Cestovatelský blog | CK Emma

X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

Cestovní kancelář EMMA pro Vás nabízí pobytové zájezdy do Španělska, Bulharska, Chorvatska, Mallorca s odlety z Brna, Ostravy a Prahy, poznávací a exotické zájezdy

Cestovatelský blog

Mallorca

Mallorca

Vybrat si dovolenou je poslední dobou stále těžší. Nabídek, které se předhánějí všemi možnými superlativy je nepřeberně, a jak poznat, kde je to opravdu nejhezčí? Po pár letech jsme opět vyráželi na dovolenou na ostrov Mallorca a přitom přemýšleli, zda to překoná zážitky z posledních destinací. Let z Brna do hlavního města Mallorky, Palma de Mallorca, nás během dvou hodin přenesl do srdce Středomoří a teplota 29 stupňů Celsia asi hodinu před půlnocí nás trošku zaskočila.

Více
Vietnam

Vietnam

Vážení milovníci dalekých cest, v letošním roce jsme do naší nabídky poprvé zařadili i Vietnam, zemi, která pro nás dlouho nepředstavovala nic exotického a která přitom patří mezi nejkrásnější a nejpůsobivější destinace v Asii. Ne nadarmo se v posledních letech zvyšuje celosvětový zájem o tuto zemi, která je sice dlouhodobě ve stínu popularity sousedního Thajska, ale svou rozmanitostí, bohatstvím památek, přírodních krás i přívětivostí obyvatel podle mého názoru Thajsko dalece předčí.

Více
Krásná Kalábrie

Krásná Kalábrie

V letošním roce jsem měl s přáteli naplánované dvě dovolené. V prvním týdnu v červenci jsme jeli s koly do Rakouska, první týden v srpnu do České Kanady. Já osobně mám dovolenou s kolem moc rád, ale navíc také miluji moře. A to v Česku bohužel nemáme a Rakušané také ne, ačkoliv ti mají aspoň ta svoje krásná jezera. No ale moře to není a vypadalo to, že se k němu vůbec nepodívám a zimu pak pro samé alergie a chrchlání nejspíš nepřežiju. Pracuji ale v cestovní kanceláři a měl jsem tajný plán, že pokud bude nějaké storno nebo zůstane prázdné místo v leteckém zájezdu do Kalábrie, přemluvím manželku a vyrazíme tam.

Více
Kypr očima cestovatele

Kypr očima cestovatele

Předminulý rok jsem byl na dovolené na Kypru. Nebyla to moje první návštěva Kypru, již rok předtím jsem tam strávil pár dní služebně. Odlet byl z Brna a s mezipřistáním v Ostravě jsme byli pohodlně v Larnace za pár hodin. Cestování s odletem z Brna mám moc rád, protože za prvé v Brně bydlím, takže jsem na letišti za deset minut, za druhé mi začíná dovolená již příjezdem na letiště. Na malém a pohodlném letišti není odbavení nikdy žádný problém a už sedím v baru v celním prostoru a dávám si předodletové povinné pivo. Je to trochu tradice a trochu pověra – pivo je pro štěstí, aby let dobře proběhl a nebylo zpoždění.

Více