X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Beaujolais nouveau, burgundské víno a kláštery

Francie

Beaujolais nouveau, burgundské víno a kláštery

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2290
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V odpoledních hodinách vyjedeme z Brna, Prahy (další nástupní místa Plzen, Jihlava – Pávov, Velké Meziříčí (zdarma), za 330 Kč Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Svitavy, České Budějovice, Tábor,) přes Německo do Francie.

2. den

Naší první zastávkou bude Dijon, kde si prohlédneme slavnou katedrálu a exteriéry paláce burgundských vévodů. Odtud se vydáme do kláštera Cîteaux, který je považován za kolébku cisterciáckého řádu, navštívíme zámek Clos de Vougeot a vinici Aloxe - Corton založenou již Karlem Velikým. Poté se vydáme do oblasti slavných bílých burgundských vín a místa slavností vína, do Meursaultu. Zastavíme se ještě ve významném klášteře Tournus a na degustaci vína zajedeme do oblasti Chardonnay. Ubytování.

3. den:

Po snídani se vydáme na panoramatickou projížďku krajem Beaujolais s malebnými vesničkami a slavnými vinicemi. Zastavíme se ve Vaux, literárně známých Zvonokososech, kde budeme moci posedět ve stylovém baru a ochutnat vína přímo u místního vinaře. Odtud odjedeme do Beaujeu, kde se zúčastníme slavností Beaujolais nouveau - Nového Beaujolais. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

4. den:

Po snídani odjezd z hotelu na prohlídku Cluny – zaujme nás zejména slavná clunyjská gotika a zbytky starobylého kláštera a kostela, kdysi největšího v křesťanském světě, místo ranné náboženské reformace. Poté si uděláme malou zastávku v Taizé, která je cetrem proslulé náboženské komunity, prohlédneme si románskou kapli Chapaise a naší poslední zastávkou bude starobylé město Brancion. Přejezd k ubytování.

5. den:

Po snídani se vydáme na prohlídku městečka Autun, které proslulo římskými vykopávkami, katedrálou z 12. stol. a kolejí, kde studoval mladý Napoleon a jeho bratři. Ve Vézelay si prohlédneme slavnou baziliku Máří Magdalény, klíčové místo pro druhou a třetí křížovou výpravu, místo, odkud se dodnes vypravují poutníci na své pouti. V Auxerre, hlavním městě dolního Burgundska, nás zaujme katedrála a sídlo arcibiskupa. Toto město bylo velmi významné pro Janu z Arku i císaře Napoleona. Dále se vydáme do Pontigny, kde nás uchvátí cisterciácký klášter a v malebném městečku Chablis budeme moci ochutnat a také zakoupit slavná stejnojmenná burgundská bílá vína. Návrat do hotelu.

6. den:

Tento den se zúčastníme slavností burgundských vín ve starobylém vinařském městě Beaune. Součástí slavností je výroční trh, strhující soutěž v otvírání zátek vína, průvod historických krojovaných skupin městem s hudbou a jiné. Budeme mít také možnost navštívit historický hospic, muzeum vína i středověké vinné sklepy, kde můžeme vína také ochutnat. V pozdním odpoledni odjezd do ČR.

7. den:

V poledních hodinách příjezd do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 4x ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4x snídani
• degustace vín dle programu 2. až 5. den
• průvodcovské služby

Příplatky

• degustace vín v Beaune cca 35 EUR
• jednolůžkový pokoj 2.290 Kč
• pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy