvoulůžkových kajutách s vlastním soc. zařízením. Koho by lákalo poznání stále známějšího města Kazaň a jeho okolí, hlavního města samostatné republiky Tatarstán, může využít nabídky zájezdu v termínu 7.8.-12.8.

Úplnou novinkou je zájezd na Jezero Bajkal v termínu 30.8.-6.9. Letecky z Prahy nebo Vídně se přesuneme do Irkutsku, odkud si projedeme část slavné Transsibiřské magistrály a dalších pět dní se budeme věnovat krásám přírody i pohostinnosti zdejších obyvatel. Zájezd je zajištěn s ubytováním ve 3* hotelech a s polopenzí.


Poznávací zájezdy do Gruzie, Arménie a Kyrgyzstánu

V posledních letech se zvýšil zájem o zájezdy do oblasti bývalých sovětských republik, které nabízejí skvostné památky, krásnou přírodu a neuvěřitelnou pohostinnost spojenou s nabídkou vynikajících jídel a nápojů. Nejoblíbenějším je zájezd To nejlepší z Gruzie, který máme v termínech 6.8.-16.8. (posledních 6 míst) a 24.9.-4.10. Zájezd nabídne poznání všech nejvýznamnějších míst Gruzie včetně nádherného hlavního města Tbilisi, výjezdu do pohoří Kavkaz, pobytu u Černého moře, návštěvy národních parků i ochutnávky vín.

Další zájezd Gruzie a Arménie v termínu 14.9.-22.9. umožní poznání a srovnání obou zakavkazských republik a krásy Gruzie jsou doplněny prohlídkou nejvýznamnějších klášterů Arménie, pohledy na bájnou horu Ararat i procházkami a posezeními ve velmi příjemném hlavním městě Jerevanu.

Novinkou v nabídce je zájezd do Kyrgyzstánu, země úchvatných velehor, průzračných jezer a čisté přírody. Kyrgyzstán byl nedávno v hodnocení National Geographic vybrán mezi 10 nejatraktivnějších cílů na světě a věříme, že i náš zájezd tuto atraktivitu prokáže. Odlety jsou z Prahy a Vídně a zájezd je zajištěn s kompletní plnou penzí, ubytováním v hotelech i typických jurtách a samozřejmě s českým průvodcem po celou dobu pobytu.


Poznávací zájezdy v České republice

I na zájezdy v České republice je možno uplatnit slevy za včasný nákup do 31.1.2019. Nabídku těchto zájezdů stále rozšiřujeme a letošní novinkou je zájezd Plzeňským krajem s výletem do Norimberka v termínu 6.6.-9.6. a těší nás, že je o něj zájem. Další oblíbené zájezdy jsou stále v nabídce: Praha a okolí 4.5.-7.5., Krkonoše 20.6.-23.6., Chodsko 27.6.-30.6., Českosaské Švýcarsko s výletem do Drážďan v termínech 4.7.- 7.7. a 29.8.-1.9., Západní Čechy - lázeňský trojúhelník 18.7.-21.7. a 26.9.-29.9., Severní Čechy 25.7.-28.7., Adršpašské a Teplické skály 15.8.-18.8., Jižní Čechy 22.8.-25.8., Český ráj-Kuks-Babiččino údolí 12.9.-15.9. a jsou již natolik obsazeny, že se určitě uskuteční.


Poznávací zájezdy za exotikou

Stále oblíbenější jsou zájezdy do exotických zemí s českým průvodcem. Již šestým rokem organizujeme zájezd Okruh Vietnamem - cesta za romantikou. V současné době je již termín 3.4.-14.4. vyprodán a je možno se hlásit na podzimní termín 7.11.-18.11.

V termínu 12.3.- 24.3. nabízíme zájezd Laos a Kambodža a v termínu 23.3.-4.4. zájezd Myanmar (Barma). Oba tyto zájezdy se určitě uskuteční, pojedou se s českým průvodcem a už jen do konce ledna je ještě možnost přihlášení!


Slevy pro rok 2019

Na prodej zájezdů pro rok 2019 poskytujeme do 31.1.2019 slevy ve výši 8% ze základní ceny (maximálně 2.500 Kč na osobu) u pobytových zájezdů a slevy ve výši 6% ze základní ceny (maximálně 2.000 Kč na osobu) u poznávacích zájezdů. Všem stálým zákazníkům, tzn. těm, kteří už s námi cestovali alespoň dvakrát, poskytneme slevu ve výši dalších 2%. A navíc při přihlášení na některé vybrané zájezdy přes náš webový rezervační systém si můžete uplatnit další slevu za on-line prodej, která se sčítá se všemi poskytovanými slevami. Také v nadcházející sezóně nabízíme všem klientům přihlášeným do 31.1.2019 na vybrané letecké zájezdy s odlety z Brna, Prahy a Ostravy parkování na letišti ZDARMA.


Děkujeme Vám za pozornost a budeme se těšit na setkání s Vámi na našich zájezdech.

Nepřejete-li si dostávat tento zpravodaj, odhlaste se zde.