X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Dolomity a ledovcová mumie Ötzi – největší archeologický objev současnosti

Itálie

ALTO ADIGE BRIXEN • TRAUTTMANSDORFF • MERANO • MESSNEROVO HORSKÉ MUZEUM • VAL DI EGA • POHOŘÍ LATEMAR A ROSENGARTEN • „TERASA DOLOMIT“ • SELLA • VAL GARDENA • MARMOLADA • TRENTO • BOLZANO • ÖTZI
Dolomity a ledovcová mumie Ötzi – největší archeologický objev současnosti
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna (cca 06:00), Mikulova, další nástupní místa:Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč. V odpoledních hodinách přejedeme Brennerský průsmyk, abychom navštívili hlavní město Alto Adige Brixen, kde si připomeneme pobyt K. H. Borovského. Objevíme malebně položené město v srdci Sarntalských Alp. Projdeme se Starým městem s uličkami se středověkými domy s podloubími, uvidíme Brixenskou katedrálu i Biskupský hrad s palácem, někdejší, sídlem říšských biskupů. A samozřejmě se zastavíme také u domu, kde Karel Havlíček Borovský ve vyhnanství žil. Na večeři a ubytování přijedeme do hotelu s bazénem nedaleko Bolzana, který se nám stane dočasným domovem po celou dobu pobytu.

2. den

Po snídani navštívíme zahrady zámku Trauttmansdorff. Během nenáročné turistické procházky budeme obdivovat panorama Merana, pohledy do údolí a vinice. Po cestě císařovny Sissi sejdeme do centra Merana, města s pravou středomořskou atmosférou. Poté si prohlédneme staré město se středověkými branami a podloubím, knížecí hrad, gotický dóm, památník císařovny Sissi, která tyto lázně proslavila, lázeňský dům a projdeme se po některé z lázeňských promenád. Poté nás již bude očekávat středověký hrad Firmian nad Bolzanem, jež se stal jedním z pěti pomníků Reinholda Messnera, slavného italského horolezce rakouské národnosti, které si nechal zbudovat. Dnes se zde nachází Messnerovo horské muzeum a jistě i my budeme zvědaví na expozici s názvem Kouzelná hora. Po návratu do hotelu relaxace a večeře.

3. den:

Po snídani pojedeme do hor a zastavíme se na nejkrásnějších panoramatických místech. Vydáme se údolím Val di Ega, abychom mohli obdivovat masivy Latemar a Rosengarten – „Růžovou zahradu krále Laurina”, srdce Dolomit opředené mnoha krásnými legendami. V této oblasti podnikneme nenáročnou túru. Přes průsmyk Costalunga (1 752 m) dorazíme k průsmyku Pordoi (2 239 m) a lanovkou vyjedeme na „Terasu Dolomit” – nejkrásnější vyhlídku v Dolomitech. Zpět na ubytování se dostaneme přes průsmyk Sella (2 214 m) a údolím Val Gardena. Návrat na ubytování, večeře.

4. den:

Snídaně. Tento den zahájíme ve stopách 1. světové války. Lanovkou se vyvezeme ze stanice Malga Ciapela na nejvyšší horu Dolomit – Marmoladu (3 344 m), kde navštívíme muzeum první světové války, prohlédneme si zbytky zákopů a drsná krása hory nám pomůže představit si těžké podmínky, za jakých tu vojáci přežívali. Do hotelu se vrátíme v odpoledních hodinách a po krátkém odpočinku u bazénu a časné večeři odjedeme do blízkého města Trento, kde si při procházce nádherným středověkým centrem a posezení v kavárnách vychutnáme pravou italskou letní atmosféru. Návrat na ubytování mezi 22.–23. hodinou.

5. den:

Po snídani navštívíme Bolzano, hlavní město stejnojmenné autonomní oblasti v Dolomitech. Po prohlídce historického centra s dómem ze 14.–15. století budeme mít možnost navštívit Archeologické muzeum, kde je největším magnetem současné doby tzv. „Ötzi” – člověk z pozdní doby kamenné. Nález mrazem konzervovaného těla je největší senzací archeologických nálezů poslední doby. Ötzi je pojmenován podle lokality nálezu, je uložen v chladícím boxu a je tu dokumentován celý výzkum jeho těla i ostatních artefaktů z místa nálezu. Před odjezdem patrně neodoláme poklidné nedělní atmosféře a posezení v některé z letních „zahrádek“ u pravého italského espressa nebo skleničky Traminu z vinic z jižního Tyrolska podobně jako korzující starousedlíci. Můžeme také přímo z centra města vyjet kabinovou lanovkou na vrchol Rittner, odkud budeme mít celé Bolzano jako na dlani. V brzkých odpoledních hodinách se vydáme přes Brennerský průsmyk na cestu do ČR. Do Brna přijedeme v cca 23:45 h.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4x ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3* s bazénem
• 4x snídani formou švédského stolu
• 4x večeři (4 chody, 1/2l minerálky, skleničku vína)
• pobytovou taxu
• MuseumMobil Card – zahrnuje vstup do Messnerova horského muzea, Archeologického muzeua – Otzi, výjezd na Rittner - Rittnerselbahn
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.990 Kč (pokoj bez balkonu)
• Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 90 €.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 22.8.2014
Dobrý den, chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat paní Haně Suchánkové za její profesionální průvodcovství na zájezdě do Dolomit ve dnech 13. - 17. 8. Z jejího milého přístupu k naší skupině, korektnosti a velké trpělivosti jsem byla velice mile překvapena. Ať se jí daří i nadále v jejím dalším podnikání i v osobním životě. Pospíšilová.

Mail doručen: 24.7.2014
Dovolte nám vyslovit srdečné poděkování a pochvalu za nádherný zájezd, který jsme absolvovali s vaší CK (již poněkolikáté) začátkem července do Dolomit. Všechno bylo vynikající (snad počasí mohlo být lepší), ubytování a zejména stravování bylo na velmi vysoké úrovni a příkladem všem průvodcům by mohla být naše průvodkyně Dr. Hana Suchánková.
S takovou ochotou, obětavostí, perfektními znalostmi a organizačními schopnostmi jsme se už dlouho nesetkali... Vřelé díky za podobné zájezdy. Manželé Benešovi, Brno

Mail doručen: 14.7.2014
Dobrý den, absolvovali jsme zájezd Dolomity a ledovcová mumie Ötzi 1.7. až 5.7.2014. Zájezd se vydařil. Počasí bylo nádherné. Ale hlavně jsme byli spokojeni s naší průvodkyní. Bohužel si nepamatuji jméno. Vy zajistě víte kdo nás doprovázel. Díky. S pozdravem Josef Pavlíček

Mail doručen: 7.7.2014
Vážená cestovní kanceláři. Zúčastnila jsem se poznávacího zájezdu Dolomity v termínu 1.7.-5.7.2014. Chtěla bych touto cestou poděkovat za tento nevšední zážitek. Obzvláště za průvodcovské služby paní dr. Hany Suchánkové. Její služby byly opravdu na vynikající úrovni, byla milá, vstřícná a schopná. Mohu srovnávat a dr. Suchánková je pro mě jednička. Vše bylo O.K., ubytování, počasí, výklad. Ještě jednou díky a těším se na další zájezdy. L. Dvořáková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

2 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl super. Moc děkuji průvodkyni paní Haně Suchánkové za laskavost, vstřícnost a profesionalitu.
Lenka Brandová - Dolomity (06.07.2018 - 10.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jeden z nejlepších zájezdů včetně počasí a osazenstva autobusu.
Josef Tesařík - Dolomity (06.07.2018 - 10.07.2018)