X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Normandie a Bretaň

Francie

REMEŠ • AMIENS • ROUEN • ÉTRETAT • ARROMANCHES • MONT SAINT MICHEL • SAINT MALO • CANCALE • FOUGÈRES • VITRÉ • PERROS-GUIREC • GUIMILIAU • POINTE DU RAZ • CONCARNEAU • CARNAC • VANNES • MNIŠÍ OSTROV
Normandie a Bretaň
9,1 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

5x večeře Na osobu / Na zájezd 4990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna - předpokládaný odjezd 6:00. Další nástupní místa: Uherské Hradiště 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Přerov 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč, Ostrava 600 Kč, Frýdek-Místek 600 Kč, Nový Jičín 600 Kč, Hranice na Moravě 600 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma, svoz Kuřim a Tišnov zdarma. Přes Německo se dostaneme do Francie, kde se ve večerních hodinách ubytujeme v hotelu v okolí Remeše.

2. den

Cestou do Normandie se zastavíme v kraji Champagne – v Remeši, v jednom z historicky nejvýznamnějších francouzských měst, které střeží jedinečný kulturní odkaz v podobě monumentální gotické katedrály Notre-Dame (UNESCO). S výrobou šampaňského se seznámíme v jednom z vinařských podniků. Součástí prohlídky bude samozřejmě i ochutnávka a možnost nákupu. Oblastí nejkrvavějších bojišť 1. sv. války na řece Sommě se přesuneme do starobylého města Amiens (UNESCO), kde navštívíme další, neméně známou katedrálu. Poté, co se ubytujeme v hotelu v Rouenu, připomeneme si krutý konec Johanky z Arku procházkou večerním starým městem s hrázděnými domy a katedrálou Notre-Dame, známou z Monetových obrazů. Město vystavěné na řece Seině je hlavním městem Normandského vévodství a často se mu přezdívá Hamburg Západu. Toto okouzlující město se pyšní krásně zrekonstruovaným starým jádrem a procházka jeho klikatými úzkými uličkami je jedinečným zážitkem.

3. den:

Dopoledne strávíme na břehu Lamanšského průlivu v lázeňském městě Étretat na Alabastrovém pobřeží francouzské Normandie. Město proslavily křídové útesy lemující oblázkovou pláž na pobřeží kanálu La Manche. Malíři, zvláště impresionisté, si oblíbili levý útes Falaise d´Aval, který spisovateli Guy de Maupassantovi připomínal slona namáčejícího si chobot v moři. Budeme mít dostatek času nejen k obdivování bizarních skalních útesů, ale i ke koupání na oblázkové pláži (v případě vhodného počasí). Přes kdysi slavný korzárský přístav Le Havre, největší lanový most Pont du Normandie a půvabný opevněný přístav Honfleur, přijedeme do Arromanches. Okolní písečné pláže se staly ke konci 2. sv. války dějištěm vylodění spojeneckých vojsk. Události spojené s krvavými boji si oživíme v působivém muzeu (dokument v češtině). Večer se ubytujeme v hotelu v okolí města St. Lo.

4. den:

Na pomezí Normandie a Bretaně nás přivítá unikátní románsko-gotický klášter, magický Mont Saint Michel (UNESCO). Hrdě se tyčí na žulovém útesu za přílivu obklopený mořem, za odlivu nedozírnými písčinami. Keltové věřili, že na ostrov Mont Saint Michel odcházejí duše zemřelých. Mont Saint Michel je považovaný za jeden z divů západního světa a patří k nejnavštěvovanějších památkám ve Francii. Již v Bretani navštívíme slavný přístav Saint Malo, místo věčného odpočinku spisovatele Chateaubrianda. Saint-Malo bylo po staletí známé jako korzárské město. Ze svých zisků si piráti pak stavěli uvnitř hradeb honosné domy. Po procházce po mohutných městských hradbách nám jistě přijde vhod osvěžení ve vodách průlivu (v případě vhodného počasí). Cestou do vnitrozemí ochutnáme ústřice ve městě Cancale. V podvečer si prohlédneme další velkolepé opevněné město a hrad Fougères. Ubytujeme se v hotelu.

5. den:

Dnešní den zahájíme návštěvou dalšího opevněného středověkého města Vitré. Zdánlivě divoké město obklopují pečlivě střižené okrasné ploty a další živá flóra, která vynesla městu několik ocenění. Květinové město se pyšní jedním z prvních ekologických parků ve Francii, jenž leží přímo ve středu města. Kolem hlavního města Bretaně Rennes se přesuneme dále na Pobřeží růžové žuly táhnoucí se od střediska Perros -Guirec. Tato část Bretaně je známá nejen díky bizarním růžovým skalním útesům, ale také pro své kouzelné pláže, které využijeme ke krátkému koupání a relaxaci. Cestou na ubytování se zastavíme ve vesnici Guimilau. Tato i další okolní venkovské osady se pyšní naprosto unikátními farními dvory s kalváriemi, zdobenými desítkami biblických postav.

6. den:

Nejzápadnějším místem bretaňského poloostrova je velice dramaticky vyhlížející mys Pointe du Raz, úzký výběžek mysu Cap Sizun pyšnící se rozervanými skálami a bouřícím mořem. Občerstvíme se v místní restauraci a po krátké procházce přejedeme do žulovými hradbami obehnaného rybářského přístavu Concarneau. Mimo příklady typické bretaňské architektury nám také nabídne množství restaurací, kde můžeme ochutnat některou z bretaňských specialit. Vrcholem dnešního dne bude návštěva největšího naleziště pravěkých památek na světě – Carnac. Tisíce zdejších menhirů různých velikostí jsou jednou z největších záhad světové archeologie. Byly vztyčeny asi před 6 000 lety, jsou tedy ještě starší než pyramidy v Gíze a o jejich původu se neustále vedou vášnivé debaty. Po prohlídce Carnacu odjedeme na ubytování do hotelu.

7. den:

Náš program zakončíme ve městě Vannes na břehu hlubokého zálivu Morbihan. Záliv posetý desítkami malých ostrůvků tu vytváří naprosto fantastickou iluzi plovoucí pevniny. Město Vannes nám jistě učaruje svým romantickým starým městem, ale poslouží nám také jako základna k lodnímu výletu na Mniší ostrov, kde se můžeme procházet, koupat nebo jen tak relaxovat až do večerního odjezdu. Pobyt v Bretani by nebyl možný bez návštěvy některé z mnoha creperií, kde ochutnáme typické palačinky roztodivných chutí, sladké i slané.

8. den:

Příjezd do Brna v podvečerních hodinách (cca 18:00).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 6× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 6× snídani
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• pobytovou taxu (hradí se na místě)
• lodní plavby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4 990 Kč- již nelze
• 5× večeře (2.–6. den) 4 990 KčPředpokládaná částka na vstupy cca 80 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,1

7 hodnocení

9

Hotel

8,7

Strava

9,3

Delegát

9,5

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Delegát vynikající, odborně znalý, přesto velmi přátelský stejně jako řidiči. S touto sestavou bychom rádi jezdili na všechny zájezdy. Glier
Ladislav Glier - Normandie a Bretaň (02.08.2019 - 09.08.2019)

7
Hotel: 8
Strava: 5
Doprava: 8
Delegát: 7
Dagmar Kolářová - Normandie a Bretaň (03.08.2018 - 10.08.2018)

8
Hotel: 6
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 9
Richard Kodera - Normandie a Bretaň (05.08.2017 - 12.08.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Se zájezdem jsme byli ohromně spokojeni. Program byl bohatý a zajímavě sestavený.Průvodce byl velmi dobrý organizátor a výborný tlumočník. Určitě bychom si příště vybrali zájezd s vaší cestovní kanceláří.
Alexandra Hanwaldová - Normandie a Bretaň (05.08.2017 - 12.08.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl výborný a vydařil se! Program byl výborně připraven - pouze pokud jde o návštěvu památníku Thiepval, lepší by bylo strávit asi delší dobu v Amiens.
Jana Hradecká - Normandie a Bretaň (05.08.2017 - 12.08.2017)

9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Zvláštní ocenění patří po právu průvodci p.Kolaříkovi - na výsost fundovaný, milý, ochotný. Jeho znalosti o zemi obdivuhodné, doplnění výkladu obrazovým materiálem, ukázkami z beletrie a filmové tvorby (bezprostřední souvislost s danou oblastí) z "didaktického" hlediska ukázkové. Program propracovaný do detailu, vypíchnuto to nezajímavější, na druhou stranu pojato vše velmi komplexně.
Celkově jsme byli velmi spokojeni (ostatně jako vždy s EMMou) a děkujeme.
Kopecký
Stanislav Kopecký - Normandie a Bretaň (05.08.2017 - 12.08.2017)