Poznávací zájezdy 2020 | Malta | CK Emma

X

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
+420 542 214 343

Malta

Maltské souostroví leží ve strategické poloze ve Středozemním moři 95 km jižně od Sivílie a 290 km východně od Tuniska. Malta je rozlohou nejmenší stát Evropské unie. Skládá se ze 3 obydlených ostrovů – Malta, Gozo a Comino a ze tří neobydlených ostrůvků. Převážná většina pobřeží všech ostrovů je skalnatá. Z ptačí perspektivy se zdá, že celý severovýchod hlavního ostrova Malty pozůstává z jednoho jediného velkého města. Tento dojem klame, především v důsledku velmi rychlé výstavby za posledních přibližně třicet let. Hranice jednotlivých měst této aglomerace jsou rozeznatelné pouze z místních popisných tabulek. K největším a nejznámějším městům patří: Valletta, Sliema, Mdina.


Na ostrovech panuje příjemné subtropické klima s malým množstvím srážek. Maltské pobřeží je převážně kamenité, v mnoha zálivech však blankytné moře omývá i písčité pláže. Čistá voda v kombinaci s podmořskými jeskyněmi poskytuje ideální podmínky potápěčům. Spokojeni budou i vyznavači windsurfingu.


Gozo se svým charakterem od Malty poněkud liší. Reliéf krajiny je více zvlněný a díky jinému složení půdy je Gozo zelenější, než jeho větší soused. Z Malty na Gozo se lze dostat pravidelně jezdícím trajektem a cesta nezabere ani půl hodiny. Předností ostrova Gozo jsou krásné písčité pláže a poklidná atmosféra.

Zájezdů 0