Poznávací zájezdy 2024 | Rumunsko | CK Emma

X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

skrýt rozšířené vyhledávání

Rumunsko

Rumunsko je stát ležící z větší části na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Sousedí s Ukrajinou a Moldavskem na severovýchodě, s Maďarskem na severozápadě, se Srbskem na západě a s Bulharskem na jihu.Hlavním městem je Bukurešť. Dalšími městy jsou Sibiň, s kupeckými domy ze 16. a 17. stol. a hrobkou Drakulova syna, Brašov, obklopený Transylvánskými Alpami, a Kostanca, přístav u Černého moře, kde svého času působil i P.O. Naso. Sedmihradsko (Transylvánie) je historické území v dnešním Rumunsku, známé díky románu Drákula.


Dobrudža je historické území rozdělené dnes mezi Rumunsko a Bulharsko. Je to území mezi dolním tokem Dunaje a Černým mořem, jehož součástí je i delta Dunaje a rumunské pobřeží.
Rumunsko patří k nejrozmanitějším zemím Evropy. To je dáno nejen krajinným rázem, ale také historií země coby hranice mezi Osmanskou říší a křesťanským světem. Oblasti jako Sedmihradsko a Dobrudža jsou natolik rozdílné, že si můžete připadat jako v úplně jiné zemi. Zatímco v sedmihradských městech si často při procházce uličkami připadáte jako na Malé Straně, Dobrudža, nazývaná též "okno do Levanty", je spíše podobná Orientu.


Do Rumunska se nejčastěji jezdí kvůli horám.. Spousta nedotčených pohoří, horských jezer, jeskyní a stezek činí z Rumunska velmi zajímavou zemi vhodnou pro horskou turistiku.

Zájezdů 1
Rumunsko, za perlami Transylvánie
9,7 Vynikající

Rumunsko, za perlami Transylvánie

strava dle popisu
30.07. - 05.08.24 (7 dní)
od 15 990,-
Více informací