X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Proslulá i méně známá zákoutí Dalmácie

Chorvatsko

MAKARSKA RIVIERA • SINJ • ZADVARJE • VRANJAČA • DUBROVNIK • IMOTSKI • GRAB
Proslulá i méně známá zákoutí Dalmácie

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2990
7x polopenze Na osobu / Na zájezd 2990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ve večerních hodinách vyjedeme z Brna. Další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 200 Kč, Zlín 300 Kč, Kroměříž 300 Kč, Přerov 300 Kč, Olomouc 300 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Praha 400 Kč.

2. den

Ráno přijedeme na Makarskou riviéru, kde se ubytujeme a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži. Tato slunná perla dalmatského pobřeží je obklopená průzračným Jaderským mořem a leží pod štíty velkolepého horského masívu Biokovo. Je vyhledávána především pro své jedinečné klima, bohatou kulturní minulost a mediteranskou tradici.

3. den:

Volný den k relaxaci u moře.

4. den:

Dnes navštívíme městečko Imotski se středověkou pevností na úpatí Modrého a Červeného jezera. Tyto propasti zalité na samém dně vodou oplývají nespočtem mýtů a legend. Modré jezero leží v podlouhlém kráteru, svůj název dostalo podle zbarvení vody v jezeře. K němu se dostaneme po oblázky vysypané cestě, která se spouští do kráteru. Červené jezero je tvořené červenou horninou a odtud plyne název jezera, na rozdíl od Modrého nikdy nevysychá. Dále se vydáme na poutní místo do tzv. Zelené katedrály, kde architekt Ede Segviće propojil přírodu a lidskou představu chrámu v jedno a dal tak svatyni nový rozměr. Vstupní sloupy drží dveře otevřené, klenbu kostela tvoří otevřené nebe, vše je obklopené zelenými větvemi topolu a místo mramorové podlahy roste zelená tráva. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět a budeme odpočívat u moře.

5. den:

Nezapomenutelným zážitkem pro nás bude návštěva klasického vesnického jarmarku ve Zadvarje, který se koná každé úterý. Nečekejte však stánky s komerčním zbožím, místní zde prodávají rukodělné předměty, dalmatské delikatesy jako jsou domácí sýry, pršut, slanina, ryby, ovoce a zelenina, víno a potřeby pro domácnost. Zavítáme také do jeskyní Vranjača u Dugopole. Jeskynní komplex tvoří dvě síně, rozdělené krápníkovými útvary do devíti menších prostor. Síním dominuje krásný krápníkový vodopád uprostřed, celková zpřístupněná délka jeskyně je 360 m, teplota v ní se pohybuje kolem 15°C. Odpoledne se vrátíme na ubytování a budeme trávit zbytek dne u moře.

6. den:

Ve středu strávíme den koupáním a opalováním na pláži, fakultativně podnikneme horskou túru na pohoří Biokova, rafting po řece Cetině či si uděláme rybí piknik.

7. den:

Dopoledne budeme relaxovat u moře, odpoledne se vydáme do malebného městečka Dubrovník (UNESCO), s tajuplným historickým jádrem a přístavem, které leží v jižní Dalmácii. Jeho historické jádro obepínají mohutné hradby s 15 věžemi. Toto výjimečné městské opevnění patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě. Zde zůstaneme až do večerních hodin, kdy se nám z hradeb nabídne romantická podívaná na město i širé moře s magickým západem slunce. Na ubytování se vrátíme v nočních hodinách.

8. den:

Půldenní výlet do malebného města Sinj, které je centrem Cetinské krajiny. Město bylo vystavěno okolo místní pevnosti, kde se odehrál největší boj, ve kterém 700 obránců města zastavilo více než 10 000 Turků. Při prohlídce města navštívíme muzeum Sinjské války, kde uvidíme největší alkarský průvod v životní velikosti s dvaceti postavami: alkarů na koních a dalších účastníků v plné nádheře oděvů, zbraní a dalšího vybavení, celá expozice je doplněna nejmodernější audio-vizuální projekcí. Spatříme také katedrálu Panny Marie Sinjské - významné poutní místo, jeden ze symbolů města pevnost Kamičak. Dále se projdeme romantickým údolím řeky Cetiny, dojdeme až k prameni říčky Grab. Zavítáme také do místního mlýna, kde uvidíme tradiční zpracování mouky na kamenných kolech, místní mlýny jsou přes 600 let staré a budeme mít možnost zakoupit si místní produkty domů.

9. den:

Dnes si naposledy užijeme paprsky dalmatského slunce, zaplaveme si ve vlnách Jadranu a večer se vydáme na cestu zpět do ČR.

10. den:

Příjezd do Brna v ranních hodinách (cca 7:00)

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování v apartmánech:
• AP 2/3 – pro 2 osoby, kuch. kout, soc. příslušenství, možnost přistýlky pro 3. osobu.
• AP 4 – pro 4 osoby, 2 samostatné ložnice, společný kuch. kout a soc. příslušenství

Stravování

Bez stravy, možnost dokoupení polopenze.

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 7× ubytování ve 2–4lůžkových apartmánech s přísluš.
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 990 Kč
• polopenze 2 990 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 100 € + služby místního průvodce v Dubrovníku (cca 120 HRK) + pobytová taxa

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy