X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Zelený Dům***

Česká republika

>

Krušné hory - Boží Dar

Hotel Zelený Dům***
Typ ubytování
hotel

Hotel Zelený dům se nachází v centru malebné krušnohorské obce Boží Dar, nejvýše položené obce ve střední Evropě. Jedná se o historickou budovu , která je kulturní památkou a její stáří dokládá List uznání, který se datuje do roku 1542. Poloha hotelu je ideální ke krásným procházkám v blízkém okolí s mnoha naučnými stezkami, jako např. Božídarské rašeliniště, Ježíškova cesta, Blatenský vodní příkop, Vlčí jámy, procházka na vrchol Klínovce s rozhlednou nebo na Boží vyhlídku. V blízkém okolí můžete navštívit především nově vyhlášené památky UNESCO zaměřené na hornickou tradici zdejšího kraje. Na seznamu UNESCO najdete blízké obce Horní Blatná, Abertamy či Jáchymov, které nabízí prohlídky starých dolů i seznámení s původní těžbou cínu, stříbra či uranu.
Celková kapacita hotelu je 60 míst ve 25 pokojích pokojích s možností přistýlky. Pokoje mají samostatné WC a sprchový kout, v hotelu je rozvod kabelové televize.
Ve stylové restauraci hotelu Zelený Dům se připravují tradiční pokrmy české kuchyně a nechybí ani letní terasa a bar. V ceně pobytu je zahrnuta polopenze a jeden den i odpolední káva s borůvkovým koláčem. Dále parkování auta, WiFi i bezplatné zapůjčení holí na Nordic walking.
V roce 1542 v Zeleném domě přenocoval reformátor Martin Luther při své cestě z Wittenbergu do Jáchymova. Tuto událost zde připomíná pamětní nápis. U vstupní haly se nachází nástěnná malba znázorňující uvítání saského kurfiřta Johanna Fridricha na Božím Daru. Johann Fridrich se prý zasloužil o dnešní pojmenování Božího Daru. Město získalo dne 6. června 1546 zakládací listinu - privilegium svobodného horního města. Když Johann Fridrich město navštívil, horníci mu nabídli k odpočinku sedačku ze stříbra. Panovník ji odmítl použít se slovy: „Tento ušlechtilý kov je Vaším chlebem, je to dar Boží.
V případě, že byste požadovali jiný termín, než je uveden v naší tabulce s termíny a cenami, kontaktujte nás.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1270
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, jsou zařízené světlým dřevěným nábytkem. K dispozici je kabelová TV, posezení a koupelna se sprchovým koutem. Přistýlky jsou na pevném lůžku.

Domácí zvířata povolena za příplatek 150 Kč/noc.

Stravování

V ceně je zahrnuta polopenze, snídaně jsou bufetové, večeře jsou servírované, tříchodové - výběr ze 3 hlavních chodů. Každé odpoledne je v ceně balíčku i káva s koláčem.

Cena zahrnuje

- ubytování

- polopenzi (snídaně bufetová, 3chodová večeře - výběr ze 3 hlavních chodů)

- parkování

- wi-Fi

- zapůjčení holí Nordic Walking

- 1x odpolední káva s domacím borůvkovým koláčem


Uvedené ceny jsou za osobu.

Cena nezahrnuje

místní poplatek 21 Kč/os/den - hradí se na místě

Doprava

vlastní

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Krušné Hory dnes již zdaleka nejsou krušné. I když název krušné je odvozen od slova krušit, což znamená kutat, dolovat! Těžil se tu dříve hojně cín, stříbro, měď a smolinec. V horách se dnes již nekutá a vzduch je zde průzračně čirý a čistý. Dnes jsou to hory s nádhernými smrkovými lesy, příjemně zvlněnými kopci a zelenými loukami s voňavými bylinami a pestrobarevnými květy. Prý jsou to aktuálně naše nejzdravější a nejčistší hory. Nicméně s hornickou historií se zde setkáváte na každém kroku - opuštěné štoly a doly zvou k návštěvě stejně jako starobylé mincovny ale třeba i tkalcovny. nebo muzea, kde se seznámíte s dnes již zašlými řemesly tohoto kraje, jakými byly např. paličkování, vyšívaní, výroba rukovic nebo sklářství. Zajímé jsou i četné naučné stezky kolem vřesovišť, vodních kanálů, rozhleden i kolem běžeckých a lyžařsých tras, hojně využívaných v zimě. Oblast je spjata i s různými slavnými jmény, ať už Marie Curie (slavná fyzička), Karel May (spisovatel), Nikos Kazantzakis (autor Řeka Zorby), Anthon Gunther (lidový písničkář), z novodobějších jmenujme alespoň Lukáše Bauera (běžec na lyžích).
Rozhodně je to kraj, který má co nabídnout, a který si vás doslova podmaní.