X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší z Brazílie a Argentiny

Brazílie

RIO DE JANEIRO • CUKROVÁ HOMOLE • CORCOVADO • POBŘEŽÍ COSTA VERDE • VODOPÁDY IGUAÇÚ • SALTA • SALINAS GRANDES • QUEBRADA DE HUMAHUACA • PURNAMARCA • CAFAYATE • BUENOS AIRES

ZÁJEZD S ČESKÝM PRŮVODCEM
To nejlepší z Brazílie a Argentiny

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 17900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odlet z Prahy s jedním přestupem v Evropě do Brazílie. Večer přílet do Rio de Janeira. Transfer z letiště do hotelu, ubytování ve 3* hotelu v blízkosti pláže Copacabana.

2. den

Pobyt v Riu, volno, odpočinek, koupání.

3. den:

Po snídani odjezd na výlet na Cukrovou homoli – od krásné pláže Vermelha ve čtvrti Urca vyjedete lanovkou k mezistanici pod vrcholem, odkud se nabízí krásné výhledy nejen na město, ale i na vrchol homole. Po krátké zastávce pokračujete další částí lanovky na samotný vrchol s ještě úžasnějšími výhledy známými z pohlednic a fotografií z Ria. Po návratu zpět pokračujete do centra města, kde můžete obdivovat starou i moderní architekturu, které se všude prolínají – olympijský bulvár u přístavu, historické centrum, katedrála, akvadukt Lapa, schody Selarona, Sambodrom. Fakultativně možnost návštěvy stadionu Maracana. Odpoledne návrat do hotelu, volno, koupání. Individuálně možnost návštěvy výrobny šperků z brazilských drahokamů (doprava i vstup zdarma).

4. den:

Po snídani polodenní výlet na Corcovado se známou sochou Krista – z jedné z nejstarších čtvrtí Ria, Cosme Velho vyjedete pozemní lanovkou pralesem, který obklopuje celé okolí Ria. Od monumentální sochy Krista se otvírají nádherné pohledy na všechny strany Ria i na jedinečné panorama hor obklopujících Rio a ostrůvků rozesetých v oceánu. Poté projedete deštný prales, který je součástí národního parku Tijuca, největšího městského národního parku na světě. Zastavíte se u vodopádů Cascatinha, na Čínské vyhlídce a kousek parku s bohatou florou i faunou si projdete. Přes čtvrť Santa Tereza návrat zpět do hotelu. Odpoledne volno, koupání, individuálně možnost návštěvy botanické zahrady založené již v 19. stol. prvním císařem Pedrem I.

5. den:

Po snídani transfer asi 150 km jižně od Ria na pobřeží Costa Verde. Ubytování v oblasti Costa Verde s krásným pobřežím a panenskou přírodou. Pobyt v hotelu, odpočinek, koupání.

6. den:

Pobyt na pobřeží Costa Verde, odpočinek, koupání, fakultativně polodenní výlet lodí do oblasti tropických ostrovů s krásným koupáním (cca 50 USD).

7. den:

Dopoledne pobyt na pobřeží Costa Verde, odpočinek, koupání. Odpoledne transfer na letiště v Riu a odlet do Foz do Iguacu Po příletu transfer do hotelu na ubytování.

8. den:

Polodenní výlet s prohlídkou vodopádů Iguacu z brazilské strany. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m v tzv. Ďáblově chřtánu. Majestátné hřmící vodopády, působivá vodní mlha protkaná nesčetnými duhami a kouzelná scenérie okolní přírody, to jsou vodopády Iguacu, nejrozsáhlejší vodopády na světě. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy zdejšího Ptačího parku s voliérami s množstvím papoušků, tukanů a dalších ptáků z Brazílie i dalších zemí (cca 35 USD).

9. den:

Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Přejezd do Argentiny a procházka pralesem v Národním parku Iguacu. Přijdete ke spodní části vodopádu Salto Floriano, výtah Vás vyveze k vyhlídce na vodopády a po visutých lávkách se projdete až k Ďáblovu jícnu. Fakultativně možnost programu Gran Aventura Tour – nejprve pojedete pralesem, kde uvidíte ptáky, divoká zvířata a exotickou vegetaci. Starou indiánskou stezkou se dostanete k břehu řeky, odkud se vydáte speciálně postavenou lodí proti proudu řeky Paraná co nejblíže k hřmícím vodopádům Iguacu (cca 60 USD/os.). Odpoledne návrat do hotelu, nocleh.

10. den:

Po snídani transfer na letiště, odlet do Salty , malebného města, které si dochovalo nejvíce památek z koloniální doby. Celý název města je Salta la linda, což znamená krásná Salta. Procházka centrem města, kde se soustřeďují budovy jako katedrála a radnice, ve které se ukrývá Muzeum historie celé severní oblasti Argentiny, dále kostel sv. Františka s 53 metrů vysokou věží – jedna z nejvyšších v celé Americe, anebo klášter San Bernardo, v současnosti využíván karmelitánkami, který je nejstarší budovou ve městě. Ubytování v Saltě.

11. den:

Volný den na další poznávání města Salta. Fakultativně celodenní výlet do hor (90 USD), během kterého projedeme speciálními vozidly nejkrásnější místa andského pohoří nedaleko Salty. Cesta nejprve sleduje trasu vlaku Tren a las Nubes údolím Quebrada del Toro až do San Antonio de los Cobres, potom projíždí po RN 40 oblastí Puny, kde jsou vidět lamy a vikuně, až k solným lagunám Salinas Grandes na hranici s Jujuy. Po té sestoupáme po Cuesta de Lipán, překonávající výškový rozdíl 2 000 m během pouhých 35 km, abychom vyměnili pustinu puny za úrodné údolí Quebrada de Humahuaca. Návštěva malebné vesnice Purnamarca na úpatí slavné hory Sedmi barev (Cerro de Siete colores), kde je možný nákup řemeslných výrobků - kůže, šály, výrobky z vlny, keramika. Pozdě odpoledne návrat do Salty.

12. den:

Ráno odjezd na celodenní výlet do oblasti Cafayate. Trasa vede krásnou přírodou soutěsky Quebrada del Río Las Conchas, která je díky svým formacím a barevným kopcům pod ochranou UNESCO, přes osady Cerriollos, El Carril, Coronel Moldes, Ampascachi, Talampaya a Alemanía. Obdivuhodné skalní formace jsou avizovány podél cesty, patří mezi ně např. La Garganta del Diablo (km 141), El Anfiteatro (km 142), El Sapo (km 153), El Fraile (km 155), El Obelisco (km 165) a Los Castillos (km 168). Po příjezdu do Cafayate v údolí Valle Calchaquíes, které je proslulé svými vinicemi, návštěva vinného sklepa. Pro oblast je typické víno torrontés, bílé aromatické víno, které se pěstuje v nadmořské výšce nad 1700 m (nejvýše na světě). Odpoledne návrat do Salty stejnou cestou, možnost pozorovat rozdílnost skalních útvarů při odpoledním dopadu slunce, které je rozdílné od ranního.

13. den:

Podle letového řádu odlet ze Salty do hlavního města Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu na ubytování. Odpolední procházka ulicemi města tanga a steaků, které si určitě nenecháme ujít.

14. den:

Dopoledne půldenní projížďka a procházka centrem města - po třídě Avenida de 9 de julio se vydáme k jednomu ze symbolů města, k Obelisku a slavnému divadlu opery, mistrovskému architektonickému dílu s úžasnou akustikou, poté se projdeme starobylou čtvrtí San Telmo, kolébce města, kde se každou neděli konává trh starožitností nebo také bleší trh. Pokračujeme k historickému a politickému centru města kolem náměstí Plaza de Mayo, s katedrálou, s koloniální architekturou, s Casa Rosada a dalšími historickými paláci. La Boca je malebnou čtvrtí bývalých italských přistěhovalců, proslulá je zejména její ulička Caminita. Podél Avenidy de Mayo, která má pro změnu typický španělský ráz, se dostaneme na náměstí Plaza de los dos Congresos přímo naproti budovy kongresu a dále do aristokratické čtvrti Recoleta a k nádhernému parku Palermo. Večer návštěva představení tanga s večeří.

15. den:

Dopoledne posezení a procházky k rozloučení s Buenos Aires. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den

Ráno přílet do Evropy, přestup a odpoledne přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu do Brazílie a zpět z Buenos Aires vč. tax
• vnitrostátní lety v Brazílii a v Argentině
• veškeré transfery v Brazílii a v Argentině
• 4× ubytování v Riu ve 3* hotelu se snídaní
• 3× ubytování v Iguacu ve 3–4* hotelu se snídaní
• 2× ubytování na Costa Verde ve 3* hotelu se snídaní
• 3x ubytování v Saltě ve 4* hotelu
• 2x ubytování v Buenos Aires ve 4* hotelu
• polodenní výlet na Corcovado a prales Tijuca
• celodenní výlet na Cukrovou homoli a do centra Ria
• celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů
• polodenní výlet na brazilskou stranu vodopádů
• výlet do Cafayate
• tango show s večeří
• asistenci místních průvodců
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj: 17.900 Kč
• výlet Quebrada de Humahuaca, Purnamarca a saliny 2 100 Kč

Předpokládaná částka na vstupy a spropitné 150 USD

Doprava

Doprava do Brazílie a zpět je zajištěna leteckou společností KLM/Air France
Časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně zájezdu je odbavení 1 zavazadla do 23 kg a příruční zavazadlo do 8kg.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy