X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Jižní Čechy - turistická perla republiky

Česká republika

TŘEBOŇ • ČESKÉ BUDĚJOVICE • LANDŠTEJN • JINDŘICHŮV HRADEC • ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA • VYŠŠÍ BROD • ROŽMBERK • ČESKÝ KRUMLOV • HUSINEC • PRACHATICE • ZÁMEK KRATOCHVÍLE • HOLAŠOVICE • TÁBOR • ZÁMEK ORLÍK • ORLICKÁ PŘEHRADA • ZVÍKOV
Jižní Čechy - turistická perla republiky
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna (předpokládaný odjezd v 7:30) do Třeboně, centra jihočeských rybníků i krásného města vystavěného kolem zámku, který byl posledním sídlem rodu Rožmberků. Procházka centrem města s malebným náměstím i uličkami plnými rybích restaurací, zámeckým parkem i kolem rybníka Svět. Možnost návštěvy zámku, kterým byl sídlem posledního z Rožmberků, Petra Voka. Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. O jeho rozsahu svědčí více než 100 obytných místností. Odpoledne návštěva královského města České Budějovice, prohlídka historického náměstí, které je největším náměstím v ČR, dále vyhlídka z Černé věže, která je součástí městské památkové rezervace. Po prohlídce centra města návštěva jednoho z našich nejslavnějších pivovarů Budvar. Návštěvnické centrum pivovaru nabízí zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru. Přímo v areálu funguje i Pivnice Budvar, ve které mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat především gastronomické speciality české kuchyně. Večer příjezd na ubytování ve Veselí nad Lužnicí.

2. den

Po snídani projedeme kouzelným krajem České Kanady na mohutnou zříceninu hradu Landštejn. Prohlídka románského jádra hradu nebo procházky kouzelným okolím. Poté návrat autobusem do Jindřichova Hradce k prohlídce města, jehož zámek patří k nejrozsáhlejším hradním objektům u nás. Prohlídka centra a příjemná procházka kolem říčky Nežárky. Ve volném čase možnost prohlídky některého ze zámeckých okruhů nebo Jindřichohradeckého muzea s Krýzovými jesličkami, největším mechanickým lidovým betlémem na světě zapsaným v Guinessově knize rekordů. Odpoledne přejezd na romantický zámek na jezeře Červená Lhota známý z mnoha českých pohádek. Možnost prohlídky zámku nebo procházka kolem zámeckého rybníka. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Ráno odjezd do Vyššího Brodu, k Vyšebrodskému klášteru, založenému r. 1259 Petrem Vokem z Rožmberka. Po prohlídce kláštera se vydáme údolím řeky Vltavy do malebné vesničky Rožmberk s rozsáhlým hradním komplexem. Procházka k hornímu hradu s nádhernými vyhlídkami na řeku Vltavu a pokračování do Českého Krumlova, pohádkového města vystavěného na ohybu řeky Vltavy, kterému dominuje rozsáhlý hradní komplex. Procházka městem vyhlášeným památkou UNESCO s úzkými, křivolakými uličkami lemovanými gotickými a renesančními domy, kolem kostela sv. Víta, prelatury a jezuitské koleje přes centrální náměstí s renesanční radnicí a Lazebnický most s nádhernými výhledy na zámek i řeku Vltavu, stále plnou vodáků, se dostaneme až na první zámecké nádvoří. Volný čas využijeme k příjemným posezením či návštěvě některého z mnoha muzeí a prohlídku města zakončíme návštěvou zámeckého areálu. Možnost prohlídky některé ze zámeckých tras a procházka přes všech pět nádvoří a Plášťový most s nádhernými výhledy na město až k zámeckému parku s nádhernou úpravou, kaskádovou fontánou i známým divadlem s otočným hledištěm. Večer návrat na ubytování.

4. den:

Ráno odjezd do vesnice Husinec známé jako místo narození Mistra Jana Husa. Návštěva expozice věnované době, životu, dílu, tradici a odkazu českého reformátora. Je pochopitelné, že tato výstava musí respektovat místo, které je tradičním Husovým rodištěm a kde se v památném objektu nachází tzv. Husova světnička, spojovaná s narozením a dětstvím Jana Husa. Po prohlídce expozice přejezd do města Prachatice, které patří k nejlépe zachovalým městským komplexům v České republice - historické jádro si zachovalo svoji renesanční podobu uvnitř prstence obehnaného doposud zachovanými městskými hradbami. Z těchto důvodů bylo historické jádro v roce 1981 vyhlášeno Městskou památkovou rezervací. Odpoledne návštěva jednoho z nejkrásnějších loveckých zámků Kratochvíle. Jednu z našich nejkrásnějších renesančních staveb, situovanou v malebné krajině mezi lesy, pastvinami a rybníky, nechal mezi lety 1583–1590 vystavět Vilém z Rožmberka. Po prohlídce řejezd do malebné vesničky Holašovice, která byla díky dochované barokní architektuře selských statků zařazena pod ochranu UNESCO. Večer návrat na ubytování.

5. den:

Ráno odjezd do husitského města Tábora. Projdeme se křivolakými uličkami Starého Města na centrální náměstí s mnoha zdobenými měšťanskými domy, pomníkem Jana Žižky, děkanským kostelem i radnicí, v níž je možno navštívit Husitské muzeum nebo se vydat do středověkého podzemí. Vystoupíme na jedinou dochovanou věž původního hradu Kotnov s nádhernou vyhlídkou na město a uděláme si procházku k nedalekému poutnímu baroknímu chrámu Klokoty. Odpoledne se vydáme k Orlické přehradě na Orlík, prohlídka zámku se zajímavou expozicí ze života Schwarzenberků i mnoha loveckými trofejemi. Možnost projížďky lodí po Vltavě anebo přejezd autobusem až k hradu Zvíkov. Zde program zakončíme prohlídkou tohoto starého gotického hradu, který bývá nazýván králem českých hradů. Pozdě odpoledne odjezd a večer návrat do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 4x ubytování ve 3* hotelu
• 4x snídaně
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.500 Kč
• předpokládaná částka na vstupy 900 Kč
Slevy:
• 3.osoba na přistýlce - 600 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 28.8.2013
Vazeni, Prave jsme se vratili ze zajezdu do Jiznuich Cech. Pruvodcoval ho pan Valicek. Byl fantasticky, znaly a neprilis pedanticky. Pocasi bylo perfektni, ubytovani tez. Videli jsme Jizni Cechy a budeme dlouho vzpominat. Mozna ze Cesky Krumlov by byval zaslouzil cely den namisto navstevy Holasovic, ale bylo mne receno, ze je to trhak pro nektere... S pozdravem, Rezlova a Stepanek

Mail doručen: 23.8.2011
Dobrý den, v neděli jsem se vrátila ze zájezdu do Jižních Čech, pořádaném Vaší CK, chtěla bych touto cestou poděkovat za příjemné tři dny - poznala jsem další krásná místa naší republiky, malebná města, zámky, v muzeích nakoukla do historie, pokochala se přírodou. Zájezd byl pestrý, poučný, ale zároveň pohodový - určitě i zásluhou našeho průvodce (pana Jana Valíčka). Jeho výklad byl zajímavý, různé historky podával s nenapodobitelným jemným humorem, vše měl příkladně připravené a nenadálé situace řešil naprosto profesoinálně. Speciálně on se určitě přičinil o to, že s CK Emma budu chtít znovu někam vycestovat. Ještě jednou děkuji, s pozdravem Černá.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

13 hodnocení

9,5

Hotel

9,1

Strava

9,9

Delegát

9,7

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd hodnotím velmi kladně.Nemám žádné připomínky.Paní Augustová Ivanka je super průvodce. Eva Mitášová
Eva Mitášová - Jižní Čechy - turistická perla republiky (19.08.2021 - 22.08.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den zájezd se mi velmi zamlouval a jsem spokojené .Mohu jej doporučit . Děkuji a těším se na další v příštím roce. Nováková Milada
Milada Nováková - Jižní Čechy - turistická perla republiky (19.08.2021 - 22.08.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jiří Dvořák - Jižní Čechy - turistická perla republiky (19.08.2021 - 22.08.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byly jsme velmi spokojené, jenom mohl být do programu zahrnut čas na oběd.
Anna Hladilová - Jižní Čechy - turistická perla republiky (06.08.2020 - 09.08.2020)

8,8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Miloslav Šilar - Jižní Čechy - turistická perla republiky (06.08.2020 - 09.08.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jako vždy po všech stránkách spokojenost.Těšíme se na další hezké zážitky s CK Emma.
Libuše Smejkalová - Jižní Čechy - turistická perla republiky (06.08.2020 - 09.08.2020)

8,5
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 9
Z mého pohledu bych chtěla trošku víc času na Zvíkově. Nemusela bych vidět poutní kostel Klokoty (na programu poslední den, kdy hodně účastníků řešilo, zda stihnou po návratu do Brna další spoj domů). Rovněž Schwarzenberská hrobka mně ve srovnání s dalšími památkami nepřišla zvlášť zajímavá. Chápu, že jiným se tyto památky mohou líbit.
Ale celkově moc KRÁSNÝ ZÁJEZD, paní průvodkyně bezvadná. DĚKUJI !!
Jiří Soukop - Jižní Čechy - turistická perla republiky (23.08.2018 - 26.08.2018)

10
Hotel: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jedním slovem: Spokojenost.
Dagmar Mikulíková - Jižní Čechy - turistická perla republiky (23.08.2018 - 26.08.2018)

9,3
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
zájezd jsme si s dcerou velmi užily. Paní Augustová svoji vstřícnou a bezprostřední osobností průvodce
a samozřejmě fundovaným a zároveň vlídným způsobem předáním informací obohatila naše zážitky a dojmy.
Zájezd byl velmi dobře sestavený, organizačně bez problémů a památky okouzlující, stejně jako příroda
Jižních Čech. Tak jsme si to představovaly:))
Ubytování a personál v hotelu Lucia prima, uvítaly bychom pestřejší snídaně, tj. méně uzenin a přidat ´zdravou snídani´= ovoce, doplnit cereáliemi či sladkým pečivem.
Dojmy ze zájezdu jsou i po 2 měsících skvělé!
S díky. Silvia a Karolína Kobíkové
Karolína Kobíková - Jižní Čechy - turistická perla republiky (25.08.2016 - 28.08.2016)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Eliška Klikarová - Jižní Čechy - turistická perla republiky (25.08.2016 - 28.08.2016)