X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší z Toskánska

Itálie

MONTECATINI TERME • PISA (UNESCO) • CARRARA • SIENNA (UNESCO) • SAN GIMIGNANO (UNESCO) • LUCCA (UNESCO) • TORRE DEL LAGO • VIAREGGIO • FLORENCIE (UNESCO)
To nejlepší z Toskánska
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1690
3x večeře Na osobu / Na zájezd 890
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách (předpokládaný odjezd 5:15) přes Rakousko do Itálie (další nástupní místa: : Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč). v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování do Montecatini Terme.

2. den

Po snídani pojedeme do Pisy – města, které bylo založeno pravděpodobně Řeky o 550 let dříve než Řím, města, kde se vystřídali jak Etruskové, tak Římané, města, které ve středověku bylo jednou z významných námořních republik. Naše kroky povedou na Piazza dei Miracoli s dómem, baptisteriem a známou šikmou věží, jejíž stavba započala již ve 12. století (UNESCO). Po prohlídce Pisy se vypravíme do Carrary, kde v oblasti mramorových lomů navštívíme Cava museo ve Fantiscritti a seznámíme se s 2 000 let starou historií těžby mramoru od dob antiky až po současnost. Budeme moci navštívit jediný lom na světě těžící mramor z nitra skalního masivu. Návrat do hotelu. Večer se se zájemci vypravíme zubačkou do historické části zvané Montecatini Alto na vyvýšenině nad městem, které si stále udržuje svůj středověký ráz a tajuplnou atmosféru. Odměnou nám bude nezapomenutelný výhled na nádherně osvětlené široké okolí.

3. den:

Po snídani odjedeme přes typickou toskánskou krajinu vinic Chianti do Sieny (UNESCO). Město z červeného kamene, odvěký soupeř Florencie, o němž se říká, že je nejkrásnějším italským městem. Díky poloze na kopci nabízí kouzelná zákoutí s nádhernými výhledy. Navštívíme kostel San Domenico, sanktuárium sv. Kateřiny Sienské, náměstí Piazza del Compo a dóm s baptisteriem. Po prohlídce Sieny nás očekává jedno z nejpůvabnějších toskánských městeček – San Gimignano (UNESCO), které si dodnes zachovává nezměněnou gotickou tvář. Necháme se okouzlit atmosférou středověkého městečka s 15 věžemi ze 14. století. Nahlédneme do baziliky Nanebevzetí Panny Marie, k Palazzo Communale, uvidíme středověké městské opevnění, tři brány a bašty. Ze zříceniny pevnosti Rocca se nabízí krásný výhled. Neměli bychom si nechat ujít možnost navštívit rodinnou farmu v těsné blízkosti městečka, kde obklopeni místními vinicemi ochutnáme několik vzorků vína i typickou bruschetu, která je připravena na domácím oleji, který si spolu s vínem můžeme za výhodné ceny nakoupit.

4. den:

Po snídani se vypravíme do starobylého, opevněného města Lucca (UNESCO), kde se zastavil čas. Uprostřed hradeb nalezneme úplně nedotčené středověké město. Prohlédneme si katedrálu Duomo di San Martino, hlavní náměstí Piazza dell‘ Anfiteatro, Pucciniiho rodný dům a vyhlídkovou věž Guinigi. Poté se vydáme do přímořského letoviska Viareggio, jehož promenáda je lemována secesními vilami, hotely a kavárnami. Možnost koupání nebo procházek. A Pucciniho si ještě jednou připomeneme u jezera Torre del Lago, kde poznáme nádhernou přírodní rezervaci, která mu byla inspirací v jeho tvorbě. Zavítáme k vile, kde žil a kde je i se svou ženou pochován. Večer návrat do hotelu.

5. den:

Po snídani se vydáme do Florencie, hlavního města Toskánska (UNESCO). Do centra města se pohodlně dostaneme vlakem (cca 4 €). Tuto kulturní a historickou lahůdku jsme si nechali na konec zájezdu. Prohlédneme si kostel Santa Croce s hroby významných toskánských osobností, uvidíme národní muzeum Bargello, Danteho rodný dům, náměstí Piazza Signoria s Pallazzo Vecchio, galerii Uffizi (nutná rezervace) a samozřejmě zlatnický most Ponte Vecchio. Poté pokračujeme ke kostelu Santa Maria del Fiore a baptisteriu s Rajskou bránou. Ve čtvrti San Lorenzo si prohlédneme nejstarší florentský kostel stejného jména, knihovnu Biblioteca Laurenziana a můžeme navštívit slavné Medicejské kaple. Prohlídku zakončíme návštěvou tržnice ve stejné čtvrti. Plni dojmů odjedeme v podvečer zpět do ČR.

6. den:

Do Brna přijedeme v dopoledních hodinách (předpokládaný příjezd 10:00)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
• 4× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 690 Kč
• 3× večeře 890 Kč
• rezervace a vstup do galerie Uffizi 700 Kč
(osoby do 18 let 150 Kč, 18–25 let 400 Kč)
• pobytová taxa cca 4 €/os/pobyt (platba v hotelu)


Předpokládaná částka na vstupy cca 85 €.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 20.8.2019
Dobrý den,
zúčastnila jsem se zájezdu do Itálie - "To nejlepší z Toskánska ve dnech 27. 07. - 01. 08. 2019", který organizovala CK EMMA ve spolupráci s CK Travel 2002. Průvodkyní zájezdu byla paní PhDr. Hana Suchánková.
Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na přípravě a organizaci zájezdu podíleli. Příprava takového zájezdu jistě není záležitost snadná a vyžaduje plné nasazení a hodně času. Mnohokrát děkuji.
Mé největší poděkování patří paní průvodkyni Haně Suchánkové. Byla naprosto skvělá a úžasná. Celý zajezd měla perfektně připravený, předávala všem účastníkům zajezdu vyčerpávající informace, zajímavosti a doporučení. V každém okamžiku byla ochotná, přístupná všem dotazům a znalá odpovědí a vysvětlení, velice obětavá a vždy s milým úsměvem.
Zájezd s paní Hanou byl velice příjemný a tento pocit ve mně zůstává i nadále, neboť z paní Hany vyzařuje radost z povolání a je dle mého názoru člověkem na svém místě.
Paní Haně za vše během zájezdu velmi děkuji !!!!

Zůstávám s pozdravy
Jaroslava Šindelářová

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

7 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme spokojeni a chceme zláště poděkovat paní průvodkyni za zvláštní péči.
František Dostál - To nejlepší z Toskánska (24.07.2018 - 29.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Rudolf Beck - To nejlepší z Toskánska (24.07.2018 - 29.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jedním slovem - vynikající. Kdy se dozvíme plán na 2018, chceme si co nejdříve vybrat. Zdraví Bezděkovi
Andrea Bezděková - To nejlepší z Toskánska (01.07.2017 - 06.07.2017)