X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Sextenské Dolomity

Itálie

LAGO DI MISURINA • TRE CIME DI LAVAREDO • CORTINA D´AMPEZZO • PIEVE DI CADORE • CIBIANA DI CADORE • MUZEUM R. MESSNER • LAGAZUOI • CINQUE TORRI • CIVIDALE DEL FRIULI • UDINE • HOCHOSTERWITZ • ÚDOLÍ VAJONT
Sextenské Dolomity
8,8 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz z Prahy (předpokládaný nástup Praha 04:00, Brno 07:00). Další nástupní místa Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč). Průjezd Rakouskem. Krátce před hranicemi s Itálií si uděláme odbočku na pohádkový hrad Hochosterwitz, který se stal předlohou pro hrad ve filmech Walta Disneye. Po příjezdu do Itálie nás již přivítají vysoké skalní věže ostře kontrastující se svěže zelenými rozkvetlými loukami, kde září smaragdová jezera – to jsou Dolomity, jedny z nejnavštěvovanějších hor Evropy. Na ubytování přijedeme do oblasti jižního Tyrolska, kde se snoubí italská pohoda a německý komfort a kde slunce svítí tři sta dní v roce. Nocleh.

2. den

Po snídani se vydáme k nádhernému jezeru Lago di Misurina, které bývá označováno jako perla Dolomit.
Od jezera, ležícího ve výšce 1 756 m, je okouzlující pohled na dominantu Dolomit – Drei Zinnen – a na opačné straně na rozeklané štíty Sorapisu, které se zrcadlí v temně modré hladině jezera. Jsou to kopce, které musí vidět snad každý, kdo do Dolomit zavítá. V okolí Tre Cime di Lavaredo (Drei Zinnen), kterou tvoří tři impozantní, několik set metrů vysoké skalní štíty, si budeme moci vybrat jak nenáročnou, tak středně náročnou túru. Poté se již vydáme do Cortiny d‘Ampezzo půvabně zasazené do rozlehlého údolí ležící v objetí úchvatného amfiteátru velehor. Prominentní horské městečko s promenádou norkových kožichů a drahými butiky patří mezi vyhlášená střediska zimních sportů. Kořeny její kosmopolitní atmosféry sahají až do 16. století, kdy habsburská šlechta začala údolí hojně navštěvovat a tento vliv dodal městu aristokratický nádech. Plnými doušky budeme nasávat neopakovatelnou atmosféru horského letoviska se spoustou kavárniček i tradičních pizzerií. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

Po snídani se turistickým autobusem dostaneme k vysokohorské vojenské pevnosti na Monte Rite, jednomu z 6 muzeí horolezecké legendy Reinholda Messnera. Toto horské muzeum dokumentující historii objevování a dobývání Dolomit má neopakovatelnou atmosféru a neuvěřitelně krásnou a zajímavou architekturu, která citlivě spojuje přírodu s horami, staré s novým, místní s exotickým. Závěrem dne si připomeneme tragickou událost v údolí Vajont – ještě před uvedením do provozu tehdy nejvyšší přehradní hráze došlo k sesuvu půdy, které způsobilo zničení města ležícího pod přehradou. Krása hor se dodnes snoubí s ponurým příběhem, který si zde připomeneme. Poté navštívíme městečko Pieve di Cadore, rodiště skutečného mistra renesančního malířství, Tiziana Vecellia. Dům, v němž se v roce 1490 narodil, nyní slouží jako malé muzeum na připomínku dob dávno minulých. Můžeme také navštívit muzeum brýlí a při zpáteční cestě na hotel se zastavíme v jedné z mnoha prodejen brýlí – v tomto údolí je jich velké množství a podílí se na ekonomice celé oblasti. Možnost nákupu obrub za nejnižší možné ceny. Návrat na ubytování.

4. den:

I dnes se vydáme za příběhy doby minulé. Dokladů a památek na nesmyslné poziční boje 1. světové války je v těchto horách požehnaně. Tunely střídají staré zásobovací stezky, zbytky opevnění a drátů. Pomyslným návratem v čase je i výjezd na legendární horu Lagazuoi (2 756 m). V blízkosti vrcholu se nachází velké množství veřejnosti zpřístupněných a udržovaných spojovacích štol, kaveren, zákopů a dalších pozůstatků z bojů v letech 1915 až 1917 a zájemci o dobrodružství mohou sejít dolů jedním takovým tunelem. Budeme mít také možnost navštívit muzeum 1. světové války. Odpoledne vyjedeme k bizarní skalní skupině Cinque Torri (2 361 m) čili „Pět věží“, které původně tvořily jeden velký balvan. V blízkosti skalní skupiny se to jen hemží zrekonstruovanými zákopy a bojovým opevněním – další muzeum v přírodě věnované této nešťastné době. Zájemci mohou sestoupit nenáročnou cestou zpět k lanovce. Poté zpět na ubytování.

5. den:

Po snídani navštívíme Udine, Z hradu na návrší se pokocháme pohledem na město a pak sestoupíme do jeho středu, abychom se prošli jeho uličkami a po mostcích nad vodním kanálem. Centru dominuje zvenku prostá, ale uvnitř
majestátní gotická katedrála Santa Maria Maggiore zdobená freskami malíře G. Tiepola. A určitě nám zbude nějaký čas na
poslední nákupy a posezení v malé kavárně a popíjení chutného espressa nebo piccola, v jehož přípravě jsou Italové zkrátka
nepřekonatelní. Návrat do ČR v pozdních nočních hodinách (do Brna cca 23:00).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 900 Kč
Předpokládaná částka na vstupy a lanovky cca 60 €.

SLEVY
• 3. osoba na přistýlce 450 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,8

1 hodnocení

8

Hotel

7

Strava

10

Delegát

10

Doprava


8,8
Hotel: 8
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Josef Ptáček - Sextenské Dolomity (04.09.2019 - 08.09.2019)