X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Korsika - ostrov rebelů

Francie

BASTIA • CALACUCCIA • PORTO • CALANCHE • EVISA • CORTE • ANGLICKÉ KASKÁDY • AJACCIO • BONIFACIO • PORTO VECCHIO • PISCIA DI GALLO • ZONZA • COL DE BAVELLA
Korsika - ostrov rebelů
9,2 Vynikající

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V odpoledních hodinách vyjedeme z Brna - předpokládaný odjez v 15:00 (další nástupní místa: Uherské Hradiště 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 400 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 400 Kč, Vyškov 300 Kč, Ostrava 500 Kč, Frýdek-Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Hranice na Moravě 500 Kč, Kuřim, Tišnov a Mikulov zdarma, Praha 500 Kč). Průjezd Rakouskem a Itálií.

2. den

Ráno se v italském Livornu nalodíme na trajekt na Korsiku. Po přistání v korsickém přístavu Bastia se po východním pobřeží ostrova vydáme směrem na jih, kde se ubytujeme v rezidenci rozkládající se podél překrásné písečné pláže.

3. den:

Dnes se vydáme na západní pobřeží Korsiky. Srdcem ostrova je středověké kamenné město Corte, vybudované na strmých skalních útesech. Je to údajně nejkorsičtější město ostrova a stále je považováno za neformální hlavní město Korsiky. Přes Anglické kaskády – množství vodopádů a tůní, které vybízí k osvěžení v nádherné scenérii korsické přírody, kde se protáhneme nenáročnou turistikou, přijedeme do hlavního města ostrova Ajaccio. Naše putování městem nás povede po stopách nejslavnějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte přes jeho rodný dům až k hrobce rodiny Bonapartů Chapelle Impériale. Cestou si rozhodně neopomeneme prohlédnout fantastickou sbírku italského naivního umění v paláci Fesch nebo vyzkoušet osobitou chuť známých korsických vín během malé ochutnávky. Následně přijedeme na ubytování.

4. den:

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.

5. den:

Celodenní výlet nás zavede na západní pobřeží. Cestou hornatým vnitrozemím ostrova projedeme soutěskou Scala di St. Regina a krátce se zastavíme u horské přehrady Calacuccia. Cílem naší cesty bude jeden z nejkrásnějších zálivů Středozemního moře – Golfe de Porto. Po obou stranách do zálivu ústící řeky Porto se tu kolem staré Janovské věže tísní malebné letovisko nazvané opět Porto. Celkovou jedinečnou přírodní scenérii dotváří okolní růžové útesy Calanche strmě se svažující do vod zálivu. Zpět na ubytování se budeme vracet vnitrozemím ostrova přes známé horské městečko Evisa.

6. den:

Další cesta nás zavede do nejjižnějšího cípu Korsiky, kde se na vápencovém útesu vysoko nad mořem majestátně tyčí Janovská citadela, po staletí střežící opevněné město a přístav Bonifacio. Díky své poloze na křídovém útesu vysoko nad mořem je toto místo jednou z nejpozoruhodnějších a nejdramatičtějších scenérií v Evropě. Budeme se proplétat úzkými křivolakými uličkami a plnými doušky nasávat atmosféru starých časů. Během lodního výletu podél strmých bílých útesů sami poznáme, proč je právě Bonifacio považováno za nejfotogeničtější místo ostrova.
Odpoledne se zastavíme v nejznámějším letovisku východního pobřeží Porto Vecchio. Tamní pláže pro svůj bílý písek a blankytně modré moře snesou srovnání s plážemi Karibského moře. Jejich kouzlo a kvalitu si sami vyzkoušíme. Návrat na ubytování.

7. den:

Dnešní program je určen především pro ty, kterým učarovala krása místních hor. Odjedeme do oblasti Porto-Vecchio, kde podnikneme cca dvouhodinový pěší výlet k vodopádu Piscia di Gallo. Vodopád je 70 metrů vysoký a je nejvyšší na celé Korsice. Městečko Zonza sehrálo důležitou roli v bojích za svobodu ostrova. Největším zážitkem však bude průsmyk Col de Bavella se sochou Panny Marie a fantastickými výhledy na okolní horské velikány. Průsmyk bude pro nás spojen s pěším výstupem (cca 3,5 hodiny). Cestou zpět se zastavíme v Porto Vecchio na prohlídku města a nákupy a poté odjedeme na ubytování.

8. den:

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře a prozkoumání okolí.

9. den:

V ranních/dopoledních hodinách (v návaznosti na trajekt) se vydáme do přístavu Bastia, kde se nalodíme na trajekt do Livorna.

10. den:

Do Brna přijedeme v dopoledních hodinách (cca 12:00).

Podrobné informace

Ubytování

Apartmán – 30 m2 (2-5 os.) - obytná místnost s rozkládacím dvojlůžkem ( rozkládací gauč 160) a kuchyňským koutem (lednice, varná deska, myčka nádobí, kávovar, mikrovlnná trouba, toustovač) - ložnice s manželkou postelí š.140 a jedním lůžkem na patro přes manželskou postel - koupelna – WC + sprchový kout - pračka, HD TV, klimatizace - terasa (apartmány v přízemí nebo patře) Moderní prázdninová vesnice MARINA D´ORU nabízí ubytování v apartmánech pro 2–5 osob. Celý areál je umístěn v soukromém parku přímo u překrásné písečné pláže. V areálu rezidence je k dispozici bazén, hřiště, tenisové kurty, mini-golf, herna a bazének pro děti, obchůdky a půjčovna sportovního vybavení, bar a restaurace. Nákupy potravin je možno řešit v průběhu jednotlivých programů.

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• trajekt Livorno–Bastia a zpět a přístavní poplatky
• 7× ubytování ve 2–4lůžkových apartmánových domech s přísluš.
• ložní prádlo
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4690 Kč
• pobytová taxa cca 5 €/os./pobyt
• ručníky, závěrečný úklid (provádí host sám, v příadě nedostatků je účtován poplatek ve výči cca 70 eur/jednotka/pobyt)

Předpokládaná částka na vstupy cca 60 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,2

5 hodnocení

9

Hotel

9

Strava

9,3

Delegát

9,3

Doprava


9
Hotel: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Ubytování, bylo hezké , čisté, odpovídající ceně.
Doprava: řidič si zaslouží diplom, je opravdu zkušený.
Strava: zájezd byl bez stravy není co hodnotit.
Delegát: pan inženýr je osoba svérázná :-). Studnice vědomostí, jeho znalosti Korsiky jsou obdivuhodné. Aktivita neutuchající. Tempo strhující. :-)
Iva Schnaubeltová - Korsika (06.09.2019 - 15.09.2019)

9,3
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Gabriela Štěrbová - Korsika (07.09.2018 - 16.09.2018)

9,3
Hotel: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
zajezd byl bez stravy.(nemůžu hodnotit). pan delegat byl super, měl o korsice všechno v maličku a co ne tak vytáhnul z knih. pořád nám opakoval podstatné věci, takže si to člověk vryl do hlavy. vybral si i slabší chvilku při poslednim výletu, ale tam jsem nebyl osobně, takže to vím jen z vypravění účastniků.
pan šofér mě překvapil, 100% profík.👍👍👍 . takové úzké cesty a vysoko v horách zvládnul s přehledem. ubytování se nám líbilo, organizace taky. za nás s manželkou výborné. 10 bodů.
Stanislav Výmola - Korsika (09.06.2017 - 18.06.2017)