X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Exotická Apulie a Gargano

Itálie

GARGANO • VIESTE • PESCHICI • OSTROVY TREMITI • BARI • ALBEROBELLO • GALLIPOLI • LECCE
Exotická Apulie a Gargano

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5190
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V podvečerních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Kuřim 0Kč, Tišnov 0 Kč, Blansko 200 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Boskovice 300 Kč, Praha 400 Kč).

2. den

V dopoledních hodinách přijedeme na Gargano do letoviska Rodi Garganico, kde se ubytujeme. Poloostrov Gargano spadá do národního parku Parco Nazionale del Gargano a je vyhlášený svými jedinečnými bílými skalními útesy. Celé pobřeží je obklopeno piniovými lesy, olivovými háji, kaktusy, ale i fíkovníky, pomerancovníky a palmami. Odpoledne využijeme ke koupání a relaxaci na pláži.

3. den:

Volný den věnujeme koupání a odpočinku u moře.

4. den:

Dopoledne budeme relaxovat u moře a odpoledne se vydáme na výlet do romantického městečka Vieste, které stojí na vápencové skále a odkud je překrásný výhled na pobřeží. Založil ho mytický hrdina Pizzomunno, kterého žárlivé Sirény proměnily v kámen. Za lásku ke krasavici Crisaldě teď hlídá z výšky 25metrového útesu své město. Zavítáme také do starobylého městečka Peschici usazeného na strmé skále nad mořem. Město je jedním z nejmalebnějších míst v oblasti Gargana, je plné typických bílých domků a úzkých uliček. Večer se vrátíme na ubytování.

5. den:

Fakultativní výlet na ostrovy Tremiti, které jsou součástí velké mořské rezervace. V těchto vodách se nachází impozantní mořská socha svetce Padre Pia. Dva nejvýznamnejší ostrovy ze souostroví Tremiti jsou San Nicola a San Domino, oba jsou proslulé svojí krásou, průzračnou vodou a mořskými jeskyněmi. Budeme mít možnost se zde vykoupat, případně si udělat procházku k objevování mnohých romantických zákoutí. Návrat na ubytování, nocleh. (Kdo se nezúčastní fakultativního výletu – celodenní koupání a relaxace u moře).

6. den:

Po snídani se vydáme do Apulie, které se prezdívá Karibik Středomoří. Prohlédneme si Bari, kde na nás dýchne atmosféra labyrintu ulic a uliček, uvidíme baziliku San Nicola a katedrálu San Sabino z konce 12. století, představitele vrcholné románské architektury. Poté prejedeme do vyhlášené oblasti „trulli“ – bílých domků s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. S více než tisíci těmito domky se setkáme v kouzelném městečku Alberobello ležícím v překrásném kraji plném vinic a dobrého vína, kde neopomeneme ochutnat místní speciality – sýry, olivy, pečivo, rozmarýno-šalvějovou pálenku nebo víno. Večer přijedeme na ubytování.

7. den:

Dopoledne možnost koupání a relaxace u moře. Odpoledne se vydáme poznávat krásy starobylého rybářského města Gallipoli, jehož historické centrum se nachází na ostrůvku v moři. Čeká nás procházka po hradbách, prohlídka katedrály i starověké řecké fontány a nákupy v tradicní prodejne olivového oleje. Poté si užijeme koupání na „karibské pláži“ Baia Verde. Naše putování zakončíme prohlídkou podvečerního Lecce, které je považováno za nejkrásněší město italského baroka. Procházka městem je nezapomenutelným zážitkem. Stavby v Lecce svítí do dálky charakteristickým nažloutlým vápencem a ohromují marnotratnou zdobností. Večer se vrátíme na ubytování.

8. den:

Koupání a relaxace u moře.

9. den:

Dopoledne se ještě vykoupeme a po poledni se vydáme na cestu do ČR.

10. den:

Do Brna přijedeme v dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.190 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy