X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Adventní Mariazell, Graz a čertovské dovádění

Rakousko

MARIAZELLU • BÜRGERALPE • ČERTOVSKÝ PRŮVOD • STEYR
Adventní Mariazell, Graz a čertovské dovádění

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 390
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč) a po příjezdu do Štýrska se vydáme k prozkoumávání Mariazell. Projdeme křížovou cestou na kalvárijním vrchu k pohyblivému betlému a navštívíme voňavý svět rodiny Pirker, kde nahlédneme do tajů výroby včelích produktů – medových perníků, vosku i medoviny. Podíváme se na 5 metrů vysokou chaloupku postavenou z 1.000 kg medového perníku i živé jeslicky s volkem a oslíkem. Navštívíme baziliku se soškou milosrdné Matky Boží, ve věži vystoupáme k betlému a také nahlédneme ke skvostům v její pokladnici. Na hlavním vánočním trhu před bazilikou si u největšího zavěšeného adventního věnce na světě budeme moci u stánku z jedlového dřeva nakoupit pravé a nefalšované místní produkty. Příznivci krásných zasněžených vyhlídek a romantické krajiny mohou absolvovat vyjíždku lanovkou na Bürgeralpe, kde se můžeme při jäggertee kochat pohledy na krásu sněhobílého okolí. V podvečer se ubytujeme, navečeříme a po setmění se vydáme do víru čertovského řádění. Během večerního průvodu se předvedou rohatí „krasavci“ v nejrozmanitějších strašidelných kostýmech s náročnými detailně vyřezávanými maskami, které se dědí z generace na generaci a mají nemalou cenu. Návrat na ubytování.

2. den

Zájemci se mohou v brzkých ranních hodinách zúčastnit rorátů v Mariánském kostele v Mariazell probouzejícím se do první adventní neděle. Poté se všichni nasnídáme a vydáme se do hlavního města Štýrska – Grazu, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Během prohlídky tohoto města se necháme unášet kouzelnou předvánoční atmosférou a na téměř 14 trzích se necháme zlákat k nákupu vánočních dárků a suvenýrů nebo se jen inspirujeme originálními nápady na vánoční výzdobu. Každý si zde najde určitě to, co je mu srdci nejbližší. Ve stáncích umělci nabízí tradiční štýrské výrobky a prvotřídní výtvory vyráběné z různorodých materiálů. Jinde si zase můžeme pochutnat na nejrůznějších kulinářských specialitách a zahřát se šálkem svařeného vína či punče. Malým návštěvníkům se rozzáří oči při pohledu na kolotoč, nostalgické Obří kolo, pohádkový vlak či další atrakce. Vánoční náladu ještě umocní nejrůznější hudební doprovody. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 1× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 390 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy