X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Kopanice**** - wellness víkend

Česká republika

>

Bílé Karpaty - Žítková

Hotel Kopanice**** - wellness víkend
Typ ubytování
hotel

Hotel & Wellness Kopanice **** na Moravě nabízí ubytování v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty cca 8 km od hlavního dopravního tahu E50 Brno - TrenčínHotel Kopanice se nachází uprostřed pomyslného trojúhelníku měst – Uherské Hradiště, Luhačovice, Trenčín a je dopravně velmi dobře dostupný (Brno 100 km, Zlín 50 km, Trenčín 25 km). Jedná se o nově otevřený hotel, s vlastním wellness centrem. Hotel je vhodný pro celoroční dovolenou pro rodiny s dětmi, seniory, ale také pro aktivní sportovce. Vzhledem ke své poloze je Hotel Kopanice oblíben kvůli okolní nedotčené přírodě a nádherným výhledem okolní zalesněné kopce.Pro aktivní trávení volného času jsou zde široké možnosti cyklovýletů a pěších túr do nejbližšího okolí. Strategická poloha vybízí rovněž k výletům na nedaleké Slovensko.

Termíny a ceny

Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Komfortní ubytování v útulných pokojích s výhledem na nádhernou krajinu Bílých Karpat a obec Žitková. Všechny pokoje i suity jsou nekuřácké.
Pokoje jsou vybaveny moderním zařízením, koupelnou se sprchou a WC (k dispozici fén, župan a přezůvky), LCD televizorem, telefonem, minibarem, trezorem a přípojkou na internet. K dispozici jsou jednolůžkové pokoje,
jejichž dominantou jsou původní stylové trámy (14m2), dvoulůžkové pokoje s výhledem do obce Žítková (18m2). Jeden z pokojů je speciálně upraven pro handicapované osoby, dále dvoulůžkové pokoje twin s oddělenými postelemi, původními stylovými trámy a s výhledem do obce Žítková (18m2). Dále hotel nabízí prostorné dvoulůžkové pokoje s balkonem a nádherným výhledem na krajinu Bílých Karpat (20m2) a rodinné suity (35-39m2), rozčleněné na ložnici (s manželskou postelí) a obývací pokoj, kde lze ze sedací soupravy vytvořit 2 plnohodnotné přistýlky.Stravování

polopenze

Cena zahrnuje

- 2x ubytování (vč. poplatků)
- 2x polopenzi
- neomezený vstup do wellness

Doprava

vlastní

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Bílé Karpaty jsou pohořím, jehož hlavní hřeben tvoří přirozenou hranici mezi Českou a Slovenskou republikou. Táhne se v délce více než 80 km od moravských Sudoměřic na jihozápadě až po Lyský průsmyk na severovýchodě. Výraznou dominantou celého horského masivu tvoří nejvyšší vrchol – Velká Javořina (970 m n.m.). Druhý nejvyšší vrchol Velký Lopeník (911 m n.m.) tvoří turistické jádro Mikroregionu Bojkovsko.

Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty, vyhlášená v roce 1980, se rozkládá na ploše 715 km2. Horský masiv tvoří převážně ploché hřbety bez větších výškových rozdílů. Dlouhodobým osídlováním podhůří a svahů Bílých Karpat docházelo k postupnému odlesňování a vzniku zemědělsky využívané krajiny - pastvin a luk s unikátní květenou, vyznačující se zejména velkým druhovým zastoupením zemních orchidejí. V roce 1996 byla moravská část CHKO Unescem vyhlášená Biosférickou rezervací. Součástí Bílých Karpat je i národní přírodní rezervace Javořina pod vrcholem Velké Javořiny (970 m n.m.).

Moravské Kopanice se rozkládají na moravsko-slovenském pomezí uprostřed chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Patří sem obce Starý Hrozenkov, Vápenice, Žítková a Vyškovec. Oblast získala své jméno podle toho, že těžce dostupná políčka na strmých svazích mohli místní zemědělci obdělávat pouze kopáním motykou, a proto je nazývali Kopaničáři a podle nich se této oblasti začalo říkat Kopanice. Největším bohatstvím Moravských Kopanic je dochovalý krajinný ráz, dochované zbytky tradičních řemesel a folklóru, jenž Vás společně s přírodním bohatstvím upoutají v každém ročním období.

Starý Hrozenkov je nejeden z nejvýznamnějších hraničních přechodů mezi Českou a Slovenskou republikou, ale také centrum oblasti s velmi zajímavou historií a kulturou.V obci jsou dodnes živé lidové tradice. Starohrozenkovský kroj charakteristický křížkovou výšivkou patří k nejzajímavějším lidovým oděvům na Slovácku. Každý rok v polovině června probíhá v obci festival dechových hudeb s účastí moravskou i slovenskou a v polovině července se v místním amfiteátru konají tradiční Kopaničárské slavnosti za účasti folklorních souborů z obou stran moravskoslovenského pomezí. Začátek září je obdobím hodů, dožínek a krojovaného průvodu vesnicí.
Okolí Starého Hrozenkova je vhodné pro letní i zimní rekreaci. Hustá je síť turistických tras po hřebenech Bílých Karpat, obcí prochází dálková cyklotrasa zvaná Beskydsko-karpatská magistrála. Na svazích nad obcí jsou lyžařské sjezdovky přístupné z Mikulčina vrchu a v okolí jsou vhodné běžkařské terény.

Obec Žítková je typickou kopaničářskou obcí s roztroušenou zástavbou. Velmi rozlehlá kopaničářská obec vznikla po roce 1750 a do podvědomí vešla díky bohyním, které zde věštívaly. Obyvatelé se živili pastevectvím a domácí výrobou dřevěného nářadí, část odcházela za sezónními pracemi.
V katastru obce se nachází několik zajímavých přírodních území. Jsou to především přírodní rezervace Hutě a Pod Žítkovským vrchem, ale zajímavé jsou i Bedové či Koprvasy, nechráněné pastviny s výskytem cenných druhů rostlin.