X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Apartmány Esmeraldo - autobus

Itálie

>

Kalábrie

>

Capo Vaticano

Apartmány Esmeraldo - autobus
Typ ubytování
apartmány
Vzdálenost od pláže
250 m
Typ pláže
písečná
Lednice/minibarWiFiTenisBazén venkovní

Apartmánový komplex vystavěný v zahradě plné bujné středomořské vegetace s panoramatickým výhledem na zátoku Grotticelle v oblasti Kalábrie (Itálie). Je vzdálen jen 250 m od jedné z nejkrásnějších pláží letoviska Capo Vaticano. Na pláži je poskytován plážový servis – slunečník a dvě plážová křesla (zdarma, jen v srpnu za poplatek) a je zde hotelový plážový bar a pizzerie, kde je možno zakoupit nápoje i občerstvení. Pláž je z bílého písku a je malebně uzavřena mezi skalnatými výběžky. Je zde možnost zapůjčení šlapadel a kajaků a plavčík Vás odveze i na některou z odlehlých pláží přístupných jen z moře. Návštěvníci apartmánů mohou využívat služby sousedního hotelu Grotticelle: bazény, lehátka na slunění, bar s vnitřním i venkovním posezením a restauraci, tenisový kurt (1 hod zdarma), přístup na wi-fi (na recepci za poplatek). V sousedství apartmánů je i obchůdek s potravinami.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Polopenze dospělý Na osobu / Na zájezd 2800
polopenze dítě 2-13 let Na osobu / Na zájezd 2200
plná penze dospělý Na osobu / Na zájezd 4000
plná penze dítě 2-13 let Na osobu / Na zájezd 3200
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech MONO pro 2-3 osoby (manželské dvoulůžko v částečně oddělené části plus přistýlka a kuchyňka v obytné části), BILO pro 2-4 osoby (samostatná ložnice pro 2 osoby plus dvě přistýlky a kuchyňka v obytné části) nebo TRILO pro 2-5 osob (dvě ložnice pro 2 osoby plus přistýlka a kuchyňka v obytné části). Apartmány jsou nově zařízené a vybavené vším potřebným pro vaření a ledničkou. Každý apartmán má balkon nebo terasu s venkovním posezením. V ceně je zahrnuta spotřeba vody, elektřiny a plynu, povlečení a závěrečný úklid. Za příplatek je možno zajistit ručníky.

Stravování

Pobyt je v základní ceně bez stravy. Za příplatek je možné zajistit polopenzi nebo plnou penzi v restauraci hotelu Grotticelle.

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu

ubytování příslušné kategorie na 7 nocí s vyznačenou stravou

činnost stálého delegáta

Příplatky

polopenze v hotelu: 3 000 Kč/os./týden; děti do 2-13 let 2 100 Kč/os.týden

plná penze v hotelu: 4 500 Kč/os./týden; děti do 2-13 let 3 200 Kč/os./týden

ručníky 10 €/os., děti 7 €/os. (platba na místě))

vratná kauce 50 €/apartmán

malý pes 3 €/noc (platba na místě)

pobytová taxa cca 5 €/os./týden (platba na místě)

Doprava

Doprava do Itálie je zajištěna autobusovou dopravou klimatizovaným autobusem. Odjezd autobusu je vždy v pátek ráno z Brna a návrat v neděli večer do Brna. Další nástupní místa jsou Jihlava, Praha a Plzeň (vše bez příplatku), Ostrava 400 Kč, Frýdek Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice 400 Kč, Lipník n.B. 400 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč. V období 26. 7.– 23. 8. a 20. – 27. 9. není možná doprava autobusem.

Ohlasy zákazníků

Mail 1.9.2014
Dobrý den, byli jsme s manželkou na pobytovém zájezdu v Kalábrii, kde nás měla na starosti vaše delegátka Marika Janečková. Chtěli bychom takto ještě dodatečně poděkovat za její přístup, který byl nad rámec běžných povinností a v současné době bývá poměrně vzácný.Vždy příjemná, poskytovala dostatek informací, s přehledem zvládala drobné problémy, které vytvářeli někteří náročnější klienti. Celkově byl pobyt o to příjemnější. Ing. Rosypal.

Mail 6.11.2013
Dobrý den. Na přelomu měsíců srpna a září,jsme s Vaší cestovní kanceláří strávili dovolenou v Itálii,v oblasti Capo Vaticano v rezidenci Esmeraldo.S ubytováním,možnostmi stravování a ostatním servisem jsme byli velice spokojeni.Především by jsme Vaším prostřednictvím velmi rádi poděkovali Vaší delegátce,slečně Ingrid Výborné,která se o nás v průběhu pobytu ochotně starala a především nám pomohla řešit problémy i ve svém volném čase,které se vyskytly s vozidlem při našem plánovaném odjezdu.Ještě jednou děkujeme za příjemně strávenou dovolenou v Itálii. Brejl Jaroslav

Mail 6.8.2013
Dobrý den, chtěla bych Vám touto cestou velice poděkovat za služby skutečně vynikající delegátky Vaší CK slečny Ingrid, která se starala o náš dovolenkový pobyt v Kalábrii v rezidenci Esmeraldo v termínu 23.-30.7.. Po opravdu různých zkušenostech s delegáty různých CK :-) jsme si díky slečně Ingrid mohli tuto dovolenou opravdu v klidu a pohodě užít, o vše, co jsme potřebovali, se postarala, vše zařídila, od první chvíle příletu až po rozloučení na letišti byla nesmírně milá, ochotná, empatická, podala nám spoustu zajímavých informací....a myslím, že nemluvím jen za naši rodinu, ale i za mnohé další účastníky pobytu v lokalitě Grotticelle v v tomto termínu. Jelikož sama pracuji jako organizátorka vzdělávacích akcí, vím ze zkušenosti velmi dobře, jak je důležité mít pro spokojenost klientů na správném místě toho správného člověka.:-) I díky slečně Ingrid jsme si Kalábrii opravdu zamilovali, a pokud se tam někdy vrátíme, tak jedině s Vaší CK a pokud možno v doprovodu stejné delegátky! :-D S díky a přáním všeho dobrého rodina Šímova

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Video z KalábrieV blízkosti městečka Ricadi se nachází jedna z nejkrásnějších částí Kalábrie, perla tyrhénského pobřeží, Capo Vaticano. Krása celého pásu pobřeží zde kulminuje ve tvaru mohutných granitových výběžků mezi nimiž se ukrývají panenské pláže s bílým pískem a křišťálovým mořem. Pláže Capo Vaticana jsou považovány za třetí nejkrásnější pláže Itálie a patří mezi 100 nejhezčích pláží světa. Je zde možno najít jak dlouhé písečné pláže, tak i malé romantické plážičky. Moře je průzračně čisté a i ve velkých hloubkách je stále vidět na písčité dno místy lemované obrovskými balvany.

Na své si přijdou nejen milovníci koupání a slunění, ale i vyznavači potápění, šnorchlování, jízdy na kajacích či vodních šlapadlech. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy. Celému mysu vévodí maják, od kterého se otevírají spektakulární pohledy nejen na jedinečné pobřeží, ale i na ostrov Stromboli a na Sicílii. Zde se vyžijí i milovníci procházek.

Pro řadu turistů je významná i blízkost města Tropea (8km od Capo Vaticano), perly Kalábrie, kam je možno zajet vlakem nebo hotelovým transferem (za poplatek). Zde si mohou užít místního čilého života s množstvím restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry či místními produkty anebo procházek starobylými uličkami. Ty jsou zejména večer neopakovatelné.
Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před pár lety. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.

Fakultativní výlety

Tropea – individuální výlet

Žádný turista by si neměl nechat ujít návštěvu jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie a nacházejícího se jen 8 km od Capo Vaticana. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu. Podvečerní výlet umožní poznat kouzelnou atmosféru tohoto města. Do Tropey je možno se vydat i individuálně vlakem z Ricadi (na recepci za poplatek zajistí transfer) anebo taxíkem a návštěvu spojit i s nákupy suvenýrů a dárků nebo s koupáním.


Sicílie –Taormina – celodenní výlet

Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Po prohlídce Taorminy se přesuneme do města Messiny, kde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály. K večeru návrat zpět trajektem a autobusem.


Liparské ostrovy – celodenní výlet

Během celodenního výletu lodí poznáte jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy. Užijete si i koupání. Navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budete moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžete využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujete k ostrovu Stromboli, kde budete moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět do Tropey.


Stromboli by night – půldenní výlet

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15 minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka vesničkou postavenou na úpatí sopky s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s krásnými výhledy na moře. Možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky. Nenechte si ujít jeden z nejpůsobivějších zážitků. Výlet se koná jen v případě aktivní činnosti sopky Stromboli.


Capo Vaticano z moře i z pevniny – 2,5 hod
Mys Capo Vaticano patří k nejkrásnějším oblastem nejen Kalábrie, ale celé Itálie. Pláže Capo Vaticana byly v roce 2015 vybrány za nejkrásnější v Itálii. A proto byste neměli odjet bez důkladného poznání tohoto mysu. Výlet začíná projížďkou ve člunech přímo od pláže Grotticelle podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Nejznámější je pláž Praja Focu zařazená mezi 100 nejhezčích pláží světa. Zastávka na koupání v křišťálově čisté vodě a šnorchlování s pozorováním bohatého podmořského života. Po návratu na pláž následuje přejezd k majáku, který stráží tento mys a odkud se shora otvírají nejkrásnější pohledy na pobřeží i pláže.