Poznávací zájezdy 2024 | Slovensko | CK Emma

X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

skrýt rozšířené vyhledávání

Slovensko

Slovensko nabízí vše, co si z přírodního bohatství dokážete představit. Od nížin, zvlněných pohoří, horských pastvin až po majestátní Tatry, které jsou nejmenšími velehorami Evropy. Slovenská nejvzácnější území jsou chráněná v 9 národních parcích. Jsou to: Malá Fatra, Poloniny, Nízké Tatry, Slovenský kras, Slovenský ráj, Velká Fatra - východ, Velká Fatra - západ, Vysoké Tatry, Západní Tatry.
Bohatá je i historie měst, která vás na procházkách okouzlí původními i středověkými stavbami. K těm nejzajímavějším městům a obcím Slovenska patří Banská Štiavnica, Bojnice, Čičmany, Kežmarok, Pezinok, Svatý Jur, Modra, Kremnica, Levoča, Podolinec, Spišská Kapitula, Spišská Nová Ves, Piešťany, Trenčín, Nitra aj.
Na Slovensku najdete několik "nej", např. Slovenský kras, nejrozsáhlejší krasové území ve střední Evropě, které ukrývá až 1110 jeskyní. Spišský hrad, nejrozsáhlejší středověký hradní komplex ve střední Evropě, hrad Červený kámen s nejrozsáhlejšími podzemními prostorami, nejvyšší dřevěný gotický oltář na světě nacházející se ve městě Levoča nebo Sad Janka Krále v Bratislavě, nejstarší veřejný park v Evropě.

Zájezdů 1