X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Languedoc a Rousillon autobusem

Francie

PALAVAS • MONTPELLIER • ST-GUILHELM-le-DÉSERT • LA COUVERTOIRADE • BÉZIERS • SÈTE • NARBONNE • COLLIOURE • ELNE • PERPIGNAN • VILLEFRANCHE DE CONFLENT
Languedoc a Rousillon autobusem

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4200
1x večeře Na osobu / Na zájezd 600
3× hotel 3* u Perpignanu Na osobu / Na zájezd 2500
fakultativní výlet 6. den Na osobu / Na zájezd 690
5x snídaně Na osobu / Na zájezd 850
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Prahy v 15 h, nástupní místa: Plzeň, svozy od 4 osob: Hradec Králové, Pardubice a za 400 Kč z Brna a Olomouce, přes SRN.

2. den

Údolím Rhôny do Languedocu, PALAVAS, odpočinek po přejezdu na populárních plážích La Grande-Motte, koupání a odpočinek ve Lví zátoce, pro zájemce výlet po pobřeží k ruinám katedrály z 11. století, odpoledne přejezd místními dopravními linkami do města MONTPELLIER, střediska kraje Languedoc, katedrála sv. Petra, procházka starými uličkami, Opera Corum, elegantní park Promenade de Peyrou s vodním pavilonkem, pozoruhodná čtvrť moderní architektury Antigone podle projektů Richarda Boffila).

3. den:

Oblast pohoří Céveny, přírodní park Haut Languedoc a Svatojakubská cesta : divoké strže řeky Hérault a kamenný Ďáblův most Pont-du-Diable, tisíc let starý, dále jedinečná aragonitová jeskyně Clamouse, půvabné starobylé městečko St-GUILHELM-le-DÉSERT mezi horami, poutní místo, románský klášter původně z 10. stol., příp. výstup k hradní zřícenině, anebo procházky úzklými uličkami s květinami a průchody, pohoda a posezení v kavárničce, osvěžující koupání v jezeře na řece Hérault pod Ďáblovým mostem, výjezd na náhorní plošiny Causses, LA COUVERTOIRADE, opevněné městečko templářů, procházka po hradbách, anebo variantně celodenní pobyt u moře, návrat na ubytování.

4. den:

Přejezd podél moře (Lví záliv), ranní koupání na plážích v blízkosti SÈTE, anebo dle počasí místo toho prohlídka města BÉZIERS u ústí Canalu du Midi do moře, památky, vzpomínky na náboženskou sektu katarů , katedrála St-Nazaire s krásnou sochařskou výzdobou, dále procházka podél kanálu du Midi (UNESCO) s celou řadou zdymadel - vynikající technické dílo, vinařským krajem Pezenas do města NARBONNE, kdysi významného střediska Římanů, prohlídka podzemních chodeb horreum - sýpky z římských dob, z 1. st. př. Kr., dále Arcibiskupský palác s interiéry se zajímavým muzeem, křížová chodba ze 14. století a skvělá katedrála St-Just et St-Pasteur, průjezd languedockou vrchovinou ke středověkému opatství Fontfroide, prohlídka areálu i se zahradou růží, ubytování a večerní ochutnávka místních vín Fitou a Corbières a dalších gastronomických specialit.

5. den:

PERPIGNAN, správní středisko kraje Roussillon pod Pyrenejemi , barokní katedrála z oblázků a cihel (výrazný španělský vliv v interiéru), palác mallorských králů, cesta do podhůří Pyrenejí do románského opatství Saint-Michel-de-Cuxa, které je původem už předrománské, z 9. st., chrám a rajský dvůr se sloupy s překrásnými hlavicemi, možnost nákupu vín, dále úchvatné přírodní scenérie - skalní město zemních pyramid, zvaných "varhany", přejezd na pobřeží Côte Vermeille, kde se podhůří Pyrenejí svažuje k moři, okouzlující barevné přímořské městečko COLLIOURE, které inspirovalo Matisse a Deraina, královský hrad Château Royal, Vaubanova pevnost, mys Rederis, výhledy na moře, koupání na pláži hned pod městečkem (dle počasí, variantně starobylé ELNE s pozoruhodnou katedrála svaté Eulálie z 11.–15. st. a překrásně zdobenými sloupy v chodbě rajského dvora).

6. den:

Fakultativní výlet do podhůří Pyrenejí za katarskými hrady : kraj Corbières (vinice, voňavé porosty garrigue) a turistika ke katarským hradům : Quéribus na skalním útesu, romantický hrad Peyrepertuse (výstup je trochu náročný), fantastický výhled, hrad a malebné vesnice, nebo návrat na koupání (dle počasí), anebo variantně celodenní koupání na Port Barcarēs, návrat, fakultativně francouzská večeře za příplatek.

7. den:

Den pro francouzské Pyreneje : horské městečko VILLEFRANCHE DE CONFLENT (UNESCO), které se ubránilo i Maurům, Vaubanova pevnost vysoko nad strží, zajímavé okolí, fakultativně jedinečný zážitek, cesta pověstným „žlutým vláčkem“ (v barvách Languedocu ) Le Petit Train Jaune z r. 1910, úzkokolejka vede roklemi, viadukty až do pohoří Cerdagne, ráj pro fotografy, turistika horským údolím a středověkou vesnicí, úchvatné výhledy, nebo relax v horské osadě a návštěva termálních lázní, anebo celodenní individuální program ve Villefranche: turistika k pevnosti nebo prohlídka nedalekých jeskyň, anebo cesta místní dopravou a turistika ke klášterům pod horou Canigou (2.784 m, posvátná hora Katalánců): opatství Prieure de Serrabone anebo odlehlý klášter Saint-Martin-du-Canigou, románská architektura a jedinečné přírodní scenérie, všichni: dle času večerní městečko VILLEFRANCHE, městečko katalánského rázu s katedrálou, možnost večeře, posezení u languedockého růžového vína či pastisu na rozloučenou, odjezd do ČR.

8. den:

Návrat do Prahy odpoledne.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4.200 Kč
• 1× fakultativní večeře dle programu 600 Kč
• 3× hotel 3* u Perpignanu 2.500 Kč
• fakultativní výlet 6. den (min. 15 os.) 690 Kč
• 5x snídaně 850 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy