X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Za vínem i auty Ferrari, Kaplickým a městy UNESCO

Itálie

VINAŘSTVÍ FERRARI • PARMA (UNESCO) • MANTOVA (UNESCO) • MODENA (UNESCO) • PESARO • URBINO (UNESCO) • AQUALAGNA • GRADARA • SAN MARINO (UNESCO)
Za vínem i auty Ferrari, Kaplickým a městy UNESCO
8,8 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 05:15) přes Rakousko do Itálie, další nástupní místa : Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Vyškov 400 Kč, Přerov 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Prostějov 500 Kč. V odpoledních hodinách již budeme obdivovat údolí posázená vinohrady s kulisou Dolomit. Ferrari je naší první zastávkou. Avšak tentokrát se nejedná o slavná auta, ale o špičku mezi italskými sekty. Zdegustujeme Ferrari Brut a Ferrari Perlé a seznámíme se s výrobou ve vinařství rodu Ferrari s tradicí od roku 1902. Firma se chlubí jedenácti medailemi a v roce 2017 získala ocenění na světovém šampionátu sektů a šumivých vín coby Výrobce roku. Večer přijedeme na ubytování do hotelu v blízkosti historické Mantovy, kterou většinou známe jako dějiště Verdiho Rigoletta a místo, kam utekl Romeo před pomstou Kapuletů.

2. den

Po snídani se vydáme do hlavního města Emilia Romagna, města, které je na seznamu UNESCO – do Parmy. Množství památek z období gotiky, baroka i renesance patrně zastíní i své známé „rodáky“ – sýr parmezán a šunku. Stezka Culatello di Zibello nás dovede na oběd a degustaci vín do „Údolí jídla“, které zaujímá třetí místo v produkci italských vín. Ochutnáme typická vína této oblasti spolu s ochutnávkou parmské šunky, parmezánu a šunky Culatello di Zibello. Odpoledne strávíme v „Malých Benátkách“, městě malebně zasazeném do oblasti tří uměle vytvořených jezer. Očaruje nás půvab renesanční Mantovy (UNESCO), kde působili význační stavitelé v čele s Leonem Battistou Alberti. Objevíme tři náměstí, která jsou obklopena středověkými stavbami, z nichž vybíhají dlážděné uličky a staré ulice s podloubími, a ohromí nás vévodský palác patřící k největším v Evropě. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme do Modeny, starého univerzitního města, sídla arcibiskupa. Emilia Romagna je oblastí vína a delikates vyhlášených po celém světě, ale také oblastí Bel Canto – rodištěm Luciana Pavarottiho. Dnes si ale na své přijdou i milovníci rychlých kol, radikální architektury i středověkého umění. S dalším rodákem města Enzem Ferrarim se seznámíme v jeho kultovní stáji – v muzeu založeném již v roce 1929. Auta „v rybích útrobách“ najdeme ve futuristické stavbě, posledním díle architekta Jana Kaplického. Tato muzea se nacházejí jen pár minut od jednoho z nejkrásnějších center v Itálii, jež je zapsáno na seznamu UNESCO, kde najdeme Dóžecí palác, katedrálu Duomo i šikmé věže. Ve svém volnu bychom neměli zapomenout ochutnat salát Caprese nebo boloňské špagety, které mají domov v Emilia Romagna. Večer přijedeme na pobřeží Jaderského moře do Pesara, městečka, které je unikátním skloubením historického centra s památkami z 15. století a písečných pláží. Ubytujeme se v hotelu 4* u moře, večeře.

4. den:

Po snídani odjedeme do jednoho z nejhezčích měst střední Itálie, Urbina (UNESCO), rozkládajícího se na dvou pahorcích, ze kterých je úžasný pohled na okolní krajinu. Prohlédneme si unikátní zachovalé středověké město s mohutnými hradbami, náměstí Piazza della Repubblica, jednu z nejhezčích ukázek renesančního slohu v Itálii Palazzo Ducale, který spolu s katedrálou Duomo di Urbino tvoří úchvatné panorama města. V Urbinu žil mimo jiné známý italský malíř Raffaello a tak si můžeme prohlédnout i dům, kde žil a kde má své muzeum. V obědovém čase si můžeme vybrat některou z místních restaurací a zahrádek k ochutnávce italských specialit či skleničce vína. Odpoledne přejedeme do městečka Acqualagna, kde se nachází světoznámé naleziště vzácných bílých lanýžů. Již od dob Sumerů jsou po několik tisíciletí lanýže považovány za tu nejvytříbenější labužnickou specialitu. Do tajů zpracování a techniky jejich sběru se ponoříme během exkurze a samozřejmě neopomeneme tento vzácný druh houby a jiných specialit včetně místního vynikajícího vína ochutnat. Večer se vrátíme do Pesara, před večeří možnost procházek, posezení u italského espressa, případně koupání. Večeře v hotelu.

5. den:

Po snídani navštívíme jednu z nejkrásnějších italských středověkých vesnic Gradara. Jako v kulisách z pohádky se budeme cítit v pevnosti s hradem s cimbuřím hradeb proloženým čtvercovými věžemi. Zdejší hrad byl svědkem tragického příběhu lásky mezi Paolem a Francescou, známého z Danteho Božské komedie. Přímo na hradě zdegustujeme vína od místního svazu vinařů jako Bianchello, Sangiovese spolu s delikátním občerstvením. Budeme mít také čas na nákupy v labyrintu uliček. Olivový olej, vůně bylinek a čerstvě pražené kávy jen umocní exotický kolorit tohoto unikátního místa. Odpoledne se vrátíme do Pesara – můžeme se projít promenádou kolem moře do centra, kde najdeme Palazzo Ducale z 15. století, románskou katedrálu Panny Marie, náměstí Piazza Popolo s Dóžecím palácem. Nebo využijeme sluneční terasu na střeše hotelu a wellness (jaccuzi, sauna, turecká lázeň).

6. den:

Po snídani odjedeme z hotelu. Naší poslední zastávkou bude třetí nejmenší země Evropy, republika San Marino (UNESCO), ráj filatelistů. Prohlédneme si město ležící na hoře Monte Tirano, které je na seznamu UNESCO. Uvidíme staré hradby, vstupní brány, a neměli bychom si nechat ujít výměnu stráží v typických uniformách na náměstí Piazza della Libertà před radnicí Palazzo Pubblico. Dominantou San Marina je Veřejný palác, kde sídlí veškeré úřady a vláda a bazilika pocházející z 19. století, která je zasvěcena svatému Marinusovi, který podle pověsti celý stát založil, a kde najdeme i ostatky tohoto světce. Ve svém volnu bychom si měli vychutnat i skleničku některého ze sanmarinských vín. Dámy možná neodolají koupi módních doplňků v atraktivních cenách této bezcelní zóny. Kolem poledne odjedeme domů, do Brna přijedeme po půlnoci (v cca 01:00 hod.).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 3* a 4*
• 5× snídani
• 1× degustaci sektů
• 2× degustaci vín s občerstvením (místní delikatesy)
• 1× ochutnávku lanýžů s vínem
• 2× večeři
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3.600 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• pobytová taxa cca 14 €/os/pobyt
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 55 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,8

1 hodnocení

8

Hotel

8

Strava

10

Delegát

9

Doprava


8,8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Miloš Vetešník - Za vínem i auty Ferrari, Kaplickým a městy UNESCO (02.05.2019 - 07.05.2019)