X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Cala di Volpe**** - letecky

Itálie

>

Kalábrie

>

Capo Vaticano

Hotel Cala di Volpe**** - letecky
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
0 m
Typ pláže
písečno-oblázková
KlimatizaceLednice/minibarWiFiBazén venkovní

Luxusní a velmi příjemný hotelový komplex vystavěný přímo u pláže u letoviska Capo Vaticano v oblasti Kalábrie (Itálie). Hotelový komplex se nachází v klidném prostředí obklopený bujnou subtropickou a tropickou vegetací, je vzdálen asi 4 km od městečka Ricadi a 8 km od města Tropea, nazývaného perla Kalábrie. Pláž je písečná s drobnými oblázky a pozvolným přístupem do vody. Hotel má vlastní bazén pro dospělé i pro děti, lehátka na slunění, bar, restauraci. Ubytování je ve dvoupokojových apartmánech v přízemních domečcích vystavěných v krásné středomořské vegetaci pár kroků od pláže. Přímo na pláži je návštěvníkům poskytován plážový servis – slunečníky a lehátka (za poplatek) a je zde možnost zapůjčení šlapadel a kajaků. Stylová otevřená restaurace nabízí velmi příjemná posezení u snídaně i u večeře s nádhernými výhledy na Liparské ostrovy, vulkán Stromboli a nádherné západy slunce. V blízkosti hotelu je i škola potápění. Na recepci přístup na Wi-Fi (za poplatek).

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Oběd dospělý Na osobu / Na noc 750
Oběd dítě do 10 let Na osobu / Na noc 450
oběd dítě 10-18 let Na osobu / Na noc 500
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve velmi pěkně zařízených dvoupokojových apartmánech s jednou ložnicí s dvoulůžkem a obývacím pokojem s možností 1-2 přistýlek pro dospělé i pro děti. Všechny apartmány mají stropní ventilátor, terasu s venkovním posezením, kuchyňku s ledničkou. V období od 5.7. do 30.8. jsou apartmány na vyžádání a musí být obsazeny minimálně 3 osobami (3 dospělí nebo 2 dospělí a 1 dítě). V ostatních termínech je možný prodej apartmánů i pouze pro dvě osoby.

Stravování

V ceně pobytu je polopenze – snídaně a večeře formou bufetu připravené v hotelové restauraci. Za příplatek je možno zajistit obědy. Nápoje nejsou v ceně.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu tam i zpět

letištní taxy a palivový příplatek

ubytování na 7 nocí s polopenzí

transfery letiště/hotel/letiště

činnost stálého delegáta

Příplatky

obědy 700 Kč/os./den; děti 2-14 let 450 Kč/os./den

pobytová taxa cca 5 EUR/os./týden (platba na místě)

V období od 5.7. do 30.8. musí být apartmán obsazen minimálně 3 osobami. Nelze ubytovat jen 2 osoby.

Doprava

Doprava do Kalábrie je zajištěna letadly Boeing 737 české letecké společnosti Travel Service. Odlety jsou z Brna a Prahy do Lamezia Terme.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Video z KalábrieV blízkosti městečka Ricadi se nachází jedna z nejkrásnějších částí Kalábrie, perla tyrhénského pobřeží, Capo Vaticano. Krása celého pásu pobřeží zde kulminuje ve tvaru mohutných granitových výběžků mezi nimiž se ukrývají panenské pláže s bílým pískem a křišťálovým mořem. Pláže Capo Vaticana jsou považovány za třetí nejkrásnější pláže Itálie a patří mezi 100 nejhezčích pláží světa. Je zde možno najít jak dlouhé písečné pláže, tak i malé romantické plážičky. Moře je průzračně čisté a i ve velkých hloubkách je stále vidět na písčité dno místy lemované obrovskými balvany.

Na své si přijdou nejen milovníci koupání a slunění, ale i vyznavači potápění, šnorchlování, jízdy na kajacích či vodních šlapadlech. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy. Celému mysu vévodí maják, od kterého se otevírají spektakulární pohledy nejen na jedinečné pobřeží, ale i na ostrov Stromboli a na Sicílii. Zde se vyžijí i milovníci procházek.

Pro řadu turistů je významná i blízkost města Tropea (8km od Capo Vaticano), perly Kalábrie, kam je možno zajet vlakem nebo hotelovým transferem (za poplatek). Zde si mohou užít místního čilého života s množstvím restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry či místními produkty anebo procházek starobylými uličkami. Ty jsou zejména večer neopakovatelné.
Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před pár lety. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.

Fakultativní výlety

Tropea – individuální výlet

Žádný turista by si neměl nechat ujít návštěvu jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie a nacházejícího se jen 8 km od Capo Vaticana. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu. Podvečerní výlet umožní poznat kouzelnou atmosféru tohoto města. Do Tropey je možno se vydat i individuálně vlakem z Ricadi (na recepci za poplatek zajistí transfer) anebo taxíkem a návštěvu spojit i s nákupy suvenýrů a dárků nebo s koupáním.


Sicílie –Taormina – celodenní výlet

Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Po prohlídce Taorminy se přesuneme do města Messiny, kde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály. K večeru návrat zpět trajektem a autobusem.


Liparské ostrovy – celodenní výlet

Během celodenního výletu lodí poznáte jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy. Užijete si i koupání. Navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budete moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžete využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujete k ostrovu Stromboli, kde budete moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět do Tropey.


Stromboli by night – půldenní výlet

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15 minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka vesničkou postavenou na úpatí sopky s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s krásnými výhledy na moře. Možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky. Nenechte si ujít jeden z nejpůsobivějších zážitků. Výlet se koná jen v případě aktivní činnosti sopky Stromboli.


Capo Vaticano z moře i z pevniny – 2,5 hod
Mys Capo Vaticano patří k nejkrásnějším oblastem nejen Kalábrie, ale celé Itálie. Pláže Capo Vaticana byly v roce 2015 vybrány za nejkrásnější v Itálii. A proto byste neměli odjet bez důkladného poznání tohoto mysu. Výlet začíná projížďkou ve člunech přímo od pláže Grotticelle podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Nejznámější je pláž Praja Focu zařazená mezi 100 nejhezčích pláží světa. Zastávka na koupání v křišťálově čisté vodě a šnorchlování s pozorováním bohatého podmořského života. Po návratu na pláž následuje přejezd k majáku, který stráží tento mys a odkud se shora otvírají nejkrásnější pohledy na pobřeží i pláže.