X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Ideal***

Itálie

>

Ischia

>

Forio

Hotel Ideal***
9,7 Vynikající
Typ ubytování
hotel
Strava
polopenze
Doprava
Letecky
Vzdálenost od pláže
300 m
Typ pláže
písečná
Typ pláže
písečno-oblázková
Typ pláže
oblázková
KlimatizaceTVWiFiBazén venkovní

Velmi příjemný a klidný hotel po kompletní rekonstrukci, nachází se v oáze zeleně nedaleko centra města Forio s pěkným historickým centrem, přístavem, množstvím restaurací a kaváren a kaplí, která se proslavila ve filmu Nebožtíci přejí lásce. Jedná se o menší, velmi milý a útulný hotel ve stylu zen. Hotel obklopuje zahrada o rozloze cca 4000 m2 s bujnou středomořskou vegetací, jsou zde dva bazény: 1x bazén s oligominerální vodou o venkovní teplotě a 1x menší teplý bazén s oligominerální vodou o teplotě až 38 stupňů C. Kolem bazénů jsou lehátka a slunečníky. Jeden z bazénů je s hydromasáží. Hostům je k dispozici Wi-Fi ve společných prostorách zdarma, možnost využívání dalších termálních bazénů v blízkém hotelu (2 venkovní a 1 vnitřní) a dále malý fitness. Nejbližší pláž Cava dell´Isola je vzdálená pouhých 5 minut chůzí k sestupu a pak ještě cca 100 m po cestě a schůdky. V pěším dosahu je i písečná pláž Citara (500 m) a největší termální park ostrova - Poseidonovy zahrady (800m), který nelze vynechat během pobytu.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

výhled na moře Na osobu / Na noc 330
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 800
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve velmi pěkně zařízených menších pokojích Comfort s balkonem nebo terasou, vlastním sociálním zařízením, telefonem, TV, fénem, trezorem, minibarem a klimatizací (obvykle v přízemí). Klimatizace funguje od 15/6 do 15/9.Za příplatek možnost ubytování v pokojích s výhledem na moře (ve vyšších patrech)

Stravování

V ceně pobytu je zahrnuta polopenze. Snídaně - formou bufetu, večeře - servírovaná s výběrem z menu a doplněná zeleninovým bufetem. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně.

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu tam i zpět s příručním zavazadlem
• letištní taxy a palivový příplatek
• 7x ubytování v hotelu
• 7x polopenzi v hotelu
• transfery z letiště do přístavu a z přístavu na hotel (a zpět)
• trajekt lodí na ostrov Ischia a zpět
• činnost stálého delegáta

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
• pobytovou taxu, hradí sena místě cca 2eur/os/noc

Příplatky

Pokoj s výhledem na moře - 330 Kč na osobu a noc
Jednolůžkový pokoj - 800 Kč na osobu a noc
Na místě se platí pobytová taxa cca 2 EUR na osobu a noc.

Doprava

Doprava je zajištěna pravidelnými lety společnosti Ryanair z Vídně do Neapole a zpět.

Předpokládané časy letů:
Praha: tam 10,30 - 12,25 zpět 12,50 - 14,50
Vídeň: tam 10,10 - 11,50 zpět 12,15 - 13,55

Výhodný termín od 15.5. má odlet z Vídně v 6,35 - Neapol 8,15 a návrat 21.5. z Neapole ve 20,05 - 21,45 Vídeň

Fakultativní výlety

PŮLDENNÍ OKRUŽNÍ VÝLET PO ISCHII AUTOBUSEM
Poznejte s námi během jednoho odpoledne ostrov Ischia, jeho historii i současnost! Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. Il Fungo – ztuhlou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby v městečku Lacco Ameno, ochutnáte s námi místní likéry (zdarma), obzvláště vyhlášené limoncello, z panoramatického místa nad Ischia Porto uvidíte majestátní Aragonský hrad a v nejvýše položené vesnici Fontana si budete moci vychutnat výborné cappuccino (cca 3 €) nebo rajčatovou bruschettu (cca 3 €) a zažijete jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem Monte Epomeo. Na závěr výletu vás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního Sant´Angela, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka. Odjezd z hotelů ráno nebo odpoledne po 14 hodině, délka trvání cca 4 hodiny..
Cena 35 EUR.


AZUROVÝ OSTROV CAPRI
Navštivte s námi opěvovanou perlu Tyrhénského moře - ostrov, který uchvátil již v antice římské císaře. Capri v jeho bohaté historii opěvovali malíři, skladatelé, politici, herci a další významné osobnosti. Čeká na vás dopolední prohlídka města Anacapri, rozkládajícího se na náhorní plošině pod nejvyšším vrcholem Monte Solaro. Možnost návštěvy kostela San Michele (3 €) s věhlasnou majolikovou podlahou, prohlídky slavné vily San Michele Axela Muntheho (10 €), obrazárny Casa Rosa (3,50 €) se sochami císaře Tiberia nalezenými na dně Modré jeskyně, nebo výjezd lanovkou na Monte Solaro (14 €) s úchvatnými panoramatickými výhledy na dva zálivy (alespoň 60 min. rezerva). Možnost oběda v restauraci (turistické menu 17 €).
Odpolední prohlídka vás zavede do hlavního města ostrova Capri s procházkou přes malebné náměstí „Piazzetta“ s Hodinovou věží kolem slavného hotelu Quisisana až ke klášteru San Giacomo, odkud vede slavná klikatá ulička Via Krupp. Milovníci úchvatných pohledů mohou vystoupat na terasy v rozkošných Augustových zahradách s nádhernými vyhlídkami na proslavené Faraglioni i Marina Piccola (vstup do zahrad 1,50 €)
Na závěr vřele doporučujeme hodinový výlet lodí kolem celého ostrova Capri (20 €) s ukázkou bílé a zelené jeskyně. Světoznámá Modrá jeskyně je přístupná zvlášť buď autobusem, nebo lodí (vstup do jeskyně 14 €).
Odjezd z hotelů kolem 7:30, návrat v cca 19:00. Cesta lodí z přístavu Casamicciola Terme na Capri trvá cca 90 min.
Cena 90 EUR zahrnuje: transfer z hotelu do přístavu a zpět, lodní lístky, autobusovou dopravu na Capri, průvodce.
Cena nezahrnuje: občerstvení, vstupy

ARAGONSKÝ HRAD A MALÉ BENÁTKY(= Ischia Ponte)
Majestátní Aragonský hrad založený Řeky v roce 474 př.n.l. se tyčí na skalním výběžku, který od nepaměti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Současnou podobu hradu vtiskl Alfonso I. Aragonský v roce 1441. Čeká na vás místo plné historie, kapliček, kostelíčků, klášterů a zahrad. Otevřou se vám úchvatné výhledy jak na Ischii, tak celý Neapolský záliv. Hrad je nyní v soukromém vlastnictví.
Autobus nás doveze na hradu Ischia Ponte, které je přezdívané malé Benátky. Od busu cca 15 min procházkou až pod hrad. Vystoupáme po středověkých schodech /výtah mimo provoz/ na 115 m vysoký skalní výběžek a společně si projdeme zpřístupněnými interiéry a exteriéry hradu s výklady o jeho historii. Prohlídka hradu trvá cca 2 ½ hod. Následuje volno kdy budete mít možnost objevit zákoutí malebného podhradí starého rybářského přístavu Ischia Ponte s četnými obchůdky se suvenýry a kavárnami. Výlet není vhodný i pro špatně pohyblivé osoby.
Odjezd z hotelu v cca 8:30, návrat po 14:00.
Cena 30 EUR zahrnuje: transfer z/do hotelu, průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupné do hradu (12 €).

POSEIDONOVY ZAHRADY
Během pobytu na Ischii určitě neopomeňte navštívit největší a nejkrásnější termální areál na ostrově Ischia - Poseidonovy zahrady. V areálu se nachází přes 20 bazénů s termální vodou o teplotě 26-40 stupňů C, což Vám umožní koupání i v případě horšího počasí, dále 3 bazény s mořskou vodou, 1 krytý bazén, Kneipovy chodníčky, saunu v jeskyni. Areál má i svou pláž v krásné zátoce, restauraci, kavárnu, vinárnu, lehátka kolem bazénů, sprchy, převlékárny i sociální zařízení. Vše v nádherné středomořské vegetaci v terasách stoupajících vzhůru s nádhernými výhledy na moře. Návštěvu můžete podniknout kdykoliv individuálně, v případě ubytování ve Foriu je možné tam dojít pěšky, jinak pravidelnou autobusovou linkou.
Cena vstupného: cca 40 EUR na celý den, 35 EUR odpolední vstup od 13-19 hod

