X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Vína dóžat a renesance pod toskánským sluncem - exkluzivní zájezd za vínem a poznáním se sommeliérem

Itálie

CASTIGLION FIORENTINO • PIENZA • MONTEPULCIANO • CORTONA • VOLTERRA • SAN GIMIGNANO • VIA DEI CHIANTI • SIENA • AREZZO • VERONA
Vína dóžat a renesance pod toskánským sluncem - exkluzivní zájezd za vínem a poznáním se sommeliérem

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4290
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 05:30), Mikulova přes Rakousko do Itálie. Další nástupní místa trasy: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč.
V podvečer již budeme projíždět typickou zvlněnou toskánskou krajinou lemovanou cypřiši, vinicemi a olivovými háji. Večer se ubytujeme po následující čtyři noci v hotelu 4* v městečku Castiglion Fiorentino nedaleko Arezza. Cestou bude podáván oběd formou balíčku.

2. den

Tento den strávíme v nádherných středověkých vesnicích obklopeni úchvatnou toskánskou krajinou. Po snídani se budeme procházet právě tak jako papež Pius II překrásným renesančním centrem vesnice Pienza (UNESCO), jež nechal osobně zbudovat. Uvidíme papežský palác i Dóm od florentského architekta Rosseliniho. Na degustaci exklusivních vín spojenou s ochutnávkou místních produktů přejedeme do neméně krásného renesancí ozdobeného Montepulciana. Z městských hradeb se nám rozevře výhled na Umbrii, Toskánsko a vinice, kde se sklízí hrozny pro Vino nobile, jež město proslavilo. My toto noblesní víno zdegustujeme v místě pulzujícím historií. Sestoupíme do sklepa ze 16. století, který se nachází pod nejstaršími paláci Palazzo Tanugi a Palazzo Sinatti. Vrátíme se v čase a přesvědčíme se, jak chutná víno Vino di Nobile uzrávající v dubových sudech v těchto výjimečných prostorách. Zbytek dne strávíme v půvabné Cortoně založené již Etrusky. Na kopci za hradbami nás okouzlí pitoreskní labyrint uliček s renesančními domy a paláci dokládající mocenské postavení města ve středověku. I my se necháme zlákat k dobré večeři a skleničce hutného toskánského vína při zapadajícím slunci ve svém volnu. Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách.

3. den:

Po snídani zavítáme do Volterry, města, které proslavili etruští řemeslníci výrobou soch z alabastru. V muzeu Guarnacci si můžeme prohlédnout skupinu šesti set alabastrových uren nalezených v etruských hrobkách. Dost možná ani my neodoláme nákupu obdobného suvenýru vyráběného po staletí se stejným řemeslným umem. Na Piazza dei Priori si prohlédneme nejstarší středověké sídlo vlády v Toskánsku Palazzo dei Priori, které se chlubí freskami ze 14. století. Ve svém volnu můžeme zavítat do slavné obrazárny Pinacoteca e Museo Civico, která se pyšní slavnými díly florentských mistrů. Odpoledne nás očekává návštěva jednoho z nejpůvabnějších toskánských městeček – San Gimignano (UNESCO). Již z dálky nás upoutá třináct věží rýsujících se nad městem, mlčky připomínající slávu šlechtických rodů, jež je před osmi sty lety postavily. Společně si tento klenot, který si dodnes zachovává nezměněnou gotickou tvář, prozkoumáme. Nahlédneme do baziliky Nanebevzetí Panny Marie, k Palazzo Communale, uvidíme středověké městské opevnění, tři brány a bašty. Ze zříceniny pevnosti Rocca se nám rozevře nádherný výhled do okolí. V těsné blízkosti San Gimignana navštívíme v pozdním odpoledni rodinnou farmu, která vyrábí vlastní bio produkty, organická vína, a také olivový olej. Obklopeni místními vinicemi ochutnáme typická místní vína spolu s chuťovkami - sýrem peccorino, olivami, pršutem, salámem i typickou bruschetou, která je připravena na domácím oleji, který si spolu s vínem a domácími produkty můžeme za výhodné ceny nakoupit. Zde pro nás bude při západu slunce připravena večeře skládající se z italského předkrmu, který tvoří těstoviny s rajčaty, cibulkou a slaninou, jako hlavní chod bude podáváno kuře na středomořských bylinkách se zeleným salátem a na závěr ochutnáme typický dezert Cantuci s dezertním vínem Vino Santo. V pozdním večeru cca 22:00 se vrátíme na nocleh do našeho hotelu.

4. den:

V dopoledních hodinách nás bude očekávat překrásná toskánská krajina kolem vinařských vesnic Castellina,Radda a Greve, z nichž vévoda Medicejský vytvořil společnou jednotku Lega in Chianti. Dnes tudy vede slavná Via dei Chianti s vyhlídkami na vinice. Chianti Classico spolu s dalšími víny ochutnáme a posoudíme v prestižním vinařství, jehož historie se datuje od roku 1705 a patřilo slavnému florentskému rodu. Degustace nás čeká v moderních prostorách největšího vinařství, které během našeho putování za toskánskými víny navštívíme. Toto vinařství se chlubí třemi nespornými prvenstvími:- mezi prvními odstartovali úspěch Chianti ve světě, jako první v Toskánsku přijali vinifikaci při výběru nejvhodnějších vinic podle "principu cru" a hlavně patří mezi nejoblíbenější značky vína Chianti na světě. Odpoledne přijedeme do Sieny (UNESCO), města z červeného kamene, jež je odvěkým soupeřem Florencie a říká se o něm, že je nejkrásnějším italským městem. Díky poloze na kopci nabízí kouzelná zákoutí s nádhernými výhledy. Navštívíme kostel San Domenico, sanktuárium sv. Kateřiny Sienské, náměstí Piazza del Campo a dóm s baptisteriem Po návratu do hotelu bude pro nás připravena večeře.

5. den:

Po snídani navštívíme nedaleké Arezzo, které se řadí k nejbohatším toskánským městům a to především díky výrobě zlatých šperků, které jsou distribuovány do celého světa. Nenecháme si ujít největší magnet města - fresky Legenda o sv. Kříži v kostele sv. Františka. Jsou jedním z nejcennějších freskových cyklů v Itálii. Atmosféru města si vychutnáme při posezení na náměstí Piazza Grande, které proslavil Oskarový film „Život je krásný“. Odpoledne přijedeme na degustaci spojenou s lehkým obědem na hrad patřící firmě Olianas, kterou jsme navštívili na našim vinařském zájezdě na Sardinii. Uprostřed toskánských kopců v srdci Chianti Rufina se ponoříme do historie hradu spjatého s Florencií, zdegustujeme zde skvělá vína i místní bio olivový olej. Bude pro nás připraven lehký oběd formou bufetu skládající se výhradně z produktů místní výroby – pochutnáme si na těstovinách Pappa al Pomodoro, poznáme dva druhy crostini (rajčatové a olivové), chléb s olivovým olejem, salám, sýr peccorino a salát. Poté se již vydáme do italské oblasti Vento Lombardie s přáním „arrivederci Toscana.“. Večer se ubytujeme v u Verony.

6. den:

S Itálií se rozloučíme návštěvou města zamilovaných. Dopoledne strávíme v opěvované Veroně (UNESCO), městě Romea a Julie. Budeme mít možnost absolvovat dopolední procházku s průvodkyní nebo si užijeme nákupy a posezení u skleničky prosecca. Objevíme jedny z nejmalebnějších italských náměstí – Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, v jejichž okolí lze najít množství paláců, pomníků a kostelů. Podíváme se na náhrobky Scaligerů a na město shlédneme z 84 m vysoké věže Torre Lamberti. Na náměstí Bra, které samo o sobě stojí za prohlídku, si prohlédneme římský amfiteátr z 1. století po Kristu a samozřejmě nezapomeneme na Juliin dům se slavným balkónem. V poledne odjedeme z Verony a vydáme se na cestu do ČR. Návrat do Mikulova, Brna cca 23:30.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu (4x hotel 4*, 1x 3*)
• 5× snídani
• 1x obědový balíček
• 1× večeři v hotelu
• 1× večeři s degustací vín ve vinařství, 1x degustaci vín s obědem, 2x degustaci vín s občerstvením
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4.290 Kč
• pobytová taxa cca 3 EUR/os./pobyt
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy