X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Krásy Islandu s turistikou

Island

Zájezd s českým průvodcem, vozidlem 4x4 pro 8 osob – skupina max. 8 osob:

KEFLAVÍK • GARDUR • GUNNUHVER • GRINDAVÍK • KRÍSUVÍK • VESTMANNSKÉ OSTROVY • vodopád SELJALANDFOSS • vodopád SKOGAFOSS • sopka EYJAFJALLAJÖKULL • DÝRHOLAEY • ledovec MÝRDALSJÖKULL • městečko VIK • LANDMANNALAUGAR • sopka HEKLA • gejzír STROKUR • vodopád HAIFOSS • THINGVELLIR • HVERAGERDI • REYKJAVÍK • MODRÁ LAGUNA

Tento zájezd vychází z programu osvědčeného a léty prověřeného zájezdu Island – mezi sopkami, ledovci a horkými prameny, viz popis tohoto zájezdu. Program se ve všech podstatných bodech se shoduje, ale navíc budou zařazeny pěší túry v rozsahu 10 až 16 km (5 až 8 hod.) v převážně hornatém terénu - kamenité, štěrkové stezky, strmá stoupání a klesání, tzn. střední obtížnost. Pro tyto akce využijeme dny, kdy k tomu bude příznivé počasí. Z toho vyplývá, že o počtu, délce i konkrétních dnech těchto akcí rozhodne právě převážně aktuální počasí. Odměnou vám bude to, že výměnou za určitou námahu se dostanete na krásná a jedinečná místa nezasažená masovým turismem.Tento typ zájezdu je vhodný pro sportovně založené účastníky, kteří jsou schopni bez problémů absolvovat výše uvedené vzdálenosti i v několika dnech po sobě. Předpokladem je samozřejmě odpovídající výbava jako: batoh na jednodenní túry, pevné turistické boty, oblečení (případně pláštěnka), které vás ochrání před nenadálými změnami počasí, zejména větrem a deštěm. Doporučuji rovněž turistické hole.Plánované túry:
Do hornatého a vulkanicky aktivního vnitrozemí poloostrova Reykjanes
Túra v pohoří Hengil k pramenům teplé říčky (nedaleko Hveragerdi)
Túra k druhému nejvyššímu vodopádu Islandu Haifossu
Okruh v jedné z nejatraktivnějších oblastí Islandu Landmannalaugari (Duhové hory)
Sopky a monumentální útesy Vestmanských ostrovůIsland je ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu. S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů. Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády. Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci, pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány. Právě proto se i vžilo označení „Ostrov ohně a ledu“.


Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna vozidlem 4x4 pro 8 osob+řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal, který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.


Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.


Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 350.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.


Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost.


Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů. Často vedou pískem a lávovými poli, proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod vozidla s pohonem všech kol, které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.


Krásy Islandu s turistikou
9,1 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 10500
6x snídaně Na osobu / Na zájezd 1980
vstup do Modré laguny dospělý Na osobu / Na zájezd 2500
vstup do Modré laguny dítě do 13,99 let Na osobu / Na zájezd zdarma
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy v 21.55 hod., přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně), ubytování v nedalekém penzionu.

2. den

To nejlepší z poloostrova Reykjanes: navštívíme Keflavík, Gunnuhver, Grindavík, Selrún. Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou, pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky, rybářské přístavy, geotermální pole s horkými bublajícími prameny. Navštívíme rovněž Vikingské muzeum, kde se budete moci projít po palubě vikingské lodi, která doplula až k americkým břehům. Přesun na jižní pobřeží na ubytování.

3. den:

Výlet lodí na Vestmannské ostrovy – vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem, místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy. Prohlédneme si rybářský přístav, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu). Fakultativně můžeme navštívit mořské akvárium nebo muzeum věnované erupci sopky Eldfell, případně můžete i ochutnat speciality místní vyhlášené restaurace.

4. den:

To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey – Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály, městečko Vík - nejižnější místo Islandu (možnost navštívit manufakturu na výrobu islandských vlněných svetrů a dalších výrobků).

5. den:

Navštívíme Thingvellir – nejvýznamnější místo islandské historie. Zde byl v roce 930 založen první parlament na světě. Je to i z přírodního hlediska pozoruhodné místo – největší geologický zlom, kde se rozestupují dvě kontinentální desky (severoamerická a euroasijská). Za příznivého počasí se projdeme v pohoří Hengil s krásnými vyhlídkami na největší jezero Islandu Thingvallavatn, nebo zvolíme koupání v teplé řece pramenící v těchto místech.

6. den:

Vydáme se k nejznámější islandské sopce Hekle, která je známá svými častými erupcemi. Dále navštívíme kráterové jezero Ljótipollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – duhové hory. Koupání v přírodní teplé laguně, případně výstup na vyhlídkovou horu Bláhnúkur.

7. den:

Dnes nás budou čekat nejnavštěvovanější místa Islandu, označovaná jako Zlatý okruh – vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur, katedrála Skálholt, kráter Kerid. K tomu si přidáme několik méně známých, ale o to zajímavějších přírodních pozoruhodností. Na závěr dne navštívíme druhý nejvyšší vodopád Haifoss.

8. den:

Prohlídka nejsevernějšího hlavního města Reykjavíku – katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami, rybářská restaurace, Perlan - vodojem s teplou vodou pro Reykjavík s vyhlídkou na město, sídlo presidenta. Fakultativní výlet za pozorováním velryb, rovněž fakultativně koupání v Modré laguně, přesun na letiště.

9. den:

Odlet z letiště Keflavík v 00.40 hod., přílet do Prahy v 06:25 hod.

Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenku Praha - Island – Praha
• dopravu autem s pohonem všech kol pro 8 osob+řidič po Islandu
• služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
• 1x ubytování v penzionu u letiště po příletu, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení, snídaně v ceně
• 6x ubytování v penzionu v Selfoss, dvoulůžkové pokoje s umyvadlem, společné sociální zařízení, Wi-Fi zdarma, snídaně za • příplatek, k dispozici kuchyňka
• výlet na Westmannské ostrovy

Příplatky

• 6x snídaně 1.980 Kč
• vstupné do Modré laguny 2.500 Kč, děti do 13 roků včetně zdarma
• jednolůžkový pokoj 10.500 Kč
• výlet za pozorováním velryb 9.900 ISK (asi 80 EUR), objednání a platba na místě
• Předpokládaná částka na vstupy 3.100 ISK (asi 25 EUR)

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 5.8.2019
Mnohokrát děkujeme za krásnou dovolenou na Islandu. Vše proběhlo tak, jak bylo domluveno, bez jakéhokoliv zádrhelu. Náš dík pak patří především našemu průvodci Janu Smejkalovi, který nás provedl i provezl krásnými místy a svým přátelským přístupem a znalostí Islandu udělal z této dovolené úžasný zážitek. Moc děkujeme.
Danuše Navrátilová, Olomouc

Mail doručen: 7.9.2018
Dovolená na Islandu, ze které jsme se vrátily minulý týden, předčila naše očekávání. Díky našemu průvodci, panu Janu Smejkalovi, který nás provezl a provedl krásnou islandskou krajinou, nelze na zážitky ze zájezdu zapomenout.
Chceme proto tímto ještě jednou poděkovat cestovní kanceláři EMMA, ale především panu Janu Smejkalovi
za jeho styl vedení zájezdu, který se nám velmi líbil.
Skovajsová,Císlerová
Domažlice

Mail doručen: 29.8.2018
Dobrý den,
chtěli bychom Vám poděkovat za krásnou dovolenou s Vaším průvodcem, panem Smejkalem, na Islandu. Cesta byla velmi dobře připravená, program gradoval a pokud jsme se chtěli dohodnout, co bylo vlastně nejlepší, tak VŠECHNO. Opravdu nabízíte vyjímečný produkt, vzhledem k množství a kvalitě navštívených míst, kam se mnoho cestovek nevydává.
Šárka Bendová

Mail doručen: 28.8.2018
Dobrý den pane Šedý,

byli jsme s Vaši ck na Islandu a moc se nám to líbilo. Vše bylo v pořádku a i počasí se povedlo.
Pan Smejkal je skvělý průvodce a vše organizuje podle předpovědi počasí.
Moc moc děkujeme a přeji co nejvíce spokojených zákazníků.
manželé Svobodovi.:-):-):-):-):-):-)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,1

6 hodnocení

9

Hotel

9

Strava

9,6

Delegát

8,8

Doprava


8,5
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 8
Peter Čakan - Krásy Islandu s turistikou (15.08.2020 - 23.08.2020)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Celkově jsme byli velmi spokojení. Vše vyšlo na jedničku. Přálo nám i počasí a průvodce pan Jan Šmejkal se nám s obětavostí a profesionalitou věnoval a ukázal nádherná místa Islandu. Moc děkujeme a na krásné zážitky budeme vzpomínat celý život. Štěpánka a Jan Bezděkovi. Domažlice.
Jan Bezděk - Krásy Islandu s turistikou (15.08.2020 - 23.08.2020)

9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Zájezd hodnotím jen v superlativech. Honza Smejkal je člověk na svém místě, ochotný, příjemný, znalý destinace. Volba tohoto zájezdu bylo jedno z mých správných životních rozhodnutí. Navíc jsme se sešli dobrá parta, takže opravdu super. K dopravě na místě (terénní Toyota) nemám žádné připomínky, všechny nás ale mrzela doprava letadlem. Jak na cestě na Island, tak na zpáteční jsme měli všichni sedadla rozházená po celém letadla. Zejména na cestě zpět. Při cestě na Island jsme měli místa ve dvou řadách, takže jsme se vzájemně proházeli, ale na cestě zpět to bylo od 6 - 23 řadu a každý sólo. Myslím si, že v dnešní době je toto řešitelné. Jinak všem doporučuji. :-)
Jiří Blažek - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (24.08.2019 - 01.09.2019)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Ivo Beran - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (10.08.2019 - 18.08.2019)

9
Hotel: 9
Doprava: 8
Delegát: 10
Rozhodně všem doporučuji. Pan Smejkal je výborný průvodce, dokáže výborně naplánovat každý den . Viděli jsme i mnoho míst , které jsme v programu neměli a dozvěděli se spoustu zajímavostí o životě na Islandu. Cestovní kancelář EMMA má vše dobře zajištěné. Dovolenou jsme si moc užili. J.S.
Jarmila Straňáková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (17.08.2019 - 25.08.2019)