X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Wellness víkend u Mariboru

Slovinsko

FERTÖD • KÖSZEG • MARIBOR • PTUJ • JERUZALÉM • GRAZ
Wellness víkend u Mariboru

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 800
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Zlín 350 Kč, Uherské Hradiště 250 Kč, Veselí nad Moravou 200 Kč, Strážnice 200 Kč, Hodonín (Břeclav) 200 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) přes Slovensko, do Maďarska. Zastavíme se u zámku Fertöd, přezdívaném také Versailles Maďarska. Tento přepychový palác rodu Esterhazyů je obklopen francouzskou zahradou, kterou se i my projdeme. U místních stánků si můžeme ještě zakoupit sušenou papriku a koření patřící nerozlučně ke koloritu Maďarska. V západní části Maďarska se podíváme k obrannému hradu Köszeg, jenž nedobyl ani turecký sultán s 60.000. vojskem, když roku 1532 táhnul na Vídeň. V podvečer se projdeme slovinským Mariborem oblíbeným turistickým městem s katedrálou z 12. století, renesanční radnicí a mariborským hradem z 15. století obklopeném třemi náměstími. Podíváme se i k muzeu vín, kde se nachází nejstarší vinná réva na světě, která je zaznamenána i v Guinessově knize rekordů. Je více než 400 let stará a stále plodí. Poté se ubytujeme v hotelu Bellevue v pohoří Pohorje nad Mariborem, kde pro nás bude připravena večeře formou švédského stolu.

2. den

Po snídani se vydáme na prohlídku malebného městečka Ptuj s romantickými uličkami a dominantním hradem nad městem. Ptuj není známo jen svou bohatou historií, památkami, kulturou, ale také vínem. Po prohlídce odjedeme po jedné z nejmalebnějších vinařských cest do vesnice Jeruzalém, která za svůj název vděčí skupině křižáků, kteří tudy putovali ve 13. století. Okolní krajina jim tak učarovala, že se rozhodli poctít vesnici jménem svatého města. Zde se zastavíme na ochutnávku místních slovinských vín. Odpoledne se vrátíme do Mariboru a budeme mít možnost až do večera relaxovat v hotelu Habakuk 5*. Můžeme využívat několika vnitřních i venkovních bazénů s termální vodou o teplotě 29–35 °C. Ve většině bazénů jsou také k dispozici podvodní masáže, vířivky a vodní vodopády. K odpočinku a relaxaci nám budou sloužit turecké lázně a finská sauna (zdarma), k aktivnímu odpočinku fitness centrum a 2 kurty na squash, salon krásy, masáže (za poplatek). Večer vyjedeme autobusem (zájemci mohou jet lanovkou, 6 €) na večeři do našeho hotelu Bellevue. Kdo by se nechtěl koupat, může absolvovat některou z příjemných vycházek po turistických stezkách, které vedou přímo z hotelu Bellevue. Zájemci si mohou za poplatek zapůjčit kola a vyjet si do nádherné okolní přírody pohoří Pohorje. večeře v hotelu, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme do Rakouska a navštívíme město Graz. V samém středu historického centra se projdeme po Hlavním náměstí, kterému dominuje kašna se sochou arcivévody Jana. Od radnice se vydáme do známé ulice Herrengasse, na níž mimo jiné nalezneme „malovaný dům“ a Zemský dům, který platí za nejmohutnější stavbu štýrské renesance. Symbolem města je hodinová věž ze 16. století, která shlíží na Graz z vrchu zvaného Schlossberg, kam můžeme vyjet lanovkou z náměstí Schlossberg Platz. Prohlídku města zakončíme u zámku Eggenberg s rozsáhlou oborou, po níž se můžeme toulat spolu s pávy. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. ve 4* hotelu Bellevue (sauny, fitness)
• v 5* hotelu Habakuk využití termálních bazénů, sauny, fitness
• 2× polopenzi (švédský stůl)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 800 Kč
• ochutnávka vín ve vesničce Jeruzalém cca 8 € (objednávejte již při přihlašování)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy