X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Grotticelle*** - vlastní doprava

Itálie

>

Kalábrie

>

Capo Vaticano

Hotel Grotticelle*** - vlastní doprava
8,9 Výborné
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
350 m
Typ pláže
písečná
KlimatizaceTVLednice/minibarWiFiSejfTenisBazén venkovní

Hotel obklopený zelení a tropickou vegetací s velmi milou rodinnou atmosférou. Nachází se nad jednou z nejkrásnějších pláží oblasti Capo Vaticano v zátoce Grotticelle v Kalábrii (Itálie). Má vlastní bazén pro dospělé i pro děti , lehátka na slunění, bar s vnitřním i venkovním posezením a restauraci. Návštěvníkům je k dispozici tenisový kurt (1 hod. zdarma). Na recepci je možný přístup na Wi-Fi (za poplatek). Pláž je vzdálena 350 m od hotelu po pohodlné cestě z kopce dolů. Přímo na pláži je poskytován plážový servis – slunečník a dvě plážová křesla (zdarma, jen v srpnu za poplatek) a je zde plážový bar a pizzerie, kde je možno zakoupit nápoje i menší občerstvení. Pláž je z bílého písku a je malebně uzavřena mezi skalnatými výběžky. Je zde možnost zapůjčení šlapadel a kajaků a plavčík Vás odveze i na některou z odlehlých pláží přístupných jen z moře.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Oběd Na osobu / Na zájezd 1900
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 400
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování je zajištěno v pěkně zařízených dvoulůžkových pokojích s možností až 2 přistýlek pro dospělé i pro děti . Všechny pokoje mají klimatizaci (za příplatek 5 EUR/den), telefon, TV, ledničku (za příplatek 5 EUR/den), vysoušeč vlasů, trezor (za příplatek 3 Eur/den). Každý pokoj má balkon nebo terasu s posezením.

Stravování

V ceně pobytu je polopenze – snídaně formou bufetu a večeře servírované s výběrem z menu a doplněné bohatým salátovým bufetem. Za příplatek je možno zajisti t obědy. Nápoje nejsou v ceně.

Cena zahrnuje

ubytování příslušné kategorie na 7 nocí s vyznačenou stravou

činnost stálého delegáta

Příplatky

Oběd: 1 900 Kč/os./týden

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 400 Kč/noc

Klimati zace: 5 EUR/pokoj/noc (platba na místě)

Lednička: 5 EUR/pokoj/noc (platba na místě)

Malý pes: 3 EUR/ noc (platba na místě)

Pobytová taxa: cca 5 EUR/os./týden (platba na místě)

Doprava

Doprava do Itálie je zajištěna vlastní dopravou. Pobyty jsou od soboty do soboty.

Ohlasy zákazníků

Mail 5.9.2016
Vážený pane vedoucí, koncem července a začátkem srpna jsme absolvovali letecký pobyt v Kalábrii v hotelu Groticelle. Pobyt blízko Tropei jsem vybírala záměrně, kdysi dříve jsem absolvovala cestu od Neapole až po Palermo a Kalábrie mi učarovala. Tenkrát jsem si slibovala, že se tam jistě někdy vrátím na pobyt. Uteklo několik let a podařilo se - se dvěma vnoučky a synem. Všichni byli z pobyru nadšení. Průzračně čisté moře, nádherná romantická příroda vylepšená pečlivě udržovaným květinovým rájem, pohodlné ubytováni v hotelu Groticelle, obrovský výběr velmi chutného jídla (doplatili jsme si plnou penzi). Specielně do jídelny se děti vždy těšily, protože přátelské a vstřícné chování personálu z jiných pobytů neznali. Oni byli vskutku báječní - vítali nás jako staré známé, vždy s úsměvem a pohlazením hlaviček těch malých, obsluha vzorná. Zkrátka užili jsme si příjemný týden a to nejen co do rekreace, ale také co do přístupu těch, co se o naše pohodlí a stravu starají. Také paní delegátka byla vynikající. Pobyt neměl chybu, velmi doporučujeme všem, co si chtějí nejen odpočinout, ale také vylepšit náladu. Moc rádi budeme vzpomínat. Srdečně zdraví Jana Miholová

Mail 9.7.2014
Dobrý den, právě jsme se vrátili z dovolené v Capo Vaticano – hotel Groticcele a musíme pochválit nádherné prostředí, příjemný personal v hotelu i v restauraci, kde jsme se stravovali. V neposlední řadě bychom rádi pochválili delegátku v místě zájezdu, Mariku Janečkovou, která se vždy postarala o naši spokojenost, vše bylo perfektně naplánované, vč. organizace výletů. Nádherné prostředí Kalábrie, příjemný personal i ostatní lidé v místě pobytu nám zajistili jednu z nejkrásnějších dovolených, které jsme dosud absolvovali. Prosím, pokud je to možné o přeposlání tohoto e-mailu i panu řediteli cestovní kanceláře Emma a paní Marice Janečkové. Přeji všem mnoho úspěchů, krásných dnů a cestovní kanceláři Emma mnoho spokojených klientů stejně tak, jak jsme byli spokojeni my. S přáním krásných dnů, Petr Krejčí.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Recenze

8,9

9 hodnocení

9,1

Hotel

8,4

Strava

8,6

Delegát

9,6

Doprava


9
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 8
Helena Kovačevová - Hotel Grotticelle*** - letecky (01.08.2017 - 08.08.2017)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Dóóóst dobrá dovolená. Díííky!!!!
Romana Hlinecká - Hotel Grotticelle*** - letecky (01.08.2017 - 08.08.2017)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Hana Plocková - Hotel Grotticelle*** - letecky (18.07.2017 - 25.07.2017)

9,3
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 8
Při návratu z celodenního výletu lodí, jsme se těžko dostávali do hotelu za ochotné pomoci řidičů jiných hotelů. Myslím, že by delegátka měla automaticky zajistit dopravu jak dolů do přístavu, tak večer po připlutí z přístavu do hotelu..
Nataša Honzíková - Hotel Grotticelle*** - letecky (05.07.2016 - 12.07.2016)

8,5
Hotel: 9
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 8
František Vašíček - Hotel Grotticelle*** - letecky (30.08.2016 - 06.09.2016)

9,3
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi spokojeni. Kouzelné koupání

Jiří Kunovský
Jiří Kunovský - Hotel Grotticelle*** - letecky (05.07.2016 - 12.07.2016)

8,3
Hotel: 8
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 8
Jana Hájková - Hotel Grotticelle*** - letecky (09.08.2016 - 16.08.2016)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Delegát: 9
Dovolená krásná, strava pestrá a chutná. Ochotný a milý personál. Nádherné a čisté moře. Poprosili jsme o změnu pokoje
a dostali jsme krásné pokoje s výhledem na moře a hlavně v klidném místě , kde nerušilo zásobování v ranních hodinách.
Vřele doporučuji pro ty co se bojí létat !!! Za 1,5 hod na místě ! Lakkisová
Hasan Lakkis - Hotel Grotticelle*** - letecky (28.06.2016 - 05.07.2016)

Destinace a výlety

Popis destinace

Video z KalábrieV blízkosti městečka Ricadi se nachází jedna z nejkrásnějších částí Kalábrie, perla tyrhénského pobřeží, Capo Vaticano. Krása celého pásu pobřeží zde kulminuje ve tvaru mohutných granitových výběžků mezi nimiž se ukrývají panenské pláže s bílým pískem a křišťálovým mořem. Pláže Capo Vaticana jsou považovány za třetí nejkrásnější pláže Itálie a patří mezi 100 nejhezčích pláží světa. Je zde možno najít jak dlouhé písečné pláže, tak i malé romantické plážičky. Moře je průzračně čisté a i ve velkých hloubkách je stále vidět na písčité dno místy lemované obrovskými balvany.

Na své si přijdou nejen milovníci koupání a slunění, ale i vyznavači potápění, šnorchlování, jízdy na kajacích či vodních šlapadlech. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy. Celému mysu vévodí maják, od kterého se otevírají spektakulární pohledy nejen na jedinečné pobřeží, ale i na ostrov Stromboli a na Sicílii. Zde se vyžijí i milovníci procházek.

Pro řadu turistů je významná i blízkost města Tropea (8km od Capo Vaticano), perly Kalábrie, kam je možno zajet vlakem nebo hotelovým transferem (za poplatek). Zde si mohou užít místního čilého života s množstvím restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry či místními produkty anebo procházek starobylými uličkami. Ty jsou zejména večer neopakovatelné.
Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před pár lety. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.

Fakultativní výlety

Tropea – individuální výlet

Žádný turista by si neměl nechat ujít návštěvu jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie a nacházejícího se jen 8 km od Capo Vaticana. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu. Podvečerní výlet umožní poznat kouzelnou atmosféru tohoto města. Do Tropey je možno se vydat i individuálně vlakem z Ricadi (na recepci za poplatek zajistí transfer) anebo taxíkem a návštěvu spojit i s nákupy suvenýrů a dárků nebo s koupáním.


Sicílie –Taormina – celodenní výlet

Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Po prohlídce Taorminy se přesuneme do města Messiny, kde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály. K večeru návrat zpět trajektem a autobusem.


Liparské ostrovy – celodenní výlet

Během celodenního výletu lodí poznáte jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy. Užijete si i koupání. Navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budete moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžete využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujete k ostrovu Stromboli, kde budete moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět do Tropey.


Stromboli by night – půldenní výlet

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15 minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka vesničkou postavenou na úpatí sopky s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s krásnými výhledy na moře. Možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky. Nenechte si ujít jeden z nejpůsobivějších zážitků. Výlet se koná jen v případě aktivní činnosti sopky Stromboli.


Capo Vaticano z moře i z pevniny – 2,5 hod
Mys Capo Vaticano patří k nejkrásnějším oblastem nejen Kalábrie, ale celé Itálie. Pláže Capo Vaticana byly v roce 2015 vybrány za nejkrásnější v Itálii. A proto byste neměli odjet bez důkladného poznání tohoto mysu. Výlet začíná projížďkou ve člunech přímo od pláže Grotticelle podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Nejznámější je pláž Praja Focu zařazená mezi 100 nejhezčích pláží světa. Zastávka na koupání v křišťálově čisté vodě a šnorchlování s pozorováním bohatého podmořského života. Po návratu na pláž následuje přejezd k majáku, který stráží tento mys a odkud se shora otvírají nejkrásnější pohledy na pobřeží i pláže.