X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Italské Dolomity - nejkrásnější místa

Itálie

KUFSTEIN • CAVALESE • RESCHENSEE • HAIDERSEE • RITTENSKÉ PYRAMIDY • CURON VENOSTA • LATEMAR • PREDAZZO • MERANO • ROVERETO • BOLZANO
Italské Dolomity - nejkrásnější místa

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna v ranních hodinách. V odpoledních hodinách navštívíme Kufstein, který leží na řece Inn nedaleko hranice s Německem. Projdeme se po historickém centru, nad kterým se vypíná pevnost ze 13. stol., která sloužila kdysi jako vězení, dnes jsou zde muzea. Z hradeb krásné výhledy na město a okolí. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

2. den

údolím Cembra

Přes průsmyk Reschenpass (1504 m) přejedeme kolem modrého přehradního jezera RESCHENSEE a menšího jezera HAIDERSEE. Zastavíme se u proslulé středověké kostelní zvonice ve vesnici Curon Venosta , která je pozůstatkem zatopené dědiny a vystupuje z tyrkysového jezera. Dále se vydáme do vysokohorského údolí Schnalstal, kde za pár minut vyjedeme lanovkou na jihotyrolský ledovec Schnalstal k nejvýše položenému hotelu v Alpách (hotel Glacier s restaurací Grawand ve výšce 3 212 m n. m.), odkud budeme obdivovat úžasná panoramata. Uděláme si krátkou procházku ke kříži, podíváme se na italsko-rakouské hranice a navštívíme výstavu věnovanou ledovcovému království a sněžnému muži Ötzimu, jehož mumie byla nalezena právě v tomto údolí. Odpoledne malebným údolím plným středověkých hradů a tyrolských městeček klesneme o 1200 m výškových dolů Jižním Tyrolskem až do oblasti Merana. Navštívíme hrad Tirol, který dal jméno celému bývalému knížectví. Zde nás bude čekat prohlídka interiérů hradu, který byl vystaven v polovině 12. století a do roku 1420 sloužil jako sídlo tyrolských hrabat. Na závěr dne nás čeká podvečerní zastávka v městečku Merano – přitažlivém lázeňskémstředisku plném kaváren ve stylu belle époque. Odjezd naa ubytování ve večerních hodinách.

3. den:

Po snídani vyjedeme nad Bolzano a projdeme se naučnou stezkou kolem RITTENSKÝCH PŘÍRODNÍCH PYRAMID. Jde o až 30 m vysoké jílové sloupy s kamennými klobouky, které tu vytvořil ustupující ledovec a následné zvětrávání. Poté se přesuneme zpět do hlavního města oblasti, Bolzana. Zde si prohlédneme centrum města nacházející se kolem náměstí Piazza Walther a katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Zájemci si určitě nenechají ujít návštěvu místního archeologického muzea, kde se nachází dobře zachovalá mumie Ötziho, člověka, který v oblasti žil před cca 5 000 lety a jehož tělo bylo nalezeno v roce 1991. Atmosféru tohoto historického města si nejlépe vychutnáme u pravého italského cappuccina nebo tradičního vína. V odpoledních hodinách se zastavíme na hradě Sigmundskron,
ve kterém navštívíme největší dolomitské muzeum Reinholda Messnera, který tak vyjadřuje svůj dík horám a přibližuje horolezectví i vzdálené země všem návštěvníkům. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den:

Tento den se opět vydáme obdivovat nádherné výhledy italských Dolomit. Naším cílem bude doslova liduprázdný masiv LATEMAR, kam se dostaneme lanovkou. Zde si každý podle svých schopností a zájmu vybere z několika možností. Můžeme se projít geologickou naučnou stezkou, ti zdatnější se mohou vydat k horské chatě nad lanovkou do výšky 2 200 m n. m., kochat se vyhlídkou Latemar 360° nebo se budeme moci projet na horské dráze krásnými dolomitskými lesy. Odpoledne navštívíme horské městečko Predazzo a okusíme některou z italských sladkostí v místní pekárně, následně se přesuneme do střediska Cavalese, jehož centrum si projdeme a podíváme se k jeho přírodním zajímavostem v podobě místních vodopádů nebo starodávného stromu. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.
5. den

5. den:

Po snídani se vypravíme dále na jih. První naší zastávkou bude městečko Rovereto se známým zvonem Míru, který zvoní každý večer na památku padlých ve všech válkách, a nádhernou vyhlídkou na okolí. Projedeme kolem jezera Lago di Garda na jih, kde u městečka Vallegio sul Mincio navštívíme nádherný přírodní PARK A ZAHRADY SIGURTÁ – obrovskou vodní zahradu plnou jezírek, jeskyní, květin a bylin. V odpoledních hodinách odjedeme směr ČR. Návrat do Brna v pozdních večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování v hotelu
• 4× snídaní
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 990 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy