X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Velký okruh Argentinou

Argentina

BUENOS AIRES • DELTA PARANÁ • MENDOZA • ANDY A HRANICE S CHILE • EL CALAFATE • UPSALA • PERITO MORENO • USHUAIA – KANÁL BEAGLE • PUERTO DE IGUAZÚ

Zajišťujeme i individuálně v libovolném termínu s českou asistencí v Buenos Aires a s anglickou/španělskou asistencí mimo Buenos Aires.
Velký okruh Argentinou

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy/Vídně.

2. den

Buenos Aires - přílet na letiště Ezeiza , transfer do hotelu, odpočinek po cestě, individuální volno.

3. den:

Buenos Aires - Dopoledne návštěva centra města - po třídě Avenida de 9 de julio se vydáme k jednomu ze symbolů města, k Obelisku a slavnému divadlu opery s úžasnou akustikou. Poté se projdeme starobylou čtvrtí San Telmo, kolébce města. Pokračujeme k historickému a politickému centru města kolem náměstí Plaza de Mayo, s katedrálou, s koloniální architekturou a s Casa Rosada. La Boca je malebnou čtvrtí bývalých italských přistěhovalců, proslulá je zejména její ulička Caminita. Podél Avenidy de Mayo, která má pro změnu typický španělský ráz, se dostaneme na náměstí Plaza de los dos Congresos a k nádhernému parku Palermo. Návrat do hotelu.
Odpoledne volno, Večer fakultativně lekce tanga s instruktorem.

4. den:

Buenos Aires -Delta de Tigre - Po snídani výlet k řece Paraná a do Delty del Tigre. Projedete rezidenční částí města, minete městečko Olivos s prezidentskou rezidencí Quinta de Olivos, San Isidro se starobylou katedrálou a známým obchodním centrem, a dostanete se k deltě řeky Paraná, 30 km severně od hlavního města. Zde se nachází jedinečná ekologická oblast Delta del Río Paraná. Po příjezdu do Tigre, které je považováno za ráj veslařů, budete moci vychutnávat nádhernou přírodu po nalodění na výletní bárky a při projížďce po kanálech a přítocích řeky. Návrat do hotelu, volno. Večer fakultativně večeře s Tango show v jednom z nejlepších podniků s vynikající argentinskou kuchyní a s ještě lepším představením, které oživuje sofistikovanost, luxus a styl tanga v době jeho největší slávy.

5. den:

Buenos Aires - Mendoza - Po snídani přesun na letiště a odlet do Mendozy, transfer do hotelu. Výlet po vinných stezkách Mendozy spojený s návštěvou typických vinných sklepů a s ochutnávkou zdejších vín.

6. den:

Mendoza - Alta Montaňa - Po snídani celodenní výlet do And – Alta Montana s vyhlídkami na nejvyšší hory a se zastávkou na chilsko-argentinské hranici. Po cestě si můžete kochat i stálou přítomností nejvyšší hory jižní polokoule Aconcaguy. Samotnou hranici mezi Argentinou a Chile, poznáte velice snadno, protože nad ní ve výšce 4.200 m stojí obrovská socha Krista. Večer návrat do hotelu.

7. den:

Mendoza - El Calafate - Po snídani odjezd na letiště, let do El Calafate, transfer do hotelu. Volno.

8. den:

El Calafate - Po snídani odjezd na výlet lodí k ledovci Upsala. Z El Calafate se vydáme autobusem asi 50 km do přístavu Puerto de la Cruz na Punta Bandera, odkud v 9,00 vyjíždějí lodě k ledovcům. Po necelých 2 hod. plavby se naskytne úchvatný pohled na ledovec Upsala, cesta pokračuje do Bahía Onelli, odkud se jde pěšky ke stejnojmennému jezeru a k ledovcům Onelli, Agassiz a Bolado. Krátké volno na břehu jezera nebo možnost pokračovat pěšky až k ledovci Helm s nádhernými kaskádami. Odpoledne návrat do El Calafate.

9. den:

El Calafate - Ushuaia - Po snídani výlet k ledovci Perito Moreno. Cesta je dlouhá asi 80 km, poslední úsek se již jede národním parkem Los Glaciares (vstup do parku v ceně). Po cestě krásné výhledy na jezero Lago Argentino a zátoku Bahía Redonda s početnou faunou - černé labutě, plameňáci, kachny a lysky. Projíždí se patagonskou stepí a posléze bujnou stromovou vegetací patagonského lesa Bosque Andino Patagónico. Po lávkách a schůdcích se dostanete na vyhlídky k ledovci Perito Moreno. Odjezd na letiště a odlet do Ushuaia, transfer do hotelu.

10. den:

Ushuaia - Ohňová země - Po snídani výlet do Národního parku Ohnová země, který začíná pouhých 11 km od města. Budete obdivovat jezera, laguny a řeky, které ústí do kanálu Beagle. Pak se vydáme posilnici N 3 do vlakové stanice, Ferrocarril Austral Fuegino, fakultativněprojížďka vlakem „z konce světa“. Pokračování k zátoce Ensenada, odkud výhledy na ostrovy Redonda a Estorbo a na protilehlou stranu kanálu Beagle s horami Montes Nevados de la Cadena Sampaio (Chile). Odpoledne výlet po kanále Beagle a podél pobřeží Ushuaia k majáku Les Eclaireurs a k ostrovu Los Lobos, ráji tuleňů. Po 20 minut možnost sledovat tato zvířata. Následuje plavba k ostrovu Los Pájaros, kde můžeme sledovat kormorány, albatrosy a další mořské ptáky. Návrat do Ushuaia.

11. den:

Ushuaia - Buenos Aires - Po snídani návštěva muzea World´s End Museum, transfer na letiště a odlet do Buenos Aires, transfer do hotelu.

12. den:

Buenos Aires - Puerto de Iguazú - Transfer na letiště a odlet do Puerto de Iguazú. Prohlídka vodopádů Iguazu z argentinské strany. Po cestě zastávka u Ďáblova chřtánu, kde je možné pozorovat nekonečný a ohlušující příval vody řítící se do propasti. Další zastávka umožní pozorovat deltu řeky Iguazú s četnými ostrůvky a dále pak četné kaskády a vodopády na pozadí pralesa. Ubytování.

13. den:

Iguazú - Sao Paolo - Po snídani prohlídka vodopádů z brazilské strany, kde je možné sledovat jeden z nejmohutnějších vodopádů na světě s 275 kaskádami a peřejemi o celkové šířce 2.700 m. Panoramatické výhledy na argentinskou stranu vodopádů. Transfer na letiště, let do Sao Paola a následně do Evropy.

14. den:

Přílet do Prahy/Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu dle programu
• transfery do hotelů s asistenční službou
• ubytování se snídaní
• výlety s průvodcem dle programu

Příplatky

• fakultativní služby (lekce tanga 1,5 hodiny – 2.500 Kč, večeře a tango show 3.000 Kč)
• vstupy do národních parků cca 120 USD
• odletovou taxu cca 25 USD (platí se na místě)
• pojištění léčebných výloh a storna ERV 2.023 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy