X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Za poznáním Korfu a jižní Albánie

Albánie

KORFU • ACHILION • PALEOKASTRITSA • BELLA VISTA • MAKRADES • SARANDA • GJIROKASTËR (UNESCO) • MODRÉ OKO • ALBÁNSKÁ RIVIÉRA • PORTO PALERMO • BUTRINT (UNESCO) • KSAMIL
Za poznáním Korfu a jižní Albánie
9 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna, Prahy a Ostravy na Korfu, transfer do hotelu 3* s bazénem, ubytování, večeře.

2. den

Volný den ke koupání a odpočinku

3. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet do hlavního města Korfu. První zastávka bude u letního zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta, přezdívaná Sisi. Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, odkud je krásný výhled na Myší ostrov a klášterní ostrůvek Vlacherna. Odtud uvidíme i celou letištní přistávací dráhu. V paláci Mon Repos s koloniálními architektonickými prvky, o němž se říká, že byl postaven na místě starověkého města Kerkyra, nalezneme v jeho zahradách ruiny 3 starověkých chrámů. Projdeme se po největším řeckém náměstí Spianada s mnoha historickými budovami a zastavíme se u pravoslavného kostela sv. Spyridiona, kde se v kapli nachází ostatky tohoto světce. Ve volném čase si můžeme jako správní Řekové vychutnat odpolední kávu na náměstí Spinada, které je lemováno budovami s romantickým podloubím Liston z dob Napoleona, jež velmi připomínají pařížskou Ru Rivoli, nebo se věnovat nákupům. Návrat na ubytování.

4. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

5. den:

Vydáme se na polodenní výlet do malebné Paleokastritsi, kde si prohlédneme mužský ortodoxní klášter ze 13. století, z jehož zahrad je krásný výhled na záliv a moře. Poté se můžeme koupat v moři, které zde má více než desítku různých odstínů barev. Hlavní pláž se nachází hned pod klášterem, v okolí je i více malých a klidnějších pláží, fakultativně se můžeme projet lodí s proskleným dnem nebo rychlými čluny. Na zpáteční cestě se ještě zastavíme na vyhlídkovém místě zvaném Bella Vista, odkud je impozantní výhled na celý záliv a poslední zastávka bude ve vesničce Makrades, kde si budeme moci zakoupit tradiční korfské výrobky jako olivový olej, koření, domácí víno a další. Návrat na ubytování.

6. den:

V ranních hodinách se nalodíme na trajekt a odjedeme do města Saranda, které je branou do jižní Albánie a hlavním turistickým letoviskem Albánské riviéry. Projdeme se po promenádě lemované hotely a restauracemi. V centru Sarandy se nachází zbytky stavby starého antického města z 5. století. Navštívíme pevnost Lekures s překrásným výhledem na protější Korfu, Butrintské jezero a masivy hor ve vnitrozemí Albánie. Ubytováni budeme v hotelu 3*, večeře.

7. den:

Po snídani podnikneme celodenní výlet do vnitrozemí Albánie. Naší první zastávkou bude Gjirokastër (UNESCO), město bílých střech s majestátním hradem a překrásnými domy typickými pro jihoalbánskou architekturu. Městu dominuje pevnost vysoko nad městem a údolím řeky Drin, kde je vojenské muzeum a navštívíme i etnografické muzeum, původně rodný dům diktátora Envera Hodži. Poobědváme a na zpáteční cestě se podíváme na neobvyklý geologický jev tektonického původu zvaný „Syri i kalter“ – Modré oko. Jde o mohutný pramen řeky Bystrica, který zachytává vodu z údolí Drinos a tvoří zde jezírko s ledově chladnou vodou. Neobvyklý bezedný pramen má modrou barvu a připomíná lidské oko. Údolím říčky Bystrice pojedeme kolem dvou vodních elektráren Stalin I a Stalin II (nyní přejmenovaných na Bistrica I a Bistrica II) postavených za pomoci československých odborníků. Návrat na ubytování.

8. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet na Albánskou riviéru, kde najdeme mnoho atraktivních pláží s průzračně modrou vodou. Albánské divoké pobřeží ozvláštňují tradiční vesnice usídlené v izolovaných zátokách a zlaté pláže svírající tyrkysovou mořskou hladinu. Prohlédneme si zbytky hradu Himara, který se tyčí nad původní řeckou vesnicí Himara. V areálu hradu se nachází několik starobylých pravoslavných kostelů. Zastavíme se v Porto Palermo, kde se na skalnatém výběžku nachází středověká benátská pevnost, kterou dokončil pověstný Ali Pasha. Samotný přístav sloužil také jako tajná ponorková základna za dob komunistického režimu a poloopuštěná základna a tunel vedoucí dovnitř jsou zde stále ještě k vidění. Koupáním a obědem na jedné z pláží Albánské Riviéry zakončíme dnešní výlet. Návrat na ubytování

9. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

10. den:

Polodenní výlet zahájíme návštěvou historického místa Butrint na malém poloostrově, které podle legendy založil Helenus, který sem přivedl uprchlíky ze zničené Tróje. Nachází se zde nejvýznamnější antický areál v Albánii (UNESCO), pozůstatek starověkého města Buthrotum. Nalezneme zde památky z řeckého i římského období spadající až do 3. století př. n. l., ruiny starověkého města s divadlem a svatyněmi, zbytky hradeb a obranných věží ze starověku, baptisterium z byzantského období, benátskou pevnost a mnohé další. Oběd. Na zpáteční cestě se budeme koupat na kouzelné pláži Ksamil, kde můžeme doplavat až ke čtyřem malým ostrovům utopeným v tyrkysové zátoce. V podvečer možnost fakultativně se zúčastnit albánského večera – západ slunce s večeří za doprovodu živé albánské hudby (27 EUR/os.). Nocleh.

11. den:

Odjezd trajektem na Korfu, transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Brno/Ostrava–Korfu a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery, trajekty a výlety dle programu na Korfu a v Albánii
• 10× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 3*
• 10× snídani, 9× večeři
• 3× oběd
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4 900 Kč
• pobytová taxa na Korfu cca 7,50 €/pokoj/pobyt
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 590 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 20 €.

Doprava

Doprava na Korfu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Brno - Kerkyra 19:15-22:10, Kerkyra - Brno 22:55-23:55
Ostrava - Kerkyra 17:45-20:55, Kerkyra - Ostrava 23:05-00:15 (odlet v pondělí, návrat ve čtvrtek)

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9

17 hodnocení

8,3

Hotel

7,8

Strava

10

Delegát

10

Doprava


8,8
Hotel: 8
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Ubytování na Korfu o něco horší než v Albánii,ale žádná tragédie to nebyla.Strava ucházející,nám nic nechybělo.Co musíme ocenit jsou perfektní průvodkyně,jejich znalosti,zájem a vstřícnost.Doprava přesná,přijela vždy na čas.Těšíme se na další poznávání.
Radka Klajbová - Za poznáním Korfu a jižní Albánie (17.09.2018 - 27.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Lucie Vávrová - Za poznáním Korfu a jižní Albánie (17.09.2018 - 27.09.2018)

7,5
Hotel: 5
Strava: 5
Doprava: 10
Delegát: 10
Celkově spokojenost, splnilo očekávání.
Luděk Špica - Za poznáním Korfu a jižní Albánie (18.09.2017 - 28.09.2017)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
zatím nejlepší poznávací zájezd, který jsme absolvovali. Průvodkyně na Korfu i v Albánii věděli naprosto všechno a náš tištěný průvodce byl v porovnání s jejich informacemi jak pro malé děti. Takto vysokou úroveň průvodců jsme ještě nezažili. Stejně tak celý zájezd byl vyrovnaně rozvrhnutý pro odpočinek i poznávání. Moc děkujeme za tyto zážitky.
Ivan Šotik - Za poznáním Korfu a jižní Albánie (05.06.2017 - 15.06.2017)