X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Languedoc, kraj Katarů a kaňon Ardèche - letecky

Francie

ORANGE • MONTPELLIER • HAUT LANGUEDOC • AIGUES MORTES • ST. GUILHELM LE DÉSERT • LA COUVERTOIRADE • SÉTE • BÉZIERS • CANAL DU MIDI • NARBONNE • PERPIGNAN • CARCASSONNE • QUÉRIBUS • PEYREPERTUSE • CHAUVETOVA JESKYNĚ • LYON

Historický kraj Languedoc-Rousillon leží mezi Provence, Katalánskem, Pyrenejemi, pohořím Cévennes a nedohlednými plážemi Lví zátoky. Oblast se pyšní řadou památek UNESCO, katarskými hrady a jedinečnými přírodními útvary, ale i skvělým vínem, středomořskou kuchyní a nádherným koupáním. Poznávací zájezd s turistikou, koupáním ve Lvím zálivu.
Languedoc, kraj Katarů a kaňon Ardèche - letecky

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5990
3× hotel 3* u Perpignanu Na osobu / Na zájezd 3800
1x večeře Na osobu / Na zájezd 700
výlet na katarské hrady (od 15 os.) Na osobu / Na zájezd 800
výlet do Carsassonne (od 15 os.) Na osobu / Na zájezd 600
záloha na vstup do Chauvetovy jeskyně Na osobu / Na zájezd 400
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Lyonu v poledne, z Lyonu českým busem (možnost nápojů za Kč), cesta údolím Rhôny do Vienne metropole na Rhôně, někdejšího města Římanů v krásné kotlině s řadou římských a středověkých památek: Augustův a Liviin chrám, divadlo, románsko-gotická katedrála, kostel z 5. stol.. Po prohlídce cesta pokračuje oblastí vyhlášených vín Côtes du Rhône.

2. den

Po snídani se vydáme do Orange, města s dvěma římskými památkami - vítězným obloukem (UNESCO) a divadlem z doby císaře Augusta, s jedinečnou akustikou. Cesta pokračuje krajem Provence do Languedocu, zastávka v Aigues Mortes, městečku obehnaném hradbami, kdysi přístavu (nyní dál od moře) s historií Římanů, křižáckých válek i vězení pro templáře, v okolí se těží sůl, a jsou zde oblíbené pláže La Grande-Motte u městečka Palavas, zájemci mohou navštívit katedrálu z 11. st. na úzkém proužku země mezi mořem a lagunou. Koupání a odpočinek ve Lví zátoce. Návštěva Montpellier, velkoměsto, správní centrum kraje - Opera Corum, katedrála St-Pierre, park Promenade de Peyrou s vodním pavilonkem, spleť starých uliček, velkolepá moderní čtvrť Antigone (dílo Richarda Boffila), ubytování.

3. den:

Tento den vás čeká předhůří Cévennes a Svatojakubská cesta a přírodní park Haut Languedoc: nezapomenutelné výhledy na pohoří Causses, kaňon řeky Hérault a prastarý středověký Ďáblův most, nejkrásnější přírodní scenérie oblasti, prohlídka unikátní aragonitové jeskyně Clamouse s bělostnými krápníky, St-Guilhelm-le-Désert, starobylé městečko na Svatojakubské cestě sevřené horami, s románským klášterem z 10. stol., křivolakými uličkami a průchody, možnost odpočinku u kávy nebo kratší výstup na zříceninu strážního hradu. Krátké volno na koupání v jezírku řeky Hérault u středověkého mostu Pont-du-Diable, výjezd na náhorní plošinu v Cévennách. Na závěr pak La Couvertoirade, opevněné městečko templářů, variantně celodenní koupání na plážích, návrat na ubytování.

4. den:

Lví zátoka Golfe du Lion: nejprve přejezd po pobřeží s možností koupání na příjemných plážích u městečka Sète nebo variantně prohlídka středověkého města Béziers blízko ústí Canalu du Midi (UNESCO), jednoho z významných středisek katarského hnutí - katedrála St-Nazaire s krásnou sochařskou výzdobou a procházka podél kanálu du Midi s velkou soustavou zdymadel. Následuje Narbonne, původně galořímské město, centrum provincie a později arcibiskupství - horreum - podzemní starověké sýpky z 1. st. př. Kr., jedinečný komplex katedrály St-Just et St-Pasteur a arcibiskupského paláce s křížovou chodbou ze 14. stol., vinařský kraj Pézenas, ubytování a společná ochutnávka místních specialit a vín Fitou a Corbières a dalších místních specialit

5. den:

Po snídani navštívíme roussillonské hlavní město Perpignan s palácem mallorských králů a katedrálou z oblázků a cihel s přepychovým barokním interiérem. Cesta pokračuje krajem Roussillon, turistika v malém skalním městě zemních pyramid, variantně celodenní koupání na plážích Port Barcarēs, fakultativní výlet do středověkého opevněného města Carcassonne (UNESCO) s hradem, unikátní katedrálou a technickou památkou - kanálem du Midi (UNESCO). Fakult. cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží, podvečerní koupání v moři, večer odjezd na ubytování.

6. den:

Celodenní koupání na Port Barcarēs nebo fakultativní výlet do podhůří Pyrenejí za katarskými hrady: kraj Corbières (vinice, voňavé porosty garrigue) a turistika ke katarským hradům: Quéribus na skalním útesu, romantický hrad Peyrepertuse s fantastickým výhledem, hrad a malebné vesnice, Salses - středověká a Vaubanova pevnost, návrat na ubytování. Fakultativně večeře ve francouzském stylu (za příplatek).

7. den:

Kolem kaňonu řeky Ardèche s romantickou skalní bránou Pont d´Arc přijedeme k významné pravěké památce lidu aurignacké kultury (40.000 let př. n. l.), Chauvetově jeskyni (cca 13 €) objevené roku 1994. A nesmíme opomenout zcela nově otevřené muzeum s replikami nástěnných maleb pravěkého člověka. Eventuálně jeskyně d´Orgnac a koupání v řece Ardéche. Naší poslední zastávkou bude večerní Lyon (UNESCO), mekka gurmánů, kde se projdeme po pobřežní promenádě a kolem katedrály s celonočním ruchem.

8. den:

Po snídani transfer na letiště, odlet do Prahy, návrat v odpoledních hodinách.

Podrobné informace

Ubytování

7x hotel typu řetězce Accor. V době vrcholné dovolené v Evropě a celofrancouzské dovolené je velmi náročné získat ubytování blízko moře a cena je mnohem vyšší než jinde ve Francii. Využíváme hotely tranzitního typu, které jsou mimo centrum měst 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím (některé pokoje mají ke klasické francouzské posteli ještě palandu, vždy příslušenství na pokoji (sprcha+WC), TV: 2x u Montpellier, 3x hotel u Perpignanu. V případě zájmu o luxusnější ubytování možnost příplatku a ubytování v hotelu Kyriad či Campanila. Příplatek obsahuje rozdíl ceny ubytování a snídaně. Doporučujeme rezervaci včas.
Možnost třílůžkového pokoje - na vyžádání v CK (jedná se většinou o pokoj s francouzskou postelí pro 2 osoby a nad ní palandu pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé)

Stravování

7x snídaně (podávají se v hotelu) - jsou formou kontinentálního bufetu (káva, čaje, čokoláda, bagety, topinkové chleby, bábovky, magdaleny, sladké rohlíky, jablečná přesnídávka, jogurt, příp. někdy pudink, džus, marmelády, med, obyčejné a slané máslo). Upozorňujeme, že v hotelích je velmi přísně zakázáno užívání varných konvic a ohřívačů.
V hotelích většinou nelze zajistit večeře, někdy ubytování umožňuje v blízkosti stravování, večeře se dá pořídit od 20 €, menu od 25 €, ale až od 19. hodiny. 1x je společná večeře zajištěna fakultativně v restauraci u Perpignanu na závěrzájezdu – francouzské 3-chodové menu bez nápojů, menu zaměřené na místní speciality.

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha–Lyon–Praha
• letištní taxy a palivové příplatky
• dopravu autobusem dle programu
• 7× ubytování v 2-3* hotelích ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× snídani
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 990 Kč
• 1× večeře 700 Kč
• 3× hotel 3* v Perpignanu 3.800 Kč
• fakultativní výlet do Carcassonne (od 15 os.) 600 Kč
• fakultativní výlet na katarské hrady (min. 15 os.) 800 Kč
• záloha na vstup do Chauvetovy jeskyně 400 Kč

Doprava

Letecká doprava do Francie, let z Prahy do Lyonu a zpět, po Languedocu českým autobusem s klimatizací, WC, DVD a barem na teplé a studené nápoje, prodej nápojů za Kč.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy