X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Palmová riviéra pro gurmány

Itálie

CIVITELLA DEL TRONTO • ASCOLI PICENO • SAN BENEDETTO DEL TRONTO • GRAN SASSO • CAMPLI • COLONNELLA • CASTEL TROSINO
Palmová riviéra pro gurmány
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2990
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V odpoledních hodinách(cca v 17,00) vyjedeme z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 400 Kč, Prostějov 400 Kč, Vyškov 300 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Praha 500 Kč. Noční přejezd do Itálie.

2. den

V dopoledních hodinách přijedeme na PALMOVOU RIVIÉRU. Na osm tisíc palem, vysázených na začátku 20. století, jemný zlatavý písek, udržované čisté pláže s průzračnou vodou a pozvolným vstupem do moře, to vše se zasloužilo o název této oblasti - „Palmová riviéra“. Volný den věnujeme relaxaci u moře.

3. den:

Dopoledne si uděláme výlet do letoviska San Benedetta jehož centrum s přístavem si prohlédneme. San Benedetto del Tronto je jedním z nejvyhledávanějších letovisek této oblasti Jadranské riviéry nejen pro své zachovalé historické centrum, ale především pro nádhernou palmovou promenádu patřící mezi nejkrásnější v Itálii.

4. den:

Dnes nás čeká celodenní výlet do regionu Abruzzo. Navštívíme město Campli se svatými schody, po jejichž vystoupení po kolenou jsou prý odpuštěny všechny hříchy. Poté zájemci fakultativně absolvují cca 1,5 hodinovou procházku po soukromém lesíku se psy vycvičenými na hledání lanýžů, které budou následně moci degustovat v podobě oběda. Dále navštívíme největší evropskou bourbonskou pevnost Civitella del Tronto, jedno z největších vojenských děl, které bylo na území Itálie postaveno. K pevnosti přiléhá osada s kostely, benediktýnský klášter, svatyně Svaté Marie z Lumi a mnohé renesanční paláce. Uděláme si také zastávku v tamní likérce a také ve vinařství, kde nás čekají ochutnávky místních produktů.

5. den:

Dopoledne věnujeme relaxaci na plážích a odpoledne navštívíme travertinové město Ascoli Piceno, které je hlavním městem středoitalské provincie Marche. Městu se přezdívá „město věží“ – ve středověku se zde nacházelo až 200 věží, do současnosti se jich však podařilo dochovat jen padesát. Ve středu města se rozprostírá nádherné náměstí Piazza del Popolo, o kterém se říká, že je nejkrásnější v celém kraji. Vyjedeme do miniaturní vesničky vybudované ve středověkém hradu Castel Trosino nad Ascoli. Na zpáteční cestě se zastavíme v lisovně oliv, kde pro nás bude připravena bohatá degustace.

6. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet do pohoří Gran Sasso, které patří mezi největší národní parky v Evropě a jeho nejvyšší vrchol Corno Grande dosahuje téměř 3 000 m. Nachází se v něm nejníže položený ledovec v Evropě (na který budeme moci vyjet lanovkou). Nádherná, docela nedotčená příroda je vhodná pro pěší turistiku. Ve výšce cca 1 500 m se zde na náhorní plošině Campo Imperatore nachází dva obchůdky s čerstvým masem, kde si budeme moci zakoupit čerstvé maso a upéct si jej pod širou oblohou na přistavěných grilech. Pokud nám vyjde čas, po cestě zpět dojedeme ke zřícenině nejvýše položené pevnosti v Apeninách - Rocca Calascio - místu, kde se natáčely slavné scény z filmů Jméno růže a Jestřábí žena.

7. den:

Volný den k relaxaci u moře.

8. den:

Po snídani se vypravíme do půvabného městečka Colonella, kde navštívíme místní vinařství. Prohlédneme si výrobu a ochutnáme zdejší věhlasná vína. Odpoledne nás čeká koupání a relaxace u moře.

9. den:

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře, ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

10. den:

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách, okolo 9,00.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× polopenzi (snídaně + večeře/snídaně + oběd – dle programu)
• degustace dle programu
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• Vstupy do navštívených objektů a obědy, které nejsou zahrnuty v ceně.
• Pobytovou taxu.

Doporučená částka na vstupy cca 70 €.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.990 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

1 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd hodnotíme vysoce kladně, delegátka zařídila vše výtečně, nadprůměrně, též vystupování mělo vysokou úroveň, jen by si mohla trochu doplnit znalosti z dějin a kultury Itálie. Doporučuji také začínat o něco dříve odpolední výlety, je-li odpovídající počasí ( na zájezdu ale bylo se možné se dohodnout na změně)
Rudolf Procházka - Palmová riviéra s koupáním (01.06.2018 - 10.06.2018)