X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Proslulá i méně známá zákoutí Dalmácie

Chorvatsko

MAKARSKA RIVIERA • SINJ • ZADVARJE • VRANJAČA • DUBROVNIK • MOSTAR • POČITELJ • BLAGAJ • GRAB
Proslulá i méně známá zákoutí Dalmácie

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3490
7x polopenze Na osobu / Na zájezd 3490
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ve večerních hodinách vyjedeme z Brna. Další nástupní místa: Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 400 Kč, Prostějov 400 Kč, Vyškov 300 Kč, Ostrava 500 Kč, Frýdek-Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Hranice na Moravě 500 Kč, Praha 500 Kč.

2. den

Ráno přijedeme na Makarskou riviéru, kde se ubytujeme a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži. Tato slunná perla dalmatského pobřeží je obklopená průzračným Jaderským mořem a leží pod štíty velkolepého horského masívu Biokovo. Je vyhledávána především pro své jedinečné klima, bohatou kulturní minulost a mediteránskou tradici.

3. den:

Volný den k relaxaci u moře.

4. den:

Okouzlující atmosféru orientu budeme nasávat ve městě Mostar (UNESCO). Neodmyslitelným symbolem města je dnes již replika starého tureckého mostu přes řeku Neretvu. Najdeme tu křivolaké uličky s dílnami kovotepců, rozsáhlé tržiště nebo mešity s vysokými štíhlými minarety. Není možno navštívit Mostar a neochutnat pravou tureckou kávu servírovanou v tradiční džezvě. Nedaleko od Mostaru pramení krátká krasová říčka Buna. Pouhých 9 km své pouti zakončí velmi rychle jako přítok majestátní Neretvy. Návštěva kláštera Blagaj položeného u jeskyně skrývající světoznámý pramen této krátké řeky. Klášter, mystické místo příslušníků dervišského řádu, jakoby srostlý se skálou, ukrývající pramen Bunyí. Poslední zastávkou bude Počitelj, malé středověké městečko, které leží na příkré stráni nad silnicí z Metkoviće do Mostaru. Město je zajímavou směsici vlivů Orientu a Středomoří. Patří k nejpůvabnějším místům Bosny a Hercegoviny. Malebnost tohoto místa zvyšuje i středomořské rostlinstvo a romantická poloha nad řekou.

5. den:

Nezapomenutelným zážitkem pro nás bude návštěva klasického vesnického jarmarku ve Zadvarje, který se koná každé úterý. Nečekejte však stánky s komerčním zbožím, místní zde prodávají rukodělné předměty, dalmatské delikatesy jako jsou domácí sýry, pršut, slanina, ryby, ovoce a zelenina, víno a potřeby pro domácnost. Zavítáme také do jeskyní Vranjača u Dugopole. Jeskynní komplex tvoří dvě síně, rozdělené krápníkovými útvary do devíti menších prostor. Síním dominuje krásný krápníkový vodopád uprostřed, celková zpřístupněná délka jeskyně je 360 m, teplota v ní se pohybuje kolem 15°C. Odpoledne se vrátíme na ubytování a budeme trávit zbytek dne u moře.

6. den:

Ve středu strávíme den koupáním a opalováním na pláži, fakultativně podnikneme horskou túru na pohoří Biokova, rafting po řece Cetině či si uděláme rybí piknik.

7. den:

Dopoledne budeme relaxovat u moře, odpoledne se vydáme do malebného městečka Dubrovník (UNESCO), s tajuplným historickým jádrem a přístavem, které leží v jižní Dalmácii. Jeho historické jádro obepínají mohutné hradby s 15 věžemi. Toto výjimečné městské opevnění patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě. Zde zůstaneme až do večerních hodin, kdy se nám z hradeb nabídne romantická podívaná na město i širé moře s magickým západem slunce. Na ubytování se vrátíme v nočních hodinách.

8. den:

Půldenní výlet do malebného města Sinj, které je centrem Cetinské krajiny. Město bylo vystavěno okolo místní pevnosti, kde se odehrál největší boj, ve kterém 700 obránců města zastavilo více než 10 000 Turků. Při prohlídce města navštívíme muzeum Sinjské války, kde uvidíme největší alkarský průvod v životní velikosti s dvaceti postavami: alkarů na koních a dalších účastníků v plné nádheře oděvů, zbraní a dalšího vybavení, celá expozice je doplněna nejmodernější audio-vizuální projekcí. Spatříme také katedrálu Panny Marie Sinjské - významné poutní místo, jeden ze symbolů města pevnost Kamičak. Dále se projdeme romantickým údolím řeky Cetiny, dojdeme až k prameni říčky Grab. Zavítáme také do místního mlýna, kde uvidíme tradiční zpracování mouky na kamenných kolech, místní mlýny jsou přes 600 let staré a budeme mít možnost zakoupit si místní produkty domů.

9. den:

Dnes si naposledy užijeme paprsky dalmatského slunce, zaplaveme si ve vlnách Jadranu a večer se vydáme na cestu zpět do ČR.

10. den:

Příjezd do Brna v ranních hodinách (cca 7:00)

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování v apartmánech:
• AP 2/3 – pro 2 osoby, kuch. kout, soc. příslušenství, možnost přistýlky pro 3. osobu.
• AP 4 – pro 4 osoby, 2 samostatné ložnice, společný kuch. kout a soc. příslušenství

Stravování

Bez stravy, možnost dokoupení polopenze.

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 7× ubytování ve 2–4lůžkových apartmánech s přísluš.
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 490 Kč
• polopenze 3 490 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 100 € + služby místního průvodce v Dubrovníku (cca 120 HRK) + pobytová taxa

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy