X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Skryté perly Provence - program s koupáním v moři, jezeře i řece

Francie

MARSEILLE • AVIGNON • ARLES • MOUSTIERS-SAINTE-MARIE • KAŇON DU VERDON • STE-CROIX DU VERDON • CANNES • NICE
Skryté perly Provence - program s koupáním v moři, jezeře i řece

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách. Další nástupní místa: Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 400 Kč, Prostějov 400 Kč, Vyškov 300 Kč, Ostrava 500 Kč, Frýdek-Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Hranice na Moravě 500 Kč, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Praha 500 Kč. Přejezd Rakouskem do Francie.

2. den

Dnes náš čeká celodenní program v hlavním městě Provence – v Marseille. Druhé největší město a nejvýznamnější přístav Francie bylo velkým střediskem už ve starověku a po staletí představovalo bránu k Blízkému východu. Tuto slávu připomíná Starý přístav, kde najdeme hned několik muzeí historie a námořnictví. Nalezneme zde uličky plné typických marseilleských hospůdek, ve kterých budeme moci ochutnat „plody moře“ nebo místní rybí specialitu „bujabézu“. Spatříme baziliku Notre Dame de la Garde a pokocháme se fascinujícím pohledem na město i přilehlé ostrovy. Budeme mít i možnost vykoupat se v moři v části Prado a podniknout výlet na nedaleký ostrov IF, na kterém se odehrával děj románu Alexandra Dumase staršího - hrabě Monte Christo. Tato legendární pevnost ukrývá celu, ve které byl vězněn Edmond Dantes a kterou si můžeme také prohlédnout. K večeru se přesuneme do Avignonu, kde se ubytujeme. Společně si toto krásně nasvětlené historické město půjdeme prohlédnout. Spatříme slavný papežský palác i další neméně slavnou památku - Avignonský most, řadu opevnění, kostelů a kaplí, které městu dodávají jedinečnou atmosféru.

3. den:

Po snídani navštívíme antické město Arles (UNESCO). Van Goghovo Arles láká na bohatou historii a je vstupní branou do krásné okolní přírody (mimochodem právě v provensálském Arles se odehrála ona osudná hádka van Gogha s Paulem Gauginem, po níž van Gogh přišel o ucho). Shlédneme mnohé antické památky, například Constantinův palác, jedinečnou oválnou arénu z 1. století nebo kostel Notre Dame de la Major ze 12. století. Poté zavítáme k viaduktu PONT DU GARD (UNESCO), k antickému krasavci, který je 49 m vysoký, 274 m dlouhý a na jeho výstavbu bylo zapotřebí 50 tisíc tun kamene, přičemž některé kvádry váží až šest tun. A hlavně, celý most byl postaven bez malty. Tento technický unikát je po Eiffelově věži a zámku ve Versailles třetím nejnavštěvovanějším místem ve Francii. My si zde uděláme piknik a budeme mít možnost se vykoupat v řece Gard - koupání s výhledem na akvadukt patří k nezapomenutelným zážitkům.

4. den:

Po snídani budeme míjet rozkvetlá levandulová pole, u kterých se také krátce zastavíme a naše cesta dál povede do krásné provensálské vesnice Moustiers-St.-Marie, která je označována nejkrásnější vsí Francie. Dominantou městečka je pozlacená zvonice kostela na náměstí, postavená v tzv. lombardském románském slohu. Celkovému pohledu však vévodí vápencové skály, v jejichž zlomu je Moustiers položeno. Po staletí byla vesnice centrem keramického průmyslu, zejména výroby fajánse (keramiky s bílou glazurou). Následně přijedeme do nejpůvabnějšího francouzského kaňonu DU VERDON. Oficiální název největšího kaňonu Evropy je Grand Canyon Du Verdon. Překrásnou scenérii s výhledem nabízí toto romantické a tak trochu tajemné místo. Při pohledu do hloubky 700 m se až tají dech. Svislé vápencové stěny jsou od sebe vzdálené v nejužším místě jen šest metrů. Kaňon vede až k přehradnímu jezeru LAC DE STE-CROIX a bývá označován jako menší bratr amerického Grand Canyonu. U jezera budeme relaxovat a užívat si pohody u vody.

5. den:

Poslední den našeho výletu zavítáme na FRANCOUZSKOU RIVIÉRU, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, která nabízí mnohem víc než jen malebné pláže oblíbené filmovými hvězdami. Jako první nás na francouzské riviéře přivítá město filmových hvězd a festivalů Cannes. Najdeme zde otisky dlaní známých herců na dlažbě kolem Festivalového paláce i proslulé schody s červeným kobercem, na kterých stála nejedna slavná celebrita filmového plátna. Projdeme se po promenádě Croisette a podél luxusních hotelů. Následně přejedeme ke královně Azurového pobřeží do jednoho z nejstarších luxusních lázeňských středisek zde Nice. 5 km dlouhý bulvár Promenade des Anglais a překrásné staré město zažilo již mnoho světových osobností včetně ruských carů. Po prohlídce historického centra až do podvečerního odjezdu strávíme čas koupáním na místních plážích. V nočních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

6. den:

Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu lux. autobusem
• 3× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
• 3× snídani
• služby průvodce

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

pobytové taxy
lodní dopravu
Doporučená částka na vstupy cca 60 eur.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 2 990 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy