X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Bordeaux a Akvitánie - letecky

Francie

LA ROCHELLE • ILE-DE-RÉ • ST. MARTIN DE RÉ • SAINTES • ABBAY AUX DAMES • ANGOULEME • COGNAC • BORDEAUX • ARCACHONSKÝ ZÁLIV • DUNE DU PILAT • ARCACHON • SAINT ÉMILION • SAUTERNES • ST. SAVIN

Objevte půvaby a kouzla jihozápadní Francie, krajů Poitou a Akvitánie. Samozřejmostí jsou vyhlášená vína z Bordeaux a Saint-Émilionu a také koňak, koupání na pobřeží v Atlantiku i na ostrovech a chutná gastronomie včetně čerstvých ústřic. Na programu jsou ale také krásná starobylá města, římské a středověké památky, některé na seznamu světového dědictví UNESCO, výstup na největší písečnou dunu v Evropě a putování okouzlující krajinou vinic. Různé zážitky nabízí samotné Bordeaux, historické i moderní velkoměsto, hlavní město Akvitánie.
Bordeaux a Akvitánie - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5300
Odbavení zavazadla 20 kg Na osobu / Na zájezd 2990
1x večeře Na osobu / Na zájezd 700
výlet Saint-Émilion (od 15 os.) Na osobu / Na zájezd 650
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy pozdě večer do Francie, transfer k hotelu, noční město Bordeaux, hlavní město Akvitánie, bývalé královské město, které je dnes pod ochranou UNESCO.

2. den

Po snídani cesta vlakem do La Rochelle, bývalé pevnosti hugenotů, zavzpomínáme si (společně s klienty s autobusovou dopravou) na Tři mušketýry a kardinála Richelieu, prohlédneme hradby, opevněný přístav s majákem a věží sv. Mikuláše, světoznámé akvárium, popř. navštívíme stylové hospůdky i restaurace s výhledem na moře. Obdivovat budeme starý přístav a paláce ze 17. stol., živou tržnici plnou čerstvých místních produktů od ryb a plodů moře až po sýry, uzeniny, ovoce a zeleninu, námořní muzeum Musée maritime přímo na lodích. Možnost koupání na příjemné blízké městské pláži, půjčení kol nebo fakult. cesta lodí na ostrov Aix kolem pevnosti Boyard. Na ostrově Aix jsou bílé domky se slézovými růžemi, románský kostelík, Muzeum Napoleona, Muzeum dekorací a šperků z mušlí a lastur.

3. den:

Dnešní poznávání zahájíme na ostrově rybářů, bílých domků a zelených okenic, Île-de-Ré, který s pevninou spojuje impozantní, cca 3 km dlouhý lanový most. Projdeme se hlavním městem ostrova St. Martin de Ré, které je protkáno dlážděnými ulicemi a nabílenými domky a je obehnáno hradbami ze 17. století, podíváme se k Vaubanově pevnosti (UNESCO) a majáku. Vykoupeme se na kouzelných plážích Atlantiku a poté se vydáme do Saintes s množstvím římských i starověkých vykopávek, kde nás na břehu řeky zaujme Germanikův oblouk postavený roku 19 n. l. Zastavíme se u románského kláštera Abbaye aux Dames a na závěr dne budeme mít možnost ochutnat místní vína a gastronomické speciality. Ubytování.

4. den:

Tento den podnikneme výlet ve znamení koňaku. V Angoulême, městě na vápencovém ostrohu nad řekou Charente, se projdeme po hradbách a zastavíme se i u románské katedrály sv. Petra z 12. století. Městečko Cognac je proslavené dubovými sudy a produkcí stejnojmenné vzácné tekutiny. Ve zdejším muzeu koňaku se dozvíme více o celém výrobním procesu a také tento lahodný nápoj ochutnáme. Na ubytování přejedeme do velkolepé vinařské metropole Bordeaux, jejíž stará část je zapsána na seznamu UNESCO. Projdeme se večerním městem s krásným nábřežím řeky Garonny, městem plným majestátních budov, kostelů. Možnost večeře ve městě.

5. den:

Krásy pobřeží Atlantiku budeme obdivovat v Arcachonském zálivu s barevnými domky, poté navštívíme Muzeum ústřic s možností ochutnávky čerstvých plodů moře přímo od pěstitele a následně se vydáme na cestu přírodním parkem Landeský les, který je největším lesem borovice přímořské v Evropě. Navštívíme největší písečnou dunu Evropy, Dune du Pilat dosahující výšky až 117 m, kde se budeme moci vykoupat nebo se jen toulat po okolí. A západ slunce budeme pozorovat v lázeňském městečku Arcachon, kde se můžeme ještě vykoupat nebo si pochutnat na vynikajících rybích specialitách a plodech moře. Pozdější návrat na ubytování.

6. den:

Volný den nebo fakultativně možnost celodenního výletu ve znamení vína kraje Bordeaux. Projíždět budeme oblastí vinic do kouzelného městečka Saint Émilion (UNESCO), které je mekkou milovníků červeného vína, ochutnáme zde vynikající vína a projdeme se. Sauternes je domovem nejslavnějších přírodně sladkých zlatých dezertních vín. Vína ze Sauternes mají velký potenciál ke zrání, bez problémů to je 20–30 let, nejlepší ročníky až 100 let. Variantně možnost celodenního koupání u Atlantiku nebo se můžete vlakem vydat do Arcachonu na nejkrásnější pláže Atlantiku. Večer možnost společné večeře (za příplatek - kachní menu). Návrat na ubytování.

7. den:

Podnikneme procházku po Bordeaux, při které na nás dávné časy budou dýchat téměř na každém kroku. Jednou z dominant města je bazilika Saint-Michel s neuvěřitelných 107 metrů vysokou zvonicí, která je nejvyšší kamennou věží ve Francii, podíváme se k bráně St. Eloi a obdivovat můžeme i katedrálu St. André. Možnost návštěvy muzea vín. Individuální volno ve městě (průvodce a skupina s autobusovou dopravou se odpojí), individuální návrat na hotel.

8. den:

Brzy ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podrobné informace

Ubytování

7x hotel (1x v Bordeaux, 1x u La Rochelle, 1x u Saintes, 4x v Bordeaux) – vždy 2-3lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.
Možnost třílůžkových pokojů - na vyžádání v CK (jedná se většinou o pokoj s francouzskou postelí pro 2 osoby a nad ní palandu pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé)
V ceně ubytování nejsou místní pobytové taxy (1-2€/noc, které se hradí až na místě).

Stravování

7x snídaně formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, topinka, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink), podávají se vždy v hotelu.
Večeře nejsou v ceně zájezdu, možnost individuálně ve městě; večeře se dá pořídit od 20 €, menu od 25 €, ale až od 19. hodiny. Doporučujeme využít nabídky fakultativních večeří s doprovodem průvodce. Místa v restauraci je nutné rezervovat předem.
Nákupy: Během zájezdu bude několikrát umožněno nakoupit si v supermarketech, kde jsou ceny srovnatelné s českými a je někdy možné i teplé bufetové jídlo. Příležitost k nákupu budete mít i na místních trzích, které jsou mimořádným zážitkem a možností nakoupit si speciality. Průvodce během cesty umožní nákup ve velkoprodejně na levné základní potraviny.

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha–Bordeaux–Praha
• letištní taxy a palivový příplatek
• příruční zavazadlo do 10 kg
• transfery z/na letiště v Bordeaux
• dopravu autobusem dle programu
• vlakové spojení do La Rochelle
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 6× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 300 Kč
• odbavené zavazadlo do 20 kg 2 990 Kč
• 1× večeře 700 Kč
• výlet Saint Émilion a víno 650 Kč (min. 15 os.)

Předpokládaná částka na vstupy 105 €.

Doprava

Doprava do Bordeaux je zajištěna leteckou společností

Předpokládaný letový řád (místní časy): bude upřesněno

2. den cesta do La Rochelle vlakem, tam se setkáte s paralelním autobusovým zájezdem a další program ve Francii s klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD, WC a s možností prodeje nápojů.

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy