Základní informace k poznávacím zájezdům | CK Emma

X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

Cestovní kancelář EMMA pro Vás nabízí pobytové zájezdy do Španělska, Bulharska, Chorvatska, Mallorca s odlety z Brna, Ostravy a Prahy, poznávací a exotické zájezdy

Základní informace k poznávacím zájezdům

CENY ZÁJEZDŮ

Ceny zájezdů uvedené v katalogu jsou kalkulovány za služby specifikované v odstavci „Cena zahrnuje“. Příplatky a některé fakultativní služby jsou uvedeny v odstavci „Příplatky“. Jsou-li tyto příplatky uvedeny v Kč, je nutno je objednat předem a úhrada se provádí s platbou zájezdu v cestovní kanceláři. Jsou-li příplatky uvedeny v jiné měně, platí se až na místě.

VSTUPY BĚHEM ZÁJEZDU

Vstupné do navštívených objektů, místní doprava, lanovky, pobytové a lázeňské taxy apod. nejsou zpravidla zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není výslovně uvedeno jinak v „Cena zahrnuje“. O skutečné výši ceny vstupu a případných dalších hotovostních výdajů během zájezdu Vás budeme informovat v Pokynech k zájezdu.

ODBAVENÍ ZÁJEZDU

Pokyny k odjezdu/odletu zasíláme mailem nebo poštou na adresu zákazníka uvedenou na cestovní smlouvě, a to nejpozději 7 dní před zahájením zájezdu. Na jednodenní zájezdy obvykle pokyny nezasíláme.
Doklady k zájezdu (letenky, doklad o pojištení atd.) předáváme zpravidla při nástupu na zájezd (nejsou-li zaslány předem s Pokyny k zájezdu).

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je standardně zajišťováno ve dvoulůžkových pokojích, není-li u zájezdu uvedeno jinak. V případě požadavku na jednolůžkový pokoj je účtován příplatek uvedený u zájezdu. V případě požadavku na ubytování ve třílůžkovém pokoji je obvykle účtována stejná cena, jako při ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, pokud není uvedena u zájezdu sleva za 3. osobu. Jednolůžkové a třílůžkové pokoje jsou obvykle na vyžádání.

DOOBSAZENÍ POKOJE

Cestujete-li sami a máte zájem o ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s jinou osobou, pokusíme se Váš pokoj doobsadit. Na cestovní smlouvu uveďte, že máte zájem o doobsazení. Při podpisu cestovní smlouvy Vám bude účtován příplatek za jednolužkový pokoj, který Vám bude vrácen v případě, že se podaří Váš pokoj doobsadit. V opačném případe budete ubytováni v jednolůžkovém pokoji.

POBYTOVÉ TAXY

Některá města, lázně i turistická centra zavádějí úhradu tzv. pobytové či lázeňské taxy. Jedná se o poplatek, který ubytovací zařízení odvádí městu. Tyto taxy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a platí se na místě v příslušné národní měně. O jejich existenci se Vás snažíme informovat v popise zájezdu. Jsou však zaváděny nahodile a i jejich výše se často mění. Upřesnění výše tax Vám zašleme v Pokynech k zájezdu.

DOPRAVA

Zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými a charterovými linkami leteckých společností. Děti starší 2 let již musí mít svou sedačku a obvykle platí plnou cenu. Letenky jsou často vystavovány ihned po přihlášení, a proto v některých případech není možno měnit dodatečně jména osob. Některé letecké společnosti účtují příplatek za odbavení zavazadla. V těchto případech je výše příplatku uvedena u zájezdu v odstavci „Příplatky“. Zvažte, zda můžete cestovat jen s příručním zavazadlem s omezenou váhou i velikostí, anebo se rozhodnete si připlatit odbavení zavazadla. Při rozhodování si uvědomte, že v příručním zavazadle nemohou být žádné tekutiny, krémy, nože, nůžky aj. Doporučujeme připlatit vždy alespoň jedno odbavené zavazadlo na každou dvojici. V době vydání katalogu často nejsou známy letové řády. Z tohoto důvodu je první a poslední den zájezdu určen pro přepravu a program muže být upraven podle konkrétních letových časů.

Pro autokarové zájezdy jsou využívány autobusy smluvních dopravců. Všechny osoby nad 2 roky musí mít svou sedačku a platí plnou cenu. Místa v autobuse přiděluje CK, přičemž se snaží uspokojit požadavky zákazníka (hlavním kritériem je včasná rezervace). Je však oprávněna ve výjimečných případech tyto požadavky dodatečne změnit. V případě zajištení dopravy „luxusním autobusem“ se jedná o autobus s klimatizací, polohovacími sedačkami a obvykle i WC. U dopravy s „klimatizovaným autobusem“ se vždy jedná o autobusy s klimatizací a polohovacími sedačkami. V případě nízké obsazenosti zájezdu (30 osob a méně) je CK oprávněna zajistit dopravu i menším autobusem nebo mikrobusem.

ODJEZDY AUTOBUSŮ A TRASY SVOZŮ

Základní nástupní místo je Brno – staré autobusové nádraží naproti hotelu Grand.
K autobusovým zájezdům zajišťujeme svozovou dopravu z mnoha míst v ČR na následujících trasách a s níže uvedenými příplatky. Příplatek zahrnuje svozovou dopravu tam i zpět. V programu každého zájezdu je uvedeno, které svozové trasy a jaká nástupní místa jsou pro daný zájezd možná.

 • Trasa 1: Ždár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč
 • Trasa 2: Uherské Hradiště 400 Kc, Veselí nad Moravou 400 Kc, Strážnice 400 Kc, Hodonín 400 Kc, Břeclav 300 Kc
 • Trasa 3A: Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Vyškov 400 Kč
 • Trasa 3B: Přerov 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč
 • Trasa 4: Ostrava 600 Kč, Frýdek-Místek 600 Kč, Nový Jičín 600 Kč, Hranice na Moravě 600 Kč, Lipník nad Bečvou 600 Kč, Přerov 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč
 • Trasa 5: Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Mezirící – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma
 • Trasa 6: Hradec Králové 500 Kč, Vysoké Mýto 500 Kč, Litomyšl 500 Kč, Svitavy 500 Kč, Letovice 400 Kč
 • Trasa 7: Praha 600 Kč, Jihlava-Pávov 400 Kč, Velké Mezirící – dálnice 400 Kč, Velká Bíteš – dálnice 300 Kč
 • Trasa 8: Břeclav 300 Kč, Bratislava 600 Kč
 • Trasa 9: České Budějovice 500 Kč, Vodňany 500 Kč, Písek 500 Kč, Tábor 500 Kč
 • Trasa 10: Hradec Králové 500 Kč, Pardubice 500 Kč, Chrudim 500 Kč, Poděbrady 500 Kč, Kolín 500 Kč

 

Požadavek na svoz musí být uveden v cestovní smlouvě a za platné nástupní místo se bere to, které je potvrzeno ve smlouvě. Dodatečná změna je možná jen po potvrzení cestovní kanceláře za poplatek 100 Kc/osobu. Minimální nutná obsazenost pro realizaci svozu je 6 osob. Při nižší obsazenosti je cestovní kancelář oprávněna svoz zrušit a vrátí klientovi příplatek zaplacený za svoz. O realizaci či zrušení svozu bude klient informován v Pokynech k zájezdu, které obdrží 7 dní před odjezdem. Zrušení svozu není důvodem ke stornování zájezdu. Svozy mohou být zajištěny autobusem, mikrobusem, osobními auty či taxi podle počtu přihlášených osob. Nástupní místo a čas nástupu budou uvedeny v Pokynech k zájezdu a cestující musí být na místě srazu min. 15 minut před uvedeným časem odjezdu.