X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Bordeaux a Akvitánie - autobusem

Francie

LA ROCHELLE • ILE-DE-RÉ • ST. MARTIN DE RÉ • SAINTES • ABBAY AUX DAMES • ANGOULEME • COGNAC • BORDEAUX • ARCACHONSKÝ ZÁLIV • DUNE DU PILAT • ARCACHON • SAINT ÉMILION • SAUTERNES • ST. SAVIN • POITIERS

Objevte půvaby a kouzla jihozápadní Francie, krajů Poitou a Akvitánie. Samozřejmostí jsou vyhlášená vína z Bordeaux a Saint-Émilionu a také koňak, koupání na pobřeží v Atlantiku i na ostrovech a chutná gastronomie včetně čerstvých ústřic. Na programu jsou ale také krásná starobylá města, římské a středověké památky, některé na seznamu světového dědictví UNESCO, výstup na největší písečnou dunu v Evropě a putování okouzlující krajinou vinic. Různé zážitky nabízí samotné Bordeaux, historické i moderní velkoměsto, hlavní město Akvitánie.
Bordeaux a Akvitánie - autobusem

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5300
6x snídaně Na osobu / Na zájezd 1400
1x večeře Na osobu / Na zájezd 700
výlet Saint-Émilion (od 15 os.) Na osobu / Na zájezd 650
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V poledních hodinách vyjedeme z Prahy (12:00) a Plzně, svoz Brno (svoz Hradec Králové a Pardubice od 4 osob zdarma) přes Německo do Francie.

2. den

Naše putování zahájíme v La Rochelle, kouzelném přímořském letovisku, kde zavzpomínáme na slavné Tři mušketýry a kardinála Richelieu, prohlédneme si pevnost hugenotů, věž sv. Mikuláše, projdeme se kolem paláců ze 17. století a opevněným přístavem s majákem. Můžeme navštívit světoznámé akvárium, jedno z nejkrásnějších v Evropě, zapůjčit si kolo a projet se městem, odpočívat u moře a koupat se nebo fakultativně jet lodí kolem pevnosti Boyard na ostrově Aix. Ubytování, nocleh.

3. den:

Dnešní poznávání zahájíme na ostrově rybářů, bílých domků a zelených okenic, Île-de-Ré, který s pevninou spojuje impozantní, cca 3 km dlouhý lanový most. Projdeme se hlavním městem ostrova St. Martin de Ré, které je protkáno dlážděnými ulicemi a nabílenými domky a je obehnáno hradbami ze 17. století, podíváme se k Vaubanově pevnosti (UNESCO) a majáku. Vykoupeme se na kouzelných plážích Atlantiku a poté se vydáme do Saintes s množstvím římských i starověkých vykopávek, kde nás na břehu řeky zaujme Germanikův oblouk postavený roku 19 n. l. Zastavíme se u románského kláštera Abbaye aux Dames a na závěr dne budeme mít možnost ochutnat místní vína a gastronomické speciality. Ubytování, nocleh.

4. den:

Tento den podnikneme výlet ve znamení koňaku. V Angoulême, městě na vápencovém ostrohu nad řekou Charente, se projdeme po hradbách a zastavíme se i u románské katedrály sv. Petra z 12. století. Městečko Cognac je proslavené dubovými sudy a produkcí stejnojmenné vzácné tekutiny. Ve zdejším muzeu koňaku se dozvíme více o celém výrobním procesu a také tento lahodný nápoj ochutnáme. Na ubytování přejedeme do velkolepé vinařské metropole Bordeaux, jejíž stará část je zapsána na seznamu UNESCO. Projdeme se večerním městem plným majestátních budov, kostelů a večeři si můžeme vychutnat v jedné z mnoha restaurací. Ubytování v Bordeaux, nedaleko centra.

5. den:

Krásy pobřeží Atlantiku budeme obdivovat v Arcachonském zálivu s barevnými domky, poté navštívíme Muzeum ústřic s možností ochutnávky čerstvých ústřic přímo od pěstitele a vydáme se na cestu přírodním parkem Landeský les, který je největším lesem borovice přímořské v Evropě. Navštívíme největší písečnou dunu Evropy, Dune du Pilat dosahující výšky až 117 m, kde se budeme moci vykoupat nebo se jen toulat po okolí. A západ slunce budeme pozorovat v lázeňském městečku Arcachon, kde se můžeme ještě vykoupat nebo si pochutnat na vynikajících rybích specialitách a plodech moře. Pozdější návrat na ubytování.

6. den:

Fakultativně možnost celodenního výletu ve znamení vína kraje Bordeaux. Projíždět budeme oblastí vinic do kouzelného městečka Saint Émilion (UNESCO), které je Mekkou milovníků červeného vína, ochutnáme zde vynikající vína a projdeme se. Sauternes je domovem nejslavnějších přírodně sladkých vín vyráběných z botrytických hroznů. Vína ze Sauternes mají velký potenciál ke zrání, bez problémů to je 20–30 let, nejlepší ročníky až 100 let. Variantně možnost celodenního koupání u Atlantiku, vlakem se můžete vydat do Arcachonu na nejkrásnější pláže Atlantiku. Fakultativně možnost večeře (za příplatek - kachní menu). Návrat na ubytování.

7. den:

Podnikneme procházku Bordeaux, při které na nás dávné časy budou dýchat téměř na každém kroku. Jednou z dominant města je bazilika Saint-Michel s neuvěřitelných 107 metrů vysokou zvonicí, která je nejvyšší kamennou věží ve Francii, podíváme se k bráně St. Eloi a obdivovat můžeme i katedrálu St. André. Možnost návštěvy muzea vín. Tajemství kraje vína Médoc poodhalíme při projížďce krajinou typických châteaux, která je pod ochranou UNESCO. Podnikneme výlet do zálivu kolem ústí řeky Gironde, projíždět budeme vinnou cestou s vyhlídkami na slavné zámky a podnikneme exkurzi v některém z místních vinařských zámků, kde budeme mít možnost nákupu jedinečných vín a dalších specialit. Projíždět budeme vesničkami St. Julian, Paullac a Margaux, které proslavily etikety jejich vín a vydáme se na sever Akvitánie do oblasti Poitou, ubytování.

8. den:

St. Savin skrývá pravý umělecký poklad – opatský kostel se souborem románských fresek (UNESCO) s výjevy ze Starého zákona. V Poitiers (UNESCO), centru kraje Poitou-Charentes, kde se mnohokrát psaly dějiny Francie, si prohlédneme raně středověké památky, zvonici i justiční palác, chrám Notre-Dame-la-Grande s nejhezčím románským průčelím ve Francii a kostel St. Hilaire. Odpoledne se můžeme toulat ulicemi starého města a věnovat se návštěvě muzeí nebo navštívit Futuroscope, park filmových projekcí a nejmodernější audiovizuální techniky s největší projekční plochou v Evropě (600 m2). Odjezd v pozdních večerních hodinách.

9. den:

Návrat do ČR odpoledne.

Podrobné informace

Ubytování

6x turistický hotel (z toho 3x hotel v centru města Bordeaux) – vždy 2-3lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím: 1x hotel Premiere classe u La Rochelle, 1x Premiere classe u Angoulême, 3x turistický hotel** v Bordeaux (umístěn v centru města a umožňuje individuální program a hlavně individuální večerní procházky; 1x znovu Premiere classe u Angoulême.
Možnost třílůžkových pokojů - na vyžádání v CK (jedná se většinou o pokoj s francouzskou postelí pro 2 osoby a nad ní palandu pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé)
V ceně ubytování nejsou případné místní pobytové taxy (1-2€/noc, které se hradí až na místě).

Stravování

Není zahrnuto v ceně zájezdu, ale lze si zajistit snídaně, popř. večeři za příplatek.
Snídaně za příplatek předem formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, topinka, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink), podávají se vždy v hotelu. Velmi doporučujeme mít zajištěné snídaně (v hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů a hotely jsou situovány na okrajích měst a ráno se ve Francii nedá snídaně sehnat ani v blízkosti těch, které jsou blízko centra a program je bohatý - ráno nemají řidiči možnost teplých nápojů). Pokoje většinou nejsou vybaveny lednicí a v autobuse potraviny rychle podléhají zkáze. Snídaně vřele doporučujeme za příplatek. Zajišťování dodatečně na místě už je problematické neb již není možné.
Večeře: Na hotelích většinou nelze zajistit večeře, někdy ubytování umožňuje v blízkosti stravování, večeře se dá pořídit od 20 €, menu od 25 €, ale až od 19. hodiny. Doporučujeme využít nabídky fakultativních večeří s doprovodem průvodce. Místa v restauraci je nutné rezervovat předem.
Nákupy: Během zájezdu bude několikrát umožněno nakoupit si v supermarketech, kde jsou ceny srovnatelné s českými a je někdy možné i teplé bufetové jídlo. Příležitost k nákupu budete mít i na místních trzích, které jsou mimořádným zážitkem a možností nakoupit speciality. Průvodce během cesty umožní nákup ve velkoprodejně na levné základní potraviny.

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 6× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 300 Kč
• 6× snídaně 1 400 Kč
• 1× večeře 700 Kč
• výlet Saint Émilion a víno 650 Kč (min. 15 os.)

Předpokládaná částka na vstupy 105 € + Futuroscope 20–43 €.

Doprava

Klimatizovaným autobusem s DVD a prodejem nápojů.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Svoz z Brna, Hradce Králové a Pardubic může být zajištěný veřejnou dopravou s nutností v Praze přestoupit do hlavního zájezdového autobusu. Mezi příjezdem svozového autobusu a odjezdem zájezdového autobusu může být časová prodleva.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy