X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Punta Faro***

Itálie

>

Kalábrie

>

Capo Vaticano

Hotel Punta Faro***
8,6 Výborné
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
300 m
Typ pláže
písečná
WiFiSejfBazén venkovní

Starší, jednoduše vybavený hotel vystavěný nad jednou z nejkrásnějších pláží oblasti Capo Vaticano (Kalábrie, Itálie) v zátoce Grotticelle. Je obklopený zahradami plnými bujné středomořské vegetace a jsou z něj pěkné výhledy na moře. Má vlastní bazén pro dospělé i pro děti, lehátka na slunění, internetový koutek, bar, restauraci. Pláž je vzdálena 300 m po pohodlné cestě z kopce dolů. Přímo na pláži je poskytován plážový servis – slunečník a dvě plážová křesla (za poplatek) a je zde plážový bar a pizzerie, kde je možno zakoupit nápoje i menší občerstvení. Pláž je z bílého písku a je malebně uzavřena mezi skalnatými výběžky. Na recepci je přístup na Wi-Fi.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Oběd dospělý Na osobu / Na zájezd 2000
oběd dítě do 13 let Na osobu / Na zájezd 1500
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s možností jedné přistýlky pro dospělé i pro děti. Všechny pokoje mají trezor, telefon, stropní ventilátor a balkon s venkovním posezením s výhledem na moře, což je hlavní předností tohoto hotelu.

Stravování

V ceně pobytu jsou zahrnuty snídaně formou bufetu.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu tam i zpět

letištní taxy a palivový příplatek

ubytování příslušné kategorie na 7 nocí s vyznačenou stravou

transfery letiště/hotel/letiště

činnost stálého delegáta

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Pobytovou taxu cca 0,75 euro/os./ den. Platba se hradí při příjezdu na recepci hotelu. Pobytovou taxu platí všechny osoby od 14 roků.

Příplatky

Oběd: 2 000 Kč/os./týden

Oběd dítě do 13 let: 1 500 Kč/os/týden

Příplatek za jednolůžkový pokoj: do 3.7. a od 4.9.: 400 Kč/noc, v sezonu 3.7. - 4.9.: 900 Kč/ noc

Malý pes: 3 EUR/ noc (platba na místě)

Pobytová taxa: cca 5 EUR/os./týden (platba na místě)

Doprava

Doprava do Kalábrie je zajištěna letadly Boeing 737 české letecké společnosti Travel Service. Odlety jsou z Brna a Prahy do Lamezia Terme.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 12.9.2016
Milá EMMO, ráda bych touto cestou poděkovala pracovníkům a pracovnicím cestovní kanceláře za krásný týden, který jsem strávila na pobytové dovolené v Kalábrii na přelomu srpna a září 2016. Cestovní kancelář objednala krásné počasí, moře bylo čisté a průzračné, hotel dobrý, strava výborná, výlety zajímavé. Velký dík patří delegátce paní Gabriele Vaškové, která se nám po celou dobu pobytu velmi věnovala. S díky a pozdravem Ptáčková

Mail doručen: 16.7.2014
Dobrý večer, dnes jsme se vrátili ze zájezdu pořádaný Vaší CK na Calábrii, hotel Punta Faro. Chtěli jsme Vám poděkovat za překrááásnou dovolenou. Nic nemělo chybu, strava úžasná, ubytování hezké, romantická příroda, azurové moře, organizace špičková. Také chceme poděkovat Vaší delegátce Marice, která byla empatická, vstřícná, sympatická, starostlivá, pořád k dispozici. Moc děkujeme. Marčanovi

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Recenze

8,6

16 hodnocení

8,2

Hotel

9,4

Strava

7,7

Delegát

9,2

Doprava


8
Hotel: 6
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 9
Hotel malinko horsi ve vybavenosti pokojů. Ale výborná kuchyně.
Daniela Rovenská - Hotel Punta Faro*** - letecky (28.08.2018 - 04.09.2018)

7
Hotel: 5
Strava: 7
Doprava: 9
Delegát: 7
Hotel stvořený pro klidnou dovolenou s milým personálem. Náročná klientela by spokojena nebyla. Postarší hotel. Čistý.
Miroslav Karásek - Hotel Punta Faro*** - letecky (26.06.2018 - 03.07.2018)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Karel Trojan - Hotel Punta Faro*** - letecky (10.07.2018 - 17.07.2018)

8
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 6
Vlastimil Soukup - Hotel Punta Faro*** - letecky (26.06.2018 - 03.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Radka Zigáčková - Hotel Punta Faro*** - letecky (03.07.2018 - 10.07.2018)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Kamila Pavelková - Hotel Punta Faro*** - letecky (08.08.2017 - 15.08.2017)

8,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 7
Delegát: 8
Renata Lhotská - Hotel Punta Faro*** - letecky (20.06.2017 - 04.07.2017)

8,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 5
Děkuji za super výběr,zavelkou ochotu sl.Petry Kunické!
Eliška Žarošská - Hotel Punta Faro*** - letecky (27.06.2017 - 04.07.2017)

8,5
Hotel: 7
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 8
Skvělá kuchyně, krásná příroda, klidný hotel, slabinou jen sprchový kout - do všech stran stříkající sprcha.
Jana Viková - Hotel Punta Faro*** - letecky (28.06.2016 - 05.07.2016)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Maly rodinny hotel, vynikajuca domaca strava, izba vzdy cista a upratana, krasne plaze aj super vylety. Pani delegatka bola taktiez vynikajuca a postarala sa o hosti od priletu az po odlet.
Dakujeme,
Peter Dadan
Nicolette Masariková - Hotel Punta Faro*** - letecky (06.09.2016 - 13.09.2016)

7,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 2
Pavel Slach - Hotel Punta Faro*** - letecky (19.07.2016 - 26.07.2016)

Destinace a výlety

Popis destinace

Video z KalábrieV blízkosti městečka Ricadi se nachází jedna z nejkrásnějších částí Kalábrie, perla tyrhénského pobřeží, Capo Vaticano. Krása celého pásu pobřeží zde kulminuje ve tvaru mohutných granitových výběžků mezi nimiž se ukrývají panenské pláže s bílým pískem a křišťálovým mořem. Pláže Capo Vaticana jsou považovány za třetí nejkrásnější pláže Itálie a patří mezi 100 nejhezčích pláží světa. Je zde možno najít jak dlouhé písečné pláže, tak i malé romantické plážičky. Moře je průzračně čisté a i ve velkých hloubkách je stále vidět na písčité dno místy lemované obrovskými balvany.

Na své si přijdou nejen milovníci koupání a slunění, ale i vyznavači potápění, šnorchlování, jízdy na kajacích či vodních šlapadlech. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy. Celému mysu vévodí maják, od kterého se otevírají spektakulární pohledy nejen na jedinečné pobřeží, ale i na ostrov Stromboli a na Sicílii. Zde se vyžijí i milovníci procházek.

Pro řadu turistů je významná i blízkost města Tropea (8km od Capo Vaticano), perly Kalábrie, kam je možno zajet vlakem nebo hotelovým transferem (za poplatek). Zde si mohou užít místního čilého života s množstvím restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry či místními produkty anebo procházek starobylými uličkami. Ty jsou zejména večer neopakovatelné.
Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před pár lety. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.

Fakultativní výlety

Tropea – individuální výlet

Žádný turista by si neměl nechat ujít návštěvu jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie a nacházejícího se jen 8 km od Capo Vaticana. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu. Podvečerní výlet umožní poznat kouzelnou atmosféru tohoto města. Do Tropey je možno se vydat i individuálně vlakem z Ricadi (na recepci za poplatek zajistí transfer) anebo taxíkem a návštěvu spojit i s nákupy suvenýrů a dárků nebo s koupáním.


Sicílie –Taormina – celodenní výlet

Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Po prohlídce Taorminy se přesuneme do města Messiny, kde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály. K večeru návrat zpět trajektem a autobusem.


Liparské ostrovy – celodenní výlet

Během celodenního výletu lodí poznáte jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy. Užijete si i koupání. Navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budete moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžete využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujete k ostrovu Stromboli, kde budete moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět do Tropey.


Stromboli by night – půldenní výlet

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15 minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka vesničkou postavenou na úpatí sopky s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi s krásnými výhledy na moře. Možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky. Nenechte si ujít jeden z nejpůsobivějších zážitků. Výlet se koná jen v případě aktivní činnosti sopky Stromboli.


Capo Vaticano z moře i z pevniny – 2,5 hod
Mys Capo Vati cano patří k nejkrásnějším oblastem nejen Kalábrie, ale celé Itálie. Pláže Capo Vaticana byly v roce 2015 vybrány za nejkrásnější v Itálii. A proto byste neměli odjet bez důkladného poznání tohoto mysu. Výlet začíná projížďkou ve člunech přímo od pláže Grotticelle podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Nejznámější je pláž Praja Focu zažazená mezi 100 nejhezčích pláží světa. Zastávka na koupání v křišťálově čisté vodě a šnorchlování s pozorováním bohatého podmořského života. Po návratu na pláž následuje přejezd k majáku, který stráží tento mys a odkud se shora otvírají nejkrásnější pohledy na pobřeží i pláže.