X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Severní Irsko v kostce

Irsko

<

1. DEN

Dopoledne odlet z Prahy do Dublinu (za příplatek transfer z Brna a Ostravy). Přílet do Dublinu, odpoledne prohlídka hlavního a zároveň největšího města Irska. Návštěva katedrály sv. Patrika a univerzity Nejsvětější Trojice Trinity College a dále muzea Guinessova pivovaru. Ubytování v Dublinu. Večer místní dopravou možnost návštěvy části Temple bar u řeky Liffey, dublinské čtvrti s typickými irskými restauracemi s živou irskou hudbou.

2. DEN

Ráno zastávka v mýtické Taře se základy keltských královských paláců, jednom z nejvýznamnějších míst keltského Irska. Návštěva megalitické mohyly v Newgrange, skoro 5000 let staré pohřební komory, nacházející se v malebném údolí řeky Boyne. Pokračování cesty k jednomu z nejslavnějších náboženských míst země, ke klášternímu komplexu Monasterboice se zbytky kláštera z 5. stol., dvěma kostely a překrásnými kamennými kříži s biblickými náměty. Další zastávka v Armagh, v jednom z nejpamátnějších měst Irska, které vzniklo v době působení sv. Patrika a příchodu křesťanství. Ubytování u Belfastu.

3. DEN

Po snídani odjezd na prohlídku Belfastu, města v ústí řeky Ladan, města s impozantními bankami, kostely a nádhernými budovami z 19. a 20. stol. - radnice, Grand Opera House, katedrála sv. Anny. Procházka po Entries, spleti úzkých uliček s nejlepšími krčmami ve městě. Po prohlídce přejezd na ubytování k pobřeží Londonderry. Ubytování u Portrush.

4. DEN

Po snídani se podél pobřeží dostaneme k Obrovu chodníku (Giant´s Causeway), čedičovým sloupům rozsetým podél vody, které podle legendy postavil irský obr Finn McCool, aby se dostal suchou nohou ke své milé, žijící na jednom ze skotských ostrůvků, a které jsou v současnosti pod ochranou UNESCO. Možnost návštěvy nejstarší palírny whiskey v Bushmills. Pokračování cesty po pobřeží přes Ballycastle k provazovému žebříku Carrick-a-rede Rope Bridge, zavěšenému 25 m nad mořskou hladinou. Ubytování v hrabství Lough.

5. DEN

Ráno po snídani odjezd na letiště do Dublinu, odlet do Prahy.
Severní Irsko v kostce

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na jednotku / Na zájezd 3000
Večeře Na osobu / Na zájezd 1200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

Podrobné informace

Příplatky

• letištní taxy 2 500 Kč
• jednolůžkový pokoj 3 000 Kč
• 4x večeře 1 200 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy