Pobytové zájezdy 2020 | Slovensko | CK Emma

X

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
+420 542 214 343

Slovensko

Slovensko leží takříkajíc ve středu Evropy a hraničí s pěti sousedními státy. Na západě s Rakouskem a Českou republikou, na jihu s Maďarskem, s kterým má nejdelší hranice navýchodě s Ukrajinou s nejkratšími hranicemi a na severu s Polskem.
Slovensko je pro mnohé dosud neznámé svými přírodními krásami. Na jeho území však lze najít vše, co si z přírodního bohatství dokážete představit. Od nížin, zvlněných pohoří, horských pastvin až po majestátní Tatry, které jsou nejmenšími velehorami Evropy.
Slovenská nejvzácnější území jsou chráněná v 9 národních parcích, které patří k nejkrásnějším a nejbohatším v Evropě. Jsou to: Malá Fatra, Poloniny, Nízké Tatry, Slovenský kras, Slovenský ráj, Velká Fatra - východ, Velká Fatra - západ, Vysoké Tatry, Západní Tatry.
Chcete-li se ponořit do historie, nejlepším místem, kde se jí můžete doslova nechat pohltit, je opět Slovensko. Najdete v něm hrady, zámky, zachovalé zříceniny, maličké kostelíky, lidové skanzeny a malebné vesničky s dřevěnými domky si dosud živě pamatují minulá století.
Bohatá je i historie měst, která vás na procházkách okouzlí původními i středověkými stavbami. O tom, že se jich vyplatí vidět, svědčí i to, že 18 z nich bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací a Bardejov a Banská Štiavnica jsou dokonce na seznamu UNESCO. K těm nejzajímavějším městům a obcím Slovenska patří Banská Štiavnica, Bojnice, Čičmany, Kežmarok, Královská msta - Pezinok - Svatý Jur - Modra, Kremnica, Levoča, Podolinec, Spišská Kapitula, Spišská Nová Ves, Piešťany, Žilina, Ružomberok a další.
Slovensko je také proslulé svým lázeňstvím, a to nejen v okolních zemích, ale i ve světě. Navštěvují ho lidé, kterým léčivé minerální prameny pomáhají při léčení různých druhů nemocí. Vyhledávají ho však i ti, kteří chtějí spojit ozdravný pobyt s odpočinkem, relaxací a poznáváním přírodních krás či bohaté historie této země.
Na Slovensku najdete několik "nej", např. Slovenský kras, nejrozsáhlejší krasové území ve střední Evropě, které ukrývá až 1110 jeskyní. Spišský hrad, nejrozsáhlejší středověký hradní komplex ve střední Evropě, hrad Červený kámen snejrozsáhlejšími podzemními prostorami, nejvyšší dřevěnýgotický oltář na světě nacházející se ve městě Levoča nebo SadJanka Krále v Bratislavě, nejstarší veřejný park v Evropě.

Zájezdů 0