X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Buenos Aires a poloostrov Valdés – setkání s přírodou a pozorování velryb a tučňáků

Argentina

BUENOS AIRES • DELTA DEL TIGRE • SAN ANTONIO DE ARECO • TRELEW • PUERTO MADRYN.

Zajišťujeme individuálně v libovolném termínu od září do poloviny prosince.
Buenos Aires a poloostrov Valdés – setkání s přírodou a pozorování velryb a tučňáků

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

příplatek hotel 4* Na osobu / Na zájezd 4000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Buenos Aires - Přílet na letiště Ezeiza, transfer do hotelu, odpočinek po cestě, individuální volno.

2. den

Buenos Aires - Ráno projížďka a procházka centrem města - po třídě Avenida de 9 de julio se vydáte k jednomu ze symbolů města, k Obelisku a slavnému divadlu opery, mistrovskému architektonickému dílu s úžasnou akustikou, poté se projdeme starobylou čtvrtí San Telmo, kolébce města, kde se každou neděli konává trh starožitností nebo také bleší trh. Pokračujete k historickému a politickému centru města kolem náměstí Plaza de Mayo, s katedrálou, s koloniální architekturou, s Casa Rosada a dalšími historickými paláci. La Boca je malebnou čtvrtí bývalých italských přistěhovalců, proslulá je zejména její ulička Caminita. Podél Avenidy de Mayo, která má pro změnu typický španělský ráz, se dostanete na náměstí Plaza de los dos Congresos přímo naproti budovy kongresu a dále do aristokratické čtvrti Recoleta s muzeem krásného umění a kostelem N. S. del Pilar, a dále k nádhernému parku Palermo s planetáriem Galileo Galilei. Oběd v jedné z nejvyhlášenějších restaurací Puerto Madero, Spettus s vynikající kuchyní a stylovým prostředím. Možnost ochutnat nejrůznější plátky masa s přílohami a typické sladkosti. Nápoje nejsou v ceně. Návrat do hotelu kolem 15. hodiny.
Odpoledne volno, možnost návštěvy tančírny s kurzem tanga.

3. den:

Buenos Aires -Dopoledne volno a odpoledne fakultativně výlet do Tigre. Nejprve projedeme rezidenční částí města s nádhernými vyhlídkami na luxusní obydlí smetánky, mineme městečko Olivos s prezidentskou rezidencí Quinta de Olivos, San Isidro se starobylou katedrálou a známým obchodním centrem, a dostaneme se k deltě řeky Paraná, pouhých 30 km severně od hlavního města. Zde se nachází jedinečná ekologická oblast +Delta del Río+ Paraná. Po příjezdu do Tigre, které je považováno za ráj veslařů, je možné se nalodit na bárky a projíždět se kanály a přítoky řeky a vychutnávat nádhernou přírodu nebo se jen procházet parkem de la Costa s nejrůznějšími atrakcemi a podívanými. Návrat do hotelu kolem 18,00.
Večer fakultativně večeře v Tango show, v jednom z typických podniků s vynikající argentinskou kuchyní. Představení oživuje sofistikovanost, luxus a styl tanga v době jeho největší slávy. K večeři mimo jiné i poslulé argentinské steaky.

4. den:

Buenos Aires - Volno nebo fakultativně celodenní výlet do San Antonio de Areco, kolébky argentinských tradic. Po cestě je možné vidět Pampa Húmeda Argentina typickou oblast pampy, kde se produkuje hovězí maso a obilí. Samotné městečko má starobylý koloniální ráz. Při procházce po městě na vás dýchne kouzlo venkovského života se svým poklidem, zvyky a gaučovskými tradicemi. Návštěva muzea gaučů Guiraldes. Oběd ve venkovském stylu. Na místě je možné vyzkoušet si umění gaučů , jezdit na koni, sledovat folklorní tance a zaposlouchat se do zpěvu při dobrém víně, kusu hovězího a empanadas (těsto plněné masem). Večer návrat do hotelu.
Možnost i jiných výletů - viz příplatky.

5. den:

Buenos Aires – Trelew - V určený čas přesun na letiště a odlet do Trelew, transfer do hotelu a volno.

6. den:

Trelew – Puerto Madryn - Po snídani odjezd na severní cíp poloostrov Valdés, po cestě zastávka na šíji Florentino Ameghino, pod ochranou UNESCA, a v Caleta Valdés, kde je možné sledovat tučňáky a mrože, kteří svou přítomností zpestřují toto nádherné místo. V Puerto Pirámides nalodění na bárky a pozorování velryb v jejich přirozeném prostředí. Velryby sem připlouvají v červenci, kdy hledají teplé vody k porození mláďat, a odplouvají zpět do Antarktidy v prosinci. Návrat do hotelu na ubytování.

7. den:

Pueto Madryn - Po snídani odjezd na jih směrem do Trelew, Rawsonu a Gaimanu, původní gálské kolonie, která byla první osadou přistěhovalců v této části. Zastávka v Paleontologickém muzeu Egidio Feruglio v Trelew, nejvýznamnějším muzeu jižní Ameriky s nejmodernějšími technickými vymoženostmi. Zastávka v přírodní rezervaci Punta Tombo s největším hnízdištěm tučňáků v Jižní Americe. Odpoledne zastávka na čaj Te Galés a typické galské sladkosti, v jednom z mnoha místních barů specializovaných na tento tradiční nápoj. Návrat do hotelu na ubytování.

8. den:

Trelew – Buenos Aires - Po snídani krátká prohlídka Puerto Madryn a přejezd na letiště do Trelew, odkud odlet do Buenos Aires. Transfer na ubytování.

9. den:

Buenos Aires – Colonia del Sacramento - Volný den v Buenos Aires nebo fakultativně celodenní výlet do Colonia del Sacramento - kolonie založené Portugalci v roce 1680. Poklidné uruguayské městečko, pro které jsou typické všudypřítomné starobylé vozy a vůně yerba maté. Jeho historické centrum je pod ochranou UNESCO. Brzy ráno odjezd z hotelu do přístavu, plavba po řece Río de la Plata do Colonie. Autobusem přejezd do centra města plného historických památek a živých kulturních tradic. Historické jádro je plné muzeí, po pobřeží se dojde až k Real de San Carlos s býčí arénou. Návrat lodí do Bs As a následně do hotelu okolo 19,00.

10. den:

Buenos Aires – odlet - V určený čas transfer na letiště Ezeiza a odlet do Evropy

11. den:

Přílet do Prahy

Podrobné informace

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu dle programu
* letištní taxy a palivové příplatky
* asistenci česky mluvícího průvodce v Buenos Aires
* 8x ubytování v hotelu 3* nebo 4* se snídaní
* transfery letiště-hotel-letiště
* půldenní výlet po Buenos Aires s obědem
* výlet lodí na pozorování velryb
* výlet do přírodní rezervace Punta Tombo

Cena nezahrnuje

* pojištění léčebných výloh a storna 2023 Kč
pojištění léčebných výloh a storna ERV (doporučujeme připlatit)
* fakultativní výlety
* vstup do NP Valdes cca 30 USD
* vstup do rezervace Punta Tombo 20 USD

Příplatky

Tigre – parque de la Costa: Bus - 900 Kč,
lekce tanga - 1,30 hod., indiv., s transferem: 3000 Kč
Tango show (s večeří): 2200 Kč
Gaučové a pampa, (s obědem), autobusem : 1600 Kč
Colonia de Sacramento, lodí buquebus, s priv. průvodcem, dopravou a s obědem : 8 000 Kč
Montevideo, lodí buquebus, s priv. průvodcem, dopravou a s obědem: 12 000 Kč
Colonia de Sacramento, lodí buquebus, bez průvodce, na místě bus s audiosluchátky : 3 500 Kč
Montevideo, lodí buquebus, bez průvodce, na místě bus s audiosluchátky: 4 500 Kč

Ohlasy zákazníků

Dobrý den. Zdravím Vás po příjezdu z krásného zájezdu. Musím moc poděkovat za výborně zorganizovaný program. Nemělo to ani nejmenší trhlinku a všichni jsme byli velmi spokojeni. Paní Hanušová je skvělá. Přímo nás nadchla svými znalostmi a přístupem k nám. Ještě jednou bychom jí chtěli Vaší cestou poděkovat. Hodně úspěšných zájezdů Vám přeje Z. Voska s rodinou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy