X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Gaskoňsko, zelené srdce Francie a kanál du Midi

Francie

PARAY LE MONIAL • SARLAT-LA-CANEDA • BEYNAC ET CAZENNAC • CROMAGNON • LASCAUX • PERIGUEUX • BERGERAC • MONPAZIER • AGEN • CONDOM • AUCH • AUVILLAR • MOISSAC • MONTAUBAN • TOULOUSE • CORDÉS • ALBI • CARCASSONNE• KANÁL DU MIDI

Gaskoňsko a jihozápadní Francie, to je oblast nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, kouzelná příroda kraje Périgord a Dordogne, opevněné středověké vesnice "bastidy" a městečka, kláštery, kraj slunečnic, lanýžů a vína. Cesta podél kanálu du Midi vás zavede až do centra středověké Okcitánie a oblasti katarského hnutí. Řinčení mečů, třeskot mušket z časů dávno minulých jakoby dodnes dozníval ve sluncem prosvícených uličkách a na omšelých hradbách nad údolími plnými vinic. Nebudou chybět ani krásné francouzské zahrady. Pilní čtenáři tří mušketýrů i ctitelé Cyrana a malíře Toulouse-Lautreca budou obzvláště nadšeni.
Gaskoňsko, zelené srdce Francie a kanál du Midi

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5300
6x snídaně Na osobu / Na zájezd 1400
1x oběd Na osobu / Na zájezd 700
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ve večerních hodinách odjedeme z Prahy (21:00), Berouna a Plzně přes SRN do Francie.

2. den

Cestou se zastavíme v Paray le Monial, středověkém opatství na Svatojakubské cestě (UNESCO), údajného místa zjevení Srdce Ježíšova řeholnici Markétě. Kouzelnou krajinou kraje Quercy dojedeme na ubytování.

3. den:

Vydáme se zeleným srdcem kraje Dordogne. Navštívíme středověké kamenné město Sarlat-la-Caneda s vyhlášenými trhy (kozí sýr, husí játra, lanýže, víno), v Marqueyssac si prohlédneme francouzské zahrady a zámeček na ostrohu nad řekou a zastavíme se u jedné z nejhezčích vesnic na nedobytné skále s hradem Beynac et Cazennac. Projdeme se údolím řeky Vezére (UNESCO), krajem Cromagnon, které je místem osídlení člověka cromagnonského. Nenecháme si také ujít prohlídku repliky světoznámé jeskyně s pravěkými malbami Lascaux a pravěké a středověké sídliště pod skalními převisy St-Christophe. Návrat na ubytování.

4. den:

V městě Perigueux, historickém centru kraje Périgord, se projdeme starou čtvrtí La Cité (kdysi galořímskou osadou Vesunna), prohlédneme si kostel St. Étienne, který je součástí Svatojakubské cesty, impozantní románskou katedrálu St. Catherine a nahlédneme i na městské trhy lanýžů a budeme mít možnost ochutnat husí játra v ovoci. V Bergeracu, městě d’Artagnana a především ušlechtilého hrdiny Rostandova dramatu Cyrano z Bergeracu, se podíváme na náměstí Place Pélicier, ke kostelu Saint Jacques založeného benediktiny ve 12. stol. a během procházky ulicemi budeme obdivovat architekturu hrázděných domů a renesančních měšťanských domů. Navštívíme i muzeum vína s možností ochutnávky a palác Peyrarede. Poté pojedeme do jedné ze 148 nejkrásnějších vesnic Francie – „bastides“ – Monpazier se středověkým náměstím s podloubími a prádelnou. Cestou na ubytování pojedeme krajem tabáku.

5. den:

Tento den nás čeká návštěva Condom, města proslaveného obchodem s armagnacem, gotická katedrála, staré ulice, ochutnávka místního likéru podobného koňaku - armagnacu a flocu v letním sídle biskupů s daňčí oborou, cesta gaskoňskou krajinou, nejmenší opevněná vesnice Francie Larressingle s hradem, donjonem a stylovou hospůdkou, event. opatství Flaran. Pokračování cesty do Auch (UNESCO), starobylého města na skalnatém výběžku nad řekou Gers, Tour d´Armagnac, monumentální schodiště k řece s 234 schody, zbytky středověkého schodiště do spodní části města, ulice Dessoles s pozoruhodnými domy, katedrála s úžasně vyřezávanými lavicemi v chóru a vitrážemi z 16. st., muzeum indiánského umění z předkolumbovské doby v bývalém Couvent des Jacobins, můžete ochutnat typická vína kraje a zavzpomínat na slavného Gaskoňce D´Artagnana u jeho sochy. Další zastávku bude v Agen (UNESCO), městě proslulém vynikajícími švestkami. Agen je Mekka francouzského ragby, Place Goya, kostel Notre Dame, rekonstruované středověké domy v Rue Voltaire, Maison du Sénéchal s otevřenou lodžií, krajina se švestkovými sady, pozdní návrat na ubytování

6. den:

Ve městě Auvillar nás čeká prohlídka náměstí Place de Halle s malebnými starými domy, kruhovou tržnicí na toskánských sloupech, věžními hodinami a kostelem St. Pierre. V kouzelném městečku Moissac navštívíme klenot města – opatství St. Pierre s románskou křížovou chodbou a nádherným portálem. V Montauban se projdeme náměstími Place Nationale s podloubím a Place du Coq. V Toulouse uvidíme největší románskou baziliku Francie St. Sernin, kostel Les Jacobins ze 13. stol. připomínající pevnost, honosný renesanční dům Hotel de Bernuy s nádherným podloubím či četná muzea, možnost večerní procházky v centru.

7. den:

Naše toulky krajem tentokrát povedou do Cordés, gotického městečka s přídomkem „na nebi“, do Albi, městečka vystavěného z načervenalých cihel s unikátní katedrálou Ste-Cecile a největší sbírkou děl malíře Toulouse-Lautreca v prostorách biskupského paláce se zahradami. Přejedeme na ubytování do hotelu v Carcassonne a necháme se unášet kouzelnou atmosférou osvětleného večerního města.

8. den:

Kolem technické památky kanálu du Midi se vydáme na prohlídku středověkého opevněného města Carcassonne (UNESCO) s dvojitým pásem hradeb, pohádkovou středověkou architekturou, hradem a hospůdkami. V unikátní katedrále si zde budeme moci poslechnout koncert, doporučujeme fakultativní oběd ve stylové restauraci. Zájemci se fakultativně zúčastní plavby lodí po kanále du Midi s několika zdymadly a nádhernou pobřežní scenérií (unikátní dílo ze 17. stol. na seznamu UNESCO). Ve večerních hodinách se vydáme zpět na cestu do ČR.

9. den:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Podrobné informace

Ubytování

6x v hotelích sítě Louvre hotels a Accor hotels (2x v oblasti Perigueux, 2x v oblasti Agen, 1x v Toulouse) a dále 1x v městském hotelu v Carcassonne. Vždy 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím (jedná se většinou o francouzskou postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – obsazení 3. lůžka doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé).

Stravování

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu.

Snídaně za příplatek předem v českých korunách jsou formou kontinentálního bufetu (káva, čaje, čokoláda, bagety, topinkové chleby, bábovky, magdaleny, jablečná přesnídávka, jogurt, příp. někdy pudink, džus, marmelády, med, obyčejné a slané máslo), podávají se v hotelu - doporučujeme, v hotelích je zakázáno používat jakékoli ohřívače pod velkou pokutou a ráno nelze jinak obstarat horké nápoje, dokonce ani u řidičů. Na závěr v Carcassonnu možnost společného oběda za příplatek.

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 6× ubytování v 2-3* hotelu ve 2lůžkových pokojích
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 300 Kč
• 6× snídaně 1 400 Kč
• 1× oběd v Carcassonne 700 Kč

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, WC, DVD.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci..

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy