X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Miláno, letecky za památkami, kulturou i nákupy

Itálie

Letecký poznávací zájezd do Milana.
Miláno, letecky za památkami, kulturou i nákupy

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3000
záloha na divadelní přestavení v La Scala Na osobu / Na zájezd 600
freska Poslední večeře Páně Na osobu / Na zájezd 1000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Dopoledne odlet z Brna do Milána, transfer do hotelu a odpoledne první část návštěvy tohoto města. Městskou dopravou se přesuneme do centra Milána na prohlídku interiéru katedrály Narození Panny Marie, návštěva „scurolo“- hrobky Karla Boromejského a možnost procházky po střeše milánského dómu. Poté návštěva dómského muzea a kaple sv. Gottharda.
K večeru návštěva čtvrti Quadrilaterno d´oro - centrum designu a slavných značkových obchodů. Možnost nákupů na via Torino nebo v obchodním domě La Rinascente s tradicí od roku 1865. Večer návrat do hotelu městskou dopravou.

2. den

Dopoledne prohlídka gotického kostela Santa Maria delle Grazie s renesační Bramanteho kopulí a klášterní chodbou. Pro zájemce možnost vstupu do bývalého dominikánského kláštera, kde se nachází freska Poslední večeře Páně od Leonarda da Vinci (nutno objednat předem). Poté návštěva milánského hradu Castello Sforzesco s nádvořím Cortile della Rocchetta, seznámení se s historií rodů Visconti a Sforza, kteří pevnost budovali. Procházka parkem Sempione s Vítězným obloukem, s věží Torre Branca a secesní budovou Acquario Civico. Odpoledne se seznámíme s historií stavby obchodní galerie Victora Emanuelle II., kterou projdeme na náměstí della Scala se slavným Teatro alla Scala. Pro zájemce možnost návštěvy večerního představení v této opeře (místa na stání na galerii - neformální oblečení, nutno objednat předem - dle programu a časových možností), nebo návštěva muzea Leaonarda da Vinciho. Návrat do hotelu městskou dopravou.

3. den:

Dopoledne prohlídka půvabného středověkého náměstí Piazza Mercati obklopeného historickými budovami Palazzo della Ragione, obchodní burzou, palácem Scuola Palatina, lodžií a Casa dei Panigarola. Možnost návštěvy Královského paláce nebo galerie 19.století v Palazzo dell´ Arengario. Odpoledne možnost návštěvy muzeí s egyptskou sbírkou, obrazárnou, sbírkou užitého umění a také muzea, které uchovává Michelangelovu nedokončenou Pietu Rondanini. Nebo návštěva obrazárny Pinacoteca di Brera, která uchovává kromě obrazů Rafaela, Caravaggia,Rembrandta a dalších významných malířů také největší sbírku obrazů benátských mistrů mimo Benátky samotné. K večeru procházka čtvrtí Navigli, kde se z husté sítě dopravních vodních kanálů dochoval kanál Naviglio Grande a Naviglio Ticino. Oblíbené místo procházek Miláňanů s množstvím lidových hospůdek a barů. Návrat do hotelu městskou dopravou.

4. den:

Dopoledne volno k posledním nákupům a posezením a před polednem transfer na letiště. Odpoledne odlet z Milána do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• Leteckou dopravu Brno-Milano-Brno
• letištní taxy a odbavení letu s příručním zavazadlem
• Transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
• 3x ubytování v Miláně ve 2- 3* hotelu se snídaní
• služby průvodce

Příplatky

• Odbavení zavazadla do 20 kg: 1.600 Kč/zavazadlo
• jednolůžkový pokoj: 3.000 Kč
• Divadelní představení v La Scala - záloha: 600 Kč
• Freska Poslední večeře Páně: 1.000 Kč
• Cena nezahrnuje dopravu v Miláně - cca 10 EUR
Předpokládaná částka na vstupy: cca 60 EUR

Doprava

Doprava do Milána a zpět je zajištěna leteckou společností Ryanair.
Předpokládaný letový řád:
Brno - Miláno 08:35 - 09:55, Miláno - Brno 14:50 - 16:15

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně zájezdu je odbavení s příručním zavazadlem. Každý účastník může mít s sebou jedno příruční zavazadlo do 10kg, které musí mít rozměry max. 55x40x20 cm a jedno malé příruční zavazadlo s rozměry max. 40x20x25 cm.

V ceně není zahrnuto žádné zavazadlo k odbavení.
Za příplatek 1600 Kč je možno doobjednat odbavené zavazadlo do 20 kg. Doporučujeme objednat na každou dvojici alespoň jedno zavazadlo k odbavení. Platby za odbavení zavazadla na letišti jsou podstatně vyšší.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy