X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Cesta za Etrusky a největší krásy na pomezí Lazia, Toskánska a Umbrie s koupáním u moře i jezera

Itálie

PITIGLIANO • SOVANA • BOLSENA • TARQUNIA (UNESCO) • VITERBO • CAPRAROLA • BAGNAIA • BOMARZO • CIVITA DI BAGNOREGIO • ORVIETO (UNESCO)
Cesta za Etrusky a největší krásy na pomezí Lazia, Toskánska a Umbrie s koupáním u moře i jezera
9,2 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

3x večeře Na osobu / Na zájezd 2700
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 05:15), Mikulova přes Rakousko do Itálie, další nástupní místa : Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč.. Večer dojedeme na ubytování u jezera Bolseno

2. den

Po snídani se vydáme do kraje Etrusků. Kolem kráterového jezera Bolseno dojedeme do Pitigliana s polohou vysoko nad jeskyněmi v útesech údolí Lante. Při pohledu z protějších kopců připomíná bochník chleba prohlodaný od myší – je to díky spoustě otvorů, oken a stěn domů z tmavého lávového kamene. Největšími atrakcemi horského městečka jsou středověké jádro s Palazzo Orsini ze 13. století s biskupstvím, pozůstatky akvaduktu, náměstí Piazza San Gregori, kostel San Rocco a skryté židovské ghetto. Za středověkou bránou Porta di Sovana narazíme na etruské hradby a etruské stezky Vie Cave, jimiž se projdeme. Poté se zastavíme v nedaleké malebné vesničce Sovana s jedinou ulicí vedoucí od hradních ruin ke katedrále. V okolí se nacházejí četné etruské hrobky. Naší poslední zastávkou bude městečko Bolsena, ležící u stejnojmenného jezera vulkanického původu. Možnost koupání. Prohlídka baziliky S. Kristina s kaplí zázraků Corpus Domini a hradu Rocca Monaldeschi.

3. den:

Po snídani navštívíme na pobřeží Tyrhénského moře starověkou Tarquinii – významné centrum etruské civilizace a na vrcholku nedalekého kopce si prohlédneme nekropoli s téměř 6 000 hrobkami vyhloubenými v měkkém sopečném tufu (UNESCO). Ve městě mrtvých nahlédneme i dovnitř některých hrobek, abychom uviděli fresky s rozmanitými výjevy, které měly mrtvým připomínat tento svět. Po poledni si uděláme volno ke koupání a odpočinku na pláži v Lido di Tarquinia. Na závěr dne se necháme zlákat jedinečnými renesančními zahradami Villy Lante v Bagnaia, které začal stavět slavný architekt italského manýrismu Vignola v roce 1562. Krásné sochy, četné fontány a bazény, vše vkusně obklopeno zelení, skrývají i žertovné překvapení pro své návštěvníky. Před příjezdem na hotel nás bude čekat degustace místních vín s možností výhodného nákupu místních produktů

4. den:

Po snídani pojedeme do Viterba, kde uvidíme půvabné středověké domy s věžemi, oblouky a vnějšími schodišti, náměstíčka s kašnami, dóm ze 12. století i úchvatnou lodžii Papežského paláce zbudovaného pro papeže, kteří Viterbo často navštěvovali. Poté v Caprarole prozkoumáme velkolepou venkovskou vilu Palazzo Farnese z 16. století – umně štukované vřetenové schodiště nás přivede do komnat s freskami s výjevy zachycujícími hrdinské příběhy ze života Herkula a rodu Farnesů. Součástí paláce je i manýristická zahrada s parkem. Další unikátní podívaná nás čeká v Bomarzu pod zámkem Orsini, kde budeme objevovat tajemná zákoutí v nebývalém parku Sacro Bosco – Svatý les, dnes často nazývaném Park příšer. Mytologické postavy a fantastické bytosti vyrostlé ze skalisek nemají obdoby. Jejich tvůrcem byl sám Pirro Ligorio, jehož práce na svatopetrské katedrále v Římě a vilách v Tivoli patří k nejobdivovanějším v Itálii. Návrat na ubytování.

5. den:

Snídaně. Po pozdějším odjezdu z hotelu zavítáme do starobylé vesničky na skalnatém ostrově uprostřed krajiny tvarované sopečnou činností a erozemi, do Civita di Bagnoregio. Naši poslední zastávkou bude Orvieto (UNESCO) založené Etrusky na 150 metrů vysokém tufovém skalisku. Do centra nás přiveze ozubnicová lanovka. Náš obdiv si zaslouží dóm s ohromující fasádou a průčelím zdobeným mozaikami, reliéfy, vnitřními freskami z 15. století. Pozoruhodná je také studna S. Patrizio, jež měla zásobovat město vodou v případě napadení. K vodní hladině míří dvě vzájemně se neprotínající spirálová schodiště s 248 schody, jimiž stoupali osli s nákladem vody. V malebných zákoutích Orvieta se rozloučíme s Itálií a odpoledne se vydáme na cestu zpět do ČR.

6. den:

V brzkých ranních hodinách návrat do Mikulova a Brna, do Prahy v dopoledních hodinách (předpokládaný příjezd Brno 7:30)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4x ubytování v hotelu 3*
• 4x snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 200 Kč
• 3x večeře 2 700 Kč
• pobytová taxa cca 6 €/os/pobyt
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

SLEVY:
• 3. osoba na přistýlce 1 400 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca80 €.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 5.8.2013
Dobrý den! Jmenuji se Jiří Valtr a zúčastnil jsem se se svojí ženou výše uvedeného zájezdu. Průvodkyní byla paní Jana Zaviačičová a právě tato žena je důvodem, proč jsem se odhodlal udělat tento krok - napsat a poslat tohoto mejlíka. Paní Jana Z. (pardon, to jméno budu nadále prozřetelně zkracovat proto, že jsem přímo expertem na komolení právě jmen, notabene neběžných) zanechala ve mně ten největší dojem. (Moje žena neoponuje.) To moje ohodnocení vychází nejenom z pohledu na tu mladici (účastníci zájezdu nejen průvodci naslouchají..., tudíž vzhled nemůže nebýt součástí důvěřivosti, jak tomu je u herce na jevišti, třeba!!!). Za svůj už ne krátký život jsem absolvoval mnoho různých zájezdů, dokonce i takových, jež byly organizovány cestovkami mimo českou kotlinku a jejichž průvodci pocházeli z povícero zemí, takže snad si mohu dovolit srovnání a v tomto případě dokonce i vysokého ohodnocení. Paní Janu Z. srovnávám s dosavadním svým zažitým vrcholem - s průvodkyní pocházející z Toronta, která nás provázela po Mexiku - časově více jak dvojnásobně delší "závislosti" než tomu bylo v Cestě za Etrusky -, a nyní ji odsunuji na místo druhé, protože ona Torontonka nebyla tolik vřelá. Paní Jana Z. je nejenom do nejmenšího detailu perfektním znalcem svého poslání, ona to poslání navíc povyšuje na se srdcem na dlani. Děkuji paní Jano Z. A jak jsem Vám řekl, pište. Máte pro to velké předpoklady. To Vaše ohromující vystupování na "jevišti" by tak bylo navždy stvrzeno hmatatelně. S úctou J. Valtr

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,2

7 hodnocení

8,3

Hotel

8,5

Strava

9,9

Delegát

10

Doprava


9,7
Hotel: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
S průvodkyní jsem byla již loni ve Slovinsku a musím jen chválit. Příjemná, informace "sype z rukávu", nadšená pro cestování, stále pozitivně naladěná. Skvěle postavený zájezd, doufám, že někdy příště se zase někde potkáme. Pochválit musím i řidiče, byli upravení, příjemní, ochotní a usměvaví, což není zvykem.
Hana Hostinská - Cesta za Etrusky (24.07.2019 - 29.07.2019)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Paní průvodkyně byla skvělá, řidiči autobusu byli úžasní. Nemělo to chybu.
Lopourová
Helena Lopourová - Cesta za Etrusky (24.07.2019 - 29.07.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byly jsme s dcerou velmi spokojené, nabitý program, služby vynikající. Bašeová
Ludmila Bašeová - Cesta za Etrusky (25.07.2018 - 30.07.2018)

8,8
Hotel: 7
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Pavel Grepl - Cesta za Etrusky (25.07.2018 - 30.07.2018)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Silvie Juráňová - Cesta za Etrusky (25.07.2018 - 30.07.2018)

7,8
Hotel: 6
Strava: 6
Doprava: 10
Delegát: 9
Marcela Gambová - Cesta za Etrusky (26.07.2017 - 31.07.2017)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Perfektně poskládaný zájezd s perfektní paní průvodkyní s výbornými ochotnými řidiči. Skvělý zážitek, za který moc děkujeme. Lenka Fialová
Lenka Fialová - Cesta za Etrusky (26.07.2017 - 31.07.2017)