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Recenze

9,7

3 hodnocení

9,7

Hotel

9,7

Strava

9,7

Delegát

9,7

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ing. Alena Guzejová - Hotel Ideal*** (07.10.2022 - 14.10.2022)

9,5
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Vladimír Holoubek - Hotel Ideal*** (07.10.2022 - 14.10.2022)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Zájezd - Hotel Ideal Ischia Itálie - byl po všech stránkách velmi pěkný, organizace bezchybná, nádherné a pohodové prostředí zvolené lokality.Cestovka EMMA to prostě umí a opět nezklamala.Je s ní radost jezdit, prostě ideální.
Ing. Alena Guzejová - Hotel Ideal*** (07.10.2022 - 14.10.2022)

Destinace a výlety

Popis destinace

Forio je rybářské městečko na západním výběžku ostrova Ischia, které si dodnes zachovalo původní ráz starobylého města se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Téměř na každém kroku najdete starobylou kapličku nebo kostel. Mezi nejznámější patří sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso - "kostel záchrany", odkud je nádherný výhled na širé moře a na západy slunce. Kostelík proslavil Forio ve filmu Nebožtíci přejí lásce. V blízkosti Foria se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell‘isola a také termální prameny, které vyvěrají do bazénů téměř ve všech hotelech a jsou základem největšího a nejkrásnějšího termálního areálu na ostrově Poseidonových zahrad. K prohlídce láká i návštěva překrásné botanické zahrady La Mortella.

Fakultativní výlety

PŮLDENNÍ OKRUŽNÍ VÝLET PO ISCHII AUTOBUSEM
Poznejte s námi během jednoho odpoledne ostrov Ischia, jeho historii i současnost! Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. Il Fungo – ztuhlou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby v městečku Lacco Ameno, ochutnáte s námi místní likéry (zdarma), obzvláště vyhlášené limoncello, z panoramatického místa nad Ischia Porto uvidíte majestátní Aragonský hrad a v nejvýše položené vesnici Fontana si budete moci vychutnat výborné cappuccino (cca 3 €) nebo rajčatovou bruschettu (cca 3 €) a zažijete jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem Monte Epomeo. Na závěr výletu vás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního Sant´Angela, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka. Odjezd z hotelů po 14 hodině, návrat po 19h.
Cena 30€ na osobu. Cena nezahrnuje: občerstvení, vstupy

AZUROVÝ OSTROV CAPRI
Navštivte s námi opěvovanou perlu Tyrhénského moře - ostrov, který uchvátil již v antice římské císaře. Capri v jeho bohaté historii opěvovali malíři, skladatelé, politici, herci a další významné osobnosti. Čeká na vás dopolední prohlídka města Anacapri, rozkládajícího se na náhorní plošině pod nejvyšším vrcholem Monte Solaro. Možnost návštěvy kostela San Michele (2 €) s věhlasnou majolikovou podlahou, prohlídky slavné vily San Michele Axela Muntheho (10 €), obrazárny Casa Rosa (3,50 €) se sochami císaře Tiberia nalezenými na dně Modré jeskyně, nebo výjezd lanovkou na Monte Solaro (12 €) s úchvatnými panoramatickými výhledy na dva zálivy (alespoň 60 min. rezerva). Možnost oběda v restauraci (turistické menu 15 €).
Odpolední prohlídka vás zavede do hlavního města ostrova Capri s procházkou přes malebné náměstí „Piazzetta“ s Hodinovou věží kolem slavného hotelu Quisisana až ke klášteru San Giacomo, odkud vede slavná klikatá ulička Via Krupp. Milovníci úchvatných pohledů mohou vystoupat na terasy v rozkošných Augustových zahradách s nádhernými vyhlídkami na proslavené Faraglioni i Marina Piccola (vstup do zahrad 1,50 €)
Na závěr vřele doporučujeme hodinový výlet lodí kolem celého ostrova Capri (20 €) s ukázkou bílé a zelené jeskyně. Světoznámá Modrá jeskyně je přístupná zvlášť buď autobusem, nebo lodí (vstup do jeskyně 14 €).
Odjezd z hotelů kol. 7:30, návrat v cca 19:00. Cesta lodí z přístavu Casamicciola Terme na Capri trvá cca 90 min.
Cena 85,- EUR zahrnuje: transfer z hotelu do přístavu a zpět, lodní lístky, autobusovou dopravu na Capri, průvodce.
Cena nezahrnuje: občerstvení, vstupy

ARAGONSKÝ HRAD A MALÉ BENÁTKY
Majestátní Aragonský hrad založený Řeky v roce 474 př. n. l se tyčí na skalním výběžku, který od nepaměti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Současnou podobu hradu vtiskl Alfonso I. Aragonský v roce 1441. Čeká na vás místo plné historie, kapliček, kostelíčků, klášterů a zahrad. Otevřou se vám úchvatné výhledy jak na Ischii, tak celý Neapolský záliv. Hrad je nyní v soukromém vlastnictví.
Autobus nás doveze na hradu Ischia Ponte, které je přezdívané malé Benátky. Od busu cca 15min procházkou až pod hrad. Vystoupáme po středověkých schodech /výtah mimo provoz/ na 115m vysoký skalní výběžek a společně si projdeme zpřístupněnými interiéry a exteriéry hradu s výklady o jeho historii. Prohlídka hradu trvá cca 1 ½ hod. Následuje volno kdy budete mít možnost objevit zákoutí malebného podhradí starého rybářského přístavu Ischia Ponte s četnými obchůdky se suvenýry a kavárnami. Výlet není vhodný pro špatně pohyblivé osoby.
Odjezd z hotelu v cca 8:30, návrat po 14:00.
Cena 25,- EUR zahrnuje: transfer z/do hotelu, průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupné do hradu (12 €).

NEJSTARŠÍ LÁZNĚ SVĚTA NITRODI A VINNÝ SLÍPEK, pátek
Více než půldenní výlet k jednomu z nejléčivějších pitných pramenů na ostrově, Nitrodi. Kteří využívai již staří Řekové a Římané – nejstarší lázně světa. Čeká Vás vstup do termálních lázní Nitrodi se sprchami s léčivou, omlazující a pitnou termální vodou, které se rozkládají v nádherné přírodní oáze v oblasti Barano. Přírodní park nabízí krásné zahrady se středomořskou vegetací a místními bylinkami (rozmarín, levandule, máta, oregáno…) ze kterých v místním baru dělají osvěžující granitu z termální vody. Z mírně radioaktivní vody, která má antiseptické a antimikotické účinky se přímo na místě prodává kosmetika Nitrodi. Po omlazující sprchové terapii nás čeká oběd s neomezenou konzumací vína v místní typické cantina – vinný sklípek v tufové skále – s možností zakoupení vína, domácí grappy a limoncella. Nebuďte překvapeni, zpočátku to vypadá, jako by jste šli na návštěvu k místnímu zemědělci, jeho pohostinnost, domácí víno a oběd složený z úrody z jeho zemědělství Vás pohladí nejen po těle.... Odjezd z hotelu před 9.00, návrat kolem 15 hodiny. S sebou plavky, ručník a dobrou náladu. Přístup do Nitrodi a do vinného sklípku po pozvolných schodech.
Cena €55 včetně vstupu do Nitrodi, oběda, dopravy a českého průvodce.

Minimální počet účastníků pro uskutečnění výletu je 10 platících osob.

POSEIDONOVY ZAHRADY
Během pobytu na Ischii určitě neopomeňte navštívit největší a nejkrásnější termální areál na ostrově Ischia - Poseidonovy zahrady. V areálu se nachází přes 20 bazénů s termální vodou o teplotě 26-40 stupňů C, což Vám umožní koupání i v případě horšího počasí, dále 3 bazény s mořskou vodou, 1 krytý bazén, Kneipovy chodníčky, saunu v jeskyni. Areál má i svou pláž v krásné zátoce, restauraci, kavárnu, vinárnu, lehátka kolem bazénů, sprchy, převlékárny i sociální zařízení. Vše v nádherné středomořské vegetaci v terasách stoupajících vzhůru s nádhernými výhledy na moře. Návštěvu můžete podniknout kdykoliv individuálně, v případě ubytování ve Foriu je možné tam dojít pěšky, jinak pravidelnou autobusovou linkou.
Cena vstupného: 40 EUR na celý den, 35 EUR odpolední vstup od 13-19 hod