X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Belgické království letecky

Belgie

ATOMIUM • BRUSEL (UNESCO) • BRUGGY (UNESCO) • GENT (UNESCO) • WATERLOO • LOVAŇ (UNESCO) • HASSELT
Belgické království letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2600
3x večeře Na osobu / Na zájezd 1990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V podvečer odlet z Prahy (za příplatek transfer z Brna) do Bruselu, transfer do hotelu. Dále společný program A i B.

2. den

Po snídani navštívíme světoznámé Atomium na okraji Bruselu. 165miliardkrát zvětšený model molekuly železa tvořený devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, z nichž je 6 přístupných k prohlídce, patří k symbolům Bruselu stejně tak jako Eiffelova věž patří k Paříži. V těsném sousedství pak zavítáme do Mini-Europe, kde nás přes 300 zmenšenin provede krajinou Evropské Unie. Hlavní náměstí Bruselu si každého podmaní svou krásou (UNESCO). Jeho největší pýchou je radnice z 15. století s 96 metrů vysokou věží, která spolu s dalšími třiceti domy s bohatým zdobením vytváří okouzlující celek. Uličkami se od slavného Čurajícího chlapečka dostaneme kolem domů s komiksovými obrazy do slavné galerie sv. Huberta a do ráje gurmánů a možná i k Čurající holčičce. Podíváme se také ke královskému paláci a absolvujeme projížďku Parlamentní čtvrtí. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani nás zláká výlet do nejkrásnějšího belgického města – do Brugg (UNESCO). Živá atmosféra v kamenných uličkách města umocněná výstavními domy a krásnými paláci, bělavými krajkami, sladkou vůní čokoládových pralinek a všudypřítomnými kanály zvoucími k plavbě pod nespočtem mostů patří k neopakovatelným zážitkům z Belgie. Pět set let zde v téměř nezměněné podobě bdí věž Belfort a bazilika sv. Krve uchovává ampuli s kapkou Ježíšovy krve. V gotickém kostele Panny Marie uvidíme jedno z mála Michelangelových děl mimo Itálii – originál Marie s dítětem z bílého mramoru. Cestou zpět se zastavíme v Gentu. Bohatí měšťané byli k městu štědří a nechali postavit ohromné kostely, přepychové veřejné budovy, domy a paláce, nad nimiž dodnes stojíme v úžasu. Nevynecháme procházku po nábřeží Graslei s cechovními domy dokonce až z 12. století. Kolem dominantní věže zvonice (UNESCO) se dostaneme k radnici a k monumentální katedrále St. Baafskathedraal s polyptychem Klanění Božímu beránkovi od bratří Eyckových. Večer návrat do hotelu.

4. den:

Po snídani zamíříme za Napoleonem k Waterloo. Zájemci mohou vystoupat 226 schodů na Lví pahorek a rozhlédnout se po bojišti či vnést se do bitevní vřavy prostřednictvím obří panoramy bitvy z roku 1912. Odtud pojedeme do univerzitní Lovane (Leuven), města s historií sahající až k Césarovi. Náměstí dlážděné kočičími hlavami, obklopené domy s vysokými štíty se každodenně promění v jeden velký bar či kavárnu – je to oblíbené místo schůzek studentů i turistů. Na Grote Markt se budeme obdivovat perle brabandské gotiky – bohatě zdobené radnici z 15. století a mohutnému kostelu St. Pieterskerk s muzeem se třemi skvostnými obrazy Dirka Boutse. V jižní části města se projdeme romantickými uličkami s cihlovými domky patřícími k někdejšímu dvoru bekyní Groot Begijnhof (UNESCO). Dvůr založený ve 13. století, malebně rozložený na obou březích i ostrově řeky Dijle, patřil k nejrozsáhlejším areálům v Belgii, dnes jej spravuje univerzita. Odpoledne se zastavíme ještě v Hasseltu v národním muzeu jalovcové – oblíbeného nápoje Belgičanů, o čemž svědčí i přibližně 225 vyráběných druhů. Prohlídkou v bývalé palírně staré přes dvě stě let s unikátními dosud funkčními destilačními přístroji spojenou s ochutnávkou a možností zakoupení „jalovcových“ suvenýrů ukončíme náš program a vrátíme se do hotelu.

5. den:

Po snídani osobní volno k prohlídce Bruselu – možnost návštěvy některého z mnoha muzeí, popř. nákupy. V poledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy (za příplatek transfer do Brna).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha–Brusel–Praha
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery z/na letiště v Bruselu
• dopravu luxusním autobusem dle programu v Belgii
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.600 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 500 Kč
• 3× večeře 1.990 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 7.8.2011
V letošním roce jsem se účastnila s Vaší cestovní kanceláří poznávacího zájezdu „Belgická království´´ Průvodcem byla paní Červená. Již deset let jezdím na poznávací zájezdy a služby průvodců rapidně klesají. Zažila jsem i jeden přímo katastrofální. Nejsem už nejmladší, a proto některé pokyny potřebuji i zopakovat.Což pro paní Červenou nebyl žádný problém.Starala se o nás přímo vzorně! Tímto ji chválím a děkuji za pěknou dovolenou,plnou zážitků a informací. S pozdravem, Dostálová Marcela.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy