X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Babí léto na Sardinii s vínem a pobytem u moře

Itálie

ALGHERO • GROTTA DI NETTUNO • BOSA • MAMOIADA (OBĚD S PASTEVCI) • ORGOSOLO • NURAGHE SU NURAXI (UNESCO) • PORTO PINO OSTROV SAN PIETRO • CARLOFORTE CABRAS • THAROS • NORA • CAGLIARI • PARK MOLENTARGIOUS
Babí léto na Sardinii s vínem a pobytem u moře

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5590
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V poledních hodinách odlet z Prahy do Cagliari (odlet 12:25). Po příletu (14:40) nás bude očekávat přejezd strhující krajinou na severozápad ostrova, během kterého se seznámíme s ostrovem přezdívaným Karibik Itálie, jež se nám stane na následující týden domovem. Ubytujeme se v Alghero, v jednom z nejpůvabnějších sardinských měst s příjemnou španělskou atmosférou, pozůstatkem minulosti, kdy bylo město katalánskou kolonií. A tak na španělštinu budeme „narážet“ i ve spleti kamenných uliček ve Starém městě i v rušném přístavu.

2. den

Po snídani nás bude čekat skvost Korálové riviéry - jeskynní komplex nacházející se u mysu Capo Cacca, Grotta di Nettuno. Sportovně založení sem mohou sestoupit po závratném schodišti se sedmi sty schody, které vedou po útesu, nás pohodlnější (za příplatek) sem přiveze loď. Vstoupíme do obrovské jeskyně, která připomíná katedrálu a zajisté i my, tak jako ostatní návštěvníci před námi, propadneme představě, že tuto krásu stalagmitů odrážejících se ve vodní hladině nemohla vytvořit jiná síla, než síla mořského boha Neptuna. Odpoledne bude mít dostatek času, abychom prozkoumali staré město i jeho opevnění. Určite si nesmíme nechat ujít možnost pozorovat cvrkot města z krásných teras kaváren na náměstí Piazza Civia. A že je čas oběda? Pak bychom si bez ohledu na cenu neměli nechat ujít možnost ochutnat místní specialitu - langustu po katalánsku. A jaké by to bylo přivítání, aniž bychom již nebyli zasvěceni do chutí sardinských vín během degustace spojené s ochutnávkou drobných jednohubek skládajících se z typických místních produktů. Po širým nebem obklopeni vinicemi budeme pozorovat do ruda se barvící oblohu zapadajícího sardského slunce. V pozdním včeru se vrátíme do hotelu v Algheru.

3. den:

Po snídani budeme směřovat jižněji do malebného přímořského městečka Bosa. Již z dálky nám učaruje obrázek elegantních domů ve svěží paletě barev s rybářskými loďkami pohupujícími se na řece Tema. Zdatní se mohou vyšplhat středověkými uličkami šplhajícími až ke hradu Malspinů ze 13. století a k Dómu ze 16. století vystavěnému ve stylu katalánské gotiky. Poté se již vydáme do krajiny divokého odlehlého východu. Navštívíme oblast Barbagia, kdysi domov banditů. Efektní pozadí tvoří oblíbené místo picniců žulová hora Monte Ortobene 955m vysoká, obrostlá lesem cesmín, jedlí a topolů,,na jejímž vrcholu se tyčí sedmimetrová bronzová socha Krista zašlapávajícího ďábla. Drsný hornatý kraj Barbagia s obyvatelstvem udržujícím si původní styl života, pastevectví, staré nářečí, vlastní vysílací rozhlasovou stanici i tradiční sardskou hudbu je reprezentován vesnicí Mamoiada, kam přijedeme na oběd s vínem, připravovaný a podávaný místními pastevci. Zatavíme se i ve vysoko položeném horském sardinském městečku Orgosolo. Dřívější synonymum organizovaného lupičství a násilí, je dnes již obrovským plátnem, na němž se objevují ty nejemotivnější grafiti zachycující události celého světa. Na ubytování a večeři přijedeme na jih Sardinie a ubytujeme se ve 4hvězdičkovém hotelu s bazénem a zahradou (cca 1,5 km od moře).

4. den:

Po snídani se vydáme za tajemstvím prehistorických sídelních center zvaných Nuragy. I když je jich na ostrově 7.000 my si vybereme ten neznámější Nuraghe su Nuraxi, který je na seznamu UNESCO. Uvidíme nejlépe dochovaný Nurag tvořený velkou strážní věží s hradbami, do jejichž ochranné náruče se stahovali vesničané. Artefakty z tohoto Nuragu si prohlédneme v rezidenci španělské rodiny Zapatů, bělostné vile stojící nad bývalou osadou nuragské kultury z prvního tisíciletí před Kristem. Na malé aperitivo a degustaci přijedeme do vinařství Olionas. Odpoledne se vrátíme do hotelu, relaxace v bazénu a zahradách, večeře v hotelu.

5. den:

Po snídani se vydáme na sardský jihozápad. Zastavíme se v Porto Píno, abychom spatřili nádherné bělostné pláže a laguny i piniové lesy. V oblasti Sulcis se dvěma ostrovy Sant´Antioco a San Pietro absolvujeme plavbu trajektem na menší z těchto dvou ostrovů - ostrov San Pietro. Po čtyřicetiminutové plavbě připlujeme do hlavního města Carloforte, jež je dokonalým příkladem středozemní elegance. Živé nábřeží zdobí půvabné paláce, zaplněné kavárny a palmy. Králem ostrovní kuchyně je tuňák, a tak dost možná neodoláme lehkému obědu v podobě této speciality. Trajektem se vrátíme na „pevninu“ a přijedeme na naši degustaci do vinařství Aru. Návrat do hotelu. Relaxace, večeře.

6. den:

Po snídani se vydáme na západní pobřeží. Na poloostrově Sinis v Cabras proslaveném nálezem Obrů z Monte Prama, skupinou mohutných pískovcových nuragských figur z 8. a 9. století dosahujících výšky až 2,5 spatříme pláž pyšnící se jemným zlatým pískem s drobnými quartzovými bílými a růžovými kamínky. Právem si v této oblasti našly i želvy útočiště pro svá hnízda. Řadu mohutných nuragských soch představující lučištníky a boxery si můžeme prohlédnout v místním muzeu Civico. Po malém občerstvení v místních kioscích se zastavíme jen kousek opodál u antického naleziště Tharros s nádhernou kulisou moře. Před návratem do hotelu nás čeká degustace včetně seznámení s jedním z nejslavnějších sardinských vín Vernaccia, jež se na oristanských aluviálních půdách pěstuje již od římských dob..Návrat do hotelu na večeři

7. den:

Volný den. Relaxace, využití hotelového bazénu a zahrady, koupání na místních plážích. Snídaně a večeře v hotelu.

8. den:

Po snídani se vydáme do hlavního města Sardinie Cagliari a absolvujeme panoramatickou projížďku městem. Objevíme kulturní a kosmopolitní hlavní město z živým nábřežím, barvitými uličkami a impozantní citadelou. Na záver se krátce zastavíme v národním parku Molentarguis, abychom si alespoň zdálky nafotili plameňáky. Poté budeme mít volno v centru města Ať už si vychutnáme svou skleničku v baru na terase na hradbách nebo v nějaké ze středověkých uliček, není lepšího místa k pozorování sardinského optimistického životního stylu. V brzkých odpoledních hodinách odjedeme na letiště a v 15:25 odletíme do Prahy, přílet v 17:40 do Prahy

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha-Cagliari-Praha
• odbavené zavazadlo do 23 kg
• příruční zavazadlo do 8 kg
• transfery z/na letiště na Sardinii
• dopravu autobusem na Sardinii a výlety dle programu
• 7x ubytování se snídaní ve 2lůžkových pokojích v hotelích 3* a 4* (2x ubytování v hotelu 3* v Alghero, 5x ubytování v hotelu 4*
• 4x večeře v hotelu 4*
• 1x oběd s pastevci v horách s vínem
• 3 x ochutnávku vín (3 vzorky) s občerstvením, 1x degustace s rozšířeným občerstvením – 2. den
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.590 Kč
• pobytová taxa v hotelu cca 14 EUR/os./pobyt
• výhled moře v hotelu Flamingo (5 nocí) 2.490 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 890 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč

Cena nezahrnuje: vstupy, trajekt na San Pietro - cca 30 EUR.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy