X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Černá Hora s výletem do Albánie a Dubrovníku

Černá Hora

ČANJ • BUDVA • NP SKADARSKÉ JEZERO • CETINJE • NP LOVČEN • BOKA KOTORSKÁ (UNESCO) • KOTOR (UNESCO) • BAR • VELKÁ PLAŽA • ULCINJ • SKADAR • DUBROVNÍK
Černá Hora s výletem do Albánie a Dubrovníku

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách (další nástupní místa viz str. 5, trasy 2, 3A, 3B, 4, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Blansko 200 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Boskovice 300 Kč, Praha 400 Kč).

2. den

Dopoledne přijedeme do Černé hory na ubytování v letovisku Čanj nacházející se v mořské zátoce s pláží Biserna Obala, kterou pokrývá písek připomínající perleť. Díky slunečnímu svitu 265 dní v roce se jí také říká „sluneční pobřeží Jadranu“. Najdeme zde promenádu s restauracemi a kavárnami, v těsném sousedství také překrásnou Královninu pláž přístupnou pouze z moře. Čeká nás také prohlídka noční Budvy, jednoho z nejnavštěvovanějších letovisek v Černé Hoře s bohatou historií, o které se zmiňoval již Sofoklés. Spatříme spoustu památek, např. opevněnou citadelu a při procházce po hradbách se nám otevře jedinečný výhled na město, moře a ostrov Sveti Nikola.

3. den:

Po snídani se vydáme na výlet do nejoblíbenějšího národního parku v Černé Hoře, Skadarské jezero, jehož hlavní část tvoří největší krasové sladkovodní jezero Balkánu. Nachází se zde také největší ptačí rezervace v Evropě, kde hnízdí až 270 druhů ptáků. Místní příroda nás určitě okouzlí a navíc si pochutnáme na gurmánských výtvorech zdejších lidí. Vesnička Virpazar je vstupním místem k jezeru, čeká nás plavba po jezeře, oběd (ryba z jezera) a koupání v jezeře. Odpoledne návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani odjedeme do Cetinje, města, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory. Spatříme Cetinjský klášter, paláce a muzea. Dále budeme pokračovat pohořím NP Lovčen na vrchol, do mauzolea vladyky Njegoše, odkud budeme mít celou Černou Horu jako na dlani. Ve vesničce Njeguši ochutnáme vynikající místní produkty, vyrábí se zde zejména pršuty a sýry. Návrat na ubytování.

5. den:

Ráno podnikneme výlet do Risansko – kotorského zálivu, jednoho z nejkrásnějších zálivů na světě podobající se skandinávským fjordům – Boka Kotorská (UNESCO), také jeden z nejlepších přírodních přístavů světa. Lodí doplujeme až do samotného města námořníků, starobylého Kotoru (UNESCO) s přístavem. Staré město je chráněno 2–16 m silnými středověkými hradbami, které šplhají k pevnosti Sveti Ivan ležící ve výšce 260 m. Je tvořeno středověkou urbanistickou sítí úzkých uliček a náměstí, s nádhernými kostely i paláci nejrůznějších slohů. Návrat na ubytování.

6. den:

Na jihu Černé Hory se nachází největší přístav na Balkánském pobřeží Jaderského moře – město Bar, které chrání pohoří Rumija. Při prohlídce Starého Baru uvidíme románský kostel sv. Jiří z 12. století, biskupský palác a zbytky opevnění s pevnostmi. Po odpálení města střelným prachem Turky opouštějícími zemi v roce 1878 je Starý Bar nazýván „městem duchů“. V blízkosti města uvidíme nejstarší olivovník na světě, starý více než 2 400 let. Poté přejedeme k hraniční řece Bojáně, kde se mísí sladkovodní voda se slanou a čeká nás oběd na řece. Následně se přesuneme k Velké pláži a pirátskému městu Ulcinj s nesčetnými zátokami a útesy a také nejkrásnější pláží Středomoří – desetikilometrové pláži Velika Plaža. Pro mimořádný obsah minerálů se doporučuje zejména revmatikům a osobám s kloubovým onemocněním. Po relaxaci na pláži se ve večerních hodinách vrátíme na ubytování.

7. den:

Dnes nás čeká výlet do severozápadní Albánie, kde velkou část tvoří tzv. Albánské Alpy neboli pohoří Prokletije. Zavítáme do města Skadar, které nabízí příjemné centrum s obchůdky a restauracemi – hlavní delikatesou je kapr ze Skadarského jezera. Dominantou města je pevnost Rozafa, svou rozlohou největší pevnost na Balkáně. Tyčí se na 130 m vysokém kopci nad městem a shlíží na soutok řek Buna, Drin a Kir. Z pevnosti se dnes už dochovaly jen rozsáhlé zříceniny, z nichž se nám ale naskytne krásný výhled na Skadarské jezero a za dobrého počasí dohlédneme až k Jadranu. V odpoledních hodinách se vrátíme na ubytování.

8. den:

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.

9. den:

Po snídani odjedeme do romantického Dubrovníku (UNESCO), považovaného za jedno z nejkrásnějších měst Jadranu, které je věhlasné díky zhruba dvěma kilometrům hradeb, po kterých je možné se projít, ale také díky přístavu, jenž byl již ve středověku centrem námořního obchodu. Najdeme zde také celou řadu kostelů, klášterů a nejrůznější panských sídel. Za zmínku stojí krásná Dubrovnická katedrála. Pro zájemce možnost lodního výletu kolem ostrova Lokrum. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

10. den:

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× polopenzi
• pobytovou taxu
• výlet do Albánie
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 990 Kč (na vyžádání)

Předpokládaná částka na vstupy + služby místního průvodce v Dubrovníkucca 150 € a 350 HRK .

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